Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Betilthatják egyszer a lóverse...

Betilthatják egyszer a lóversenyt?

Figyelt kérdés
Időnként felröppen a hír, hogy állatvédők stb be akarják tiltatni. (valahol egyet értek, sajnálom a pacikat, szerintem ha meg is sérül emiatt az már állatkínzás, de most nem ez a topic kérdése) Szóval ez érdekelne, valaha is betiltják vajon ezt világszerte sokak által szeretett sportot? (úgy tudom nagyon népszerű az egész világban) Amibe ráadásul ha jól tudom borzalmas nagy pénzösszegek forognak.
2021. jún. 6. 17:27
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
93%
De amikor egy állat életéről van szó, ami a te felelősséget, hogy hozod-e szándékosan veszélyes helyzetbe, ott nem kéne előforduljon 100 se!
2021. jún. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
93%

Állatvédők miatt nem fognak csak úgy betiltani.

Abbol jön a bevétel, nem zárják be csak úgy, mert nem tetszik neki...

2021. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

A lóverseny, a fogadás szerencsejáték, sose fogják betiltani. Azért hozzá kell tenni, hogy magas szinteken ezeknek a lovaknak a segge igen csak fényesre van nyalva, rengeteg pénzt hoznak a gazdájuknak és még nagyon sok embernek, ezért nagyon nem mindegy hogyan vannak tréningezve. Viszont alul, amikor bekerülnek ezek a lovak a rendszerbe, még nincs mögöttük eredmény, addig "eldobhatóak", a szerencsésebbek átlovaglás után hobbilónak még jók lehetnek, de sok kerül virslinek sajna (legalább is itthon, hogy külföldön mi a helyzet, azt nem tudom).

Amúgy a pályán nagyon profik szigorú követelményeknek kell megfelelni, hogy min futnak.

Nekem pl a Nemzeti Vágtával se lenne különösebb bajom, ha a futamokat a profi Kincsem parkban rendeznék és nem a Hősök terén.

2021. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
63%

Ha megnézed a versenylovak versenye kozti idot es a tavokat akkor rajossz hogy odafigyelnek a pacikra es az indito boxok is ennek megfeleloen vannak kitalalva. Tobb ido eltelik ket verseny kozott. Verseny elott allatorvos is vizsgalja. Ha problema van a loval verseny napkor akkor nem versenyeztetik. Folyamatosan fokozatosan edzik ezeket a lovakat. Genetikailag szűrik is. Europai versenyeket lattam eddig csak csak auropai versenyekrol tudok nyilatkozni.


Tehat amit olvastal az valoszínűleg a tenyeszto hibája. Ott genetikailag nem szurtek a hajlamosito tenyezoket.


Egy verseny lonal az izuletekre kell még nagyon odafigyelni és az idegrendszerre tenyésztésnél azon kívül amit te írtál es az emesztesre is.


Ha makrancos akkor sem versenyeztetik a lovat mikor versenynap van. Lattam zsoket aki nyeres után összepuszilgatta a lovát és megszeretgette és a pálcát is ha megnézed ugy hasznaljak hogy hozza se ernek a lohoz mikor hajtjak csak a latomezejeben suhintgatja a levegot.


A versenylo akkor is versenylo marad ha nem versenyzik. Egy igen aktiv lónak a legnagyobb állatkínzás a mozgáshiány. Az ilyen lovak lételeme a menés. Ha valamelyik zsoke nem vallik be akkor zsoke váltás van. Odafigyelnek az összhangra.


Egyébként ezek a lovak tartasi korulmenyeit ha emberhez hasonlitanank akkor ezek a lovak olyanok, mint a milliardos ember.


Ha nem olyan lenne akkor azt szemmel lehetne látni nem csak a viselkedesen hanem a szoren is es az egesz testalkatan is.


Egyebkent lattam olyan istallo lovat is ahol nem tetszett a felvezeto es a zsoke rakcioja a makacssagara amivel veszelyeztettek a mellette levo masik zsoket es lovat is. Ez magyar versenyen volt.


Mind a ketto turelmetlen es ideges energiat sugallt a lo fele a lo meg ugy dontott hogy akkor ő csak visszafele megy. Lukvercezett. Meleg napokon elofordul hogy a lo nyugos. Es lehet valami zavarta vagy megijesztette a palyan nekem ugy tunt ahogy lattam a reakcioit. De azert volt eszuk a tulajnak nem versenyeztettek aznap. De a reakciokbol nekem az jott le hogy nem bannak kedvesen azzal a loval.


De mint irta valaki ez kb. 1 vagy 2%.


Amikor azt latni verseny elotti hetekben kozvetitesen egy-egy interjunal hogy a zsoke vagy a tulaj vagy a lovasz mellett a lo random az ember vallara teszi a fejet az a teljes bizalom jele. Az ember reakcioja hogy dob egy puszit a pofijara a lonak.


Szeretik a lovaikat.


Pl. Régen is volt aki imadta a lovat ilyen volt aKincsem gazdaja is. A macskaval terapiazta. A legjobb barátja a Csalogány névű macska volt annyira hogy minden versenyen ott volt de nelkule nem ment tapottat sem Kincsem versenyen kivul se. Es a gazdaja meggyogyitotta a labat az apukaja altal kifejlesztett gyogynoveny krémmel.

2021. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
41%
* europai
2021. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
41%

* a Kincsem


* a Csalogány nevű macska

2021. jún. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
93%

Tudod mit kéne beszüntetni? A lókupeceket! Na az állatkínzás amit művelnek. Van akiket be is csapnak, de van olyan aki tisztába van milyenek csak eljátssza a hülyét, hogy lovat mentsen.


Amúgy egyszer kétszer falu helyen láttam igába használt lovakat, amik hátaslovak voltak és ráadásul cingárak voltak a kocsihoz képest nagyon is és látszott rajtuk az alultápláltság is. Tudod mi a borzasztó még? Hogy vannak olyan hülye emberek akik nincsenek tisztába, hogy melyik ló milyen munkára való nemhogy a tartásával és takarmányozásával.

2021. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy amit írtál, ott szerintem az volt a hiba tippem szerint, hogy hirtelen hagyatták abba a versenyt a lóval, és a tréninget is, mert nem vált be a ló, ez okozhat problémát.


Ilyen lovakat tréninggel kéne fokozatosan nyugdíjazni, de mint írtam a genetika bőven szerepet játszik ebben, abba meg a tenyésztő a hibás, hogy nem szűrte a tenyészpárokat vagy nem mérlegelt.

2021. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
A kupecekkel nekem is bajom van. Valamelyik nap az egyik olyan videót tett fel facebookre, hogy azt hittem megkeresem és megverem, mint ő a lovat. Cingár félvér, tán még lehet csikó speniterbe fogva csüdig érő mély földben satufékkel húzza a kocsit és közben a hajtó locsolja az ostorral, majd szájtépve megállítja és újraindítja. És erre büszke, hogy kb majd megszakítja szerencsétlen lovat....
2021. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
26%

"ezt nem az újjamból sz*piztam ki, olvastam a neten, hogy ebbe jópár ló bele hal"

Közlekedési híreket olvastál már? Ott is sokan meghalnak. De focistáknak is állt már le hirtelen a szíve, akkor tiltsuk be?

Nyilván vannak balesetek, de hidd el egy embernek se életcélja az akár több száz milliós versenylovának az egészségét kockáztatni.

Az már inkább gusztustalan, hogy ezeknek a lovaknak nincs biztosítva a nyugdíjas kor, de ez nem a galoppsport sajátja, hanem az emberek önzősége. Ha betiltják lesz más.

2021. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!