Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Betilthatják egyszer a lóverse...

Betilthatják egyszer a lóversenyt?

Figyelt kérdés
Időnként felröppen a hír, hogy állatvédők stb be akarják tiltatni. (valahol egyet értek, sajnálom a pacikat, szerintem ha meg is sérül emiatt az már állatkínzás, de most nem ez a topic kérdése) Szóval ez érdekelne, valaha is betiltják vajon ezt világszerte sokak által szeretett sportot? (úgy tudom nagyon népszerű az egész világban) Amibe ráadásul ha jól tudom borzalmas nagy pénzösszegek forognak.
2021. jún. 6. 17:27
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
93%

Hányszor kell elmondani, hogy te a saját életedről gondoskodsz! Ha eldöntöd, hogy focistának mész, mert prioritási sorrendben az egészséged hátrébb áll, az a te jogos döntésed! De a ló nem mondta sohasem, hogy 'Kérlek eddzünk és versenyezzünk addig, ameddig egyszer hirtelen le nem áll a szívem!" ÉS persze, nem lehet betiltani ezt, de attól még nem lesz helyes! Felesleges olyan veszélybe sodorják ezeket az állatokat (amik nem a legmagasabb szinten vannak), ami nem is hasznos és felelőtlenség! A nemzeti vágtánál csomószor sáros homokon kell versenyezniük ezeknek a szerencsétleneknek, amit macskakőre szórtak ki! Ez nem minőség, és akkor fel vannak háborodva amikor baleset van. A nemzeti vágtát amúgy a gallopphoz sem merném sorolni, de a gallopp kisebb versenyei sem sokkal jobban, annyi hogy ott legalább figyelnek a talajra. De nehogy azt higgyje bárki, hogy azért, mert a lovak felső kategóriás 10% megkapja a kellő kezeléseket, vigyáznak rájuk és luxusban élnek, hogy a maradék 90%ot nem basszág ki pár év versenyzés után a vágóra. És itt azzal is van gond, hogy eszeveszettül tenyésztik a gyorsabbnál gyorsabb lovakat (nem minőségi tenyésztők) és nem figyelnek az egészségügyi problémákra. Születtek lovak fogsor nékül, eladásik csövön kereszül etették őket!

Ezeket a szerencsétlen csikókat 2 évesen elkezdik lovagolni, amikor meg a vázrendszerük nincs kifejlődve. PErsze egys ló 6-7 éves koráig nem fejlődik ki teljesen, de a lovas sportokban 3 év az alja a kiképzés kezdetének, és ideáliabb csak 4 évesen lovagolni rajtuk, addig szoktatás illetve munka földről. NEm, ezeket a szerencsétleneket 3 évesen már versenyeztetik, és attól függően hogyan és meddig bírják versenyeznek. Van mészáros ismerősöm, akitől tudom, hogy a legtöbb ló a lóversenyekről pályáról leszabadulva jön ( nem a lovassportokból), 5 év alatti egytől egyig. Egy átlag ló 20-30 évig él. 5 évesen szerencsétlent még csikónak lehet mondani!

A lóversenyben élő lovak átlag életkora 10 évves kevesebb, mint a lovassportokban használt lovaké. Az is sport, az is verseny, mégis ekkora a különbség.

Attól még hogy nem lehet beszüntetni még nem lesz oké.

2021. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
12%

"NEm, ezeket a szerencsétleneket 3 évesen már versenyeztetik"

Bocsi, de 2 évesen versenyezhetnek. 1,5 évesen már mehetnek tréningbe. Van amelyik 6 évesen még fut, utána másik szakágban folytatja, és nem egyet ismerek ami 20 évesen még ment kis ugrószámokban. Szóval ebben a sportban sem fekete és fehér minden.


Részben egyetértenék veled, de mégis mit terveznél kezdeni a már meglevő telivérekkel?

Nem lehet egyik napról a másikra betiltani, és nem lehet simán máról-holnapra az összes telivért átképezni másik sportra.


A focis példát azért írtam, hogy ne azon kattogjunk, hogy szegény lovakat kinyírja a futás. Ilyen alapon a díjlovasoknak is neki mehetnél, de inkább ne ítélkezzünk csak így hamar.


A központi probléma a lovak verseny utáni élete. Nekem sem tetszik sok lótartó nemtörődömsége, és igen a lósportokban talán gyakoribb ez a hozzáállás, attól még nem betiltani kéne. Más kérdés, hogy a telivéreknek még aranyélete van a csirkékhez, disznókhoz, marhákhoz képest, mégis a lóversenyen van kiakadva a világ.

2021. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
61%

Ezért mondtam, hogy nem lehet betiltani. Ha a kezembe lenne adva a folyamat, akkor szépen lassan betiltanám az ilyen állatok random tenyésztését, tenyésztési engedélyhez kötném ezt a feladatot. Hasonlóan, mint a kutyáknál, de ugye itt rendes tenyésztési engedélyes papír nélkül tilos lenne versenyezni.

Igen, ezek túlidealizált álmodozások, ezért nem is mennék bele, nincsenek a kezemben a dolgok és ha lehetne, akkor sem biztos hogy jól meg sikerülne oldanom.

És persze, én is láttam már 20 éves gallopplovat, és elhiszem hogy van belőle makk egészséges példány is, de amit én láttam az tüdő és bélbajos volt, szakadt szalaggal.

Alapvetően a díjlovaglásban azokat mondanám 'bűnösnek', akik csak a díjnégyszögben gyakorolnak, terepre nem járnak, ugyanis a ló fejének kell ez a változatosság. De akik normálisan csinálják a díjlovaglást (aminek az aránya jóval nagyobb, mint a galloppban), azoknál pont az a lényeg, hogy a hátsó lábakra került súlypont segítségével minél nagyobb terhelést vegyenek le a mellső lábakról, amik alapvetően is túlterhelésnek vannak kitéve (a nyak súlya, a lovas súlya), így jóval csökkentik a mellső láb, és a hát (izmosítással) sérülésének kockázatát. Díjugrató vagyok, ebben a szakágban (Magyarországon) erre a dologra az ugratók 98% nem figyel, pedig nagyon fontos lenne, főleg hogy ugratásnál a mellső láb még az érkezéskor is jelentős terhelést kap. De hát a díjugratók többsége csak annyit mond, hogy ő nem díjlovas, minek idomítózzon ennyit?

Nyilván minden szakágban vannak problémák, ez nem kérdés, de a legnagyobb nyomópont, amit a lósportok ellen mondhatnék, az tényleg a korai versenyeztetés, belovaglás. Úgy vágja tönkre a lovat, ahogy van. És a tény , hogy a lovassportokban is sok a szar, még mindig nem változtat azon, hogy 10 évvel kevesebb a lósportokban használt lovak átlagéletkora.


Azt meg nem értem, hogy hogy jönnek ide a disznók, csirkék. Rengeteg állatvédő ember/ szervezet van, akik az ipari állatvágás ellen tüntetnek, száz meg százezer videó van ezellen fent a neten, nem új dolog ez. Nekünk, lovasoknak a mi köreinken belül kell tisztogatni. Tisztogatni kell azokat, akik elektromos sarkantyút használnak, akik nem megfelelően bánnak az állatokkal, akik felesleges veszélynek teszik őket, sorolhatnám.

2021. jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
31%

"Azt meg nem értem, hogy hogy jönnek ide a disznók, csirkék"

Úgy jönnek ide, hogy rohadt álszentek vagytok. A ló élete többet ér, mert az cuki.

Kicsit én is ilyen idealista vagyok, és az alapelveiddel amúgy egyetértek, de nem a lóversenyzés a betiltandó, hanem az, hogy mindenki jogosult részt venni benne, és nem kötelezi semmi a lótartókat arra hogy a lovat fitten tartsák öreg korára. Ahogyan az ugrólovasokat sem. Talán erre kéne létrehozni alapítványokat, vagy bevonni önkénteseket. Ez álomvilág, de előbb fog megvalósulni, mint az, hogy betiltsák.

Te vajon mit szólnál ha az ugrót betiltanák? Baromság mi? Pedig egy hozzá nem értőnek legalább akkora állatkínzásnak tűnik, mint a galopp. Ugrólovakat is készítenek fel árverésekre túl korán, az gondolom nem zavar annyira mint a rohadék galopposok munkája.

2021. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
63%

A futball után a második legtöbb pénzt hozó sportág az állam számára. Szerinted betiltják?


(Nem olvastam végig a válaszokat, újként szólok hozzá.)

2021. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
21%

34! Nem olvastad el rendesen, amit írtam?

Leírtam, hogy mindenki foglalkozzon a saját dolgával. Akik állatmentők/aktivisták, azok foglalkozzanak a csirkékkel, disznókkal, akármi, én támogatom. De nekünk a saját házunkban kell rendet tenni amennyire tudunk, mint lovasoknak, így nem sok közünk lesz a csirkékhez, disznókhoz. Persze akinek van ideje velük is foglalkozni, csak hajrá, nekem bőven elegek a lovak is, azt is szinte lehetetlen megtanulni egy élet alatt is. Szóval legközelebb kérlek olvasd el normálisan...

2021. jún. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy tiltjak,nepszeru sport nehogy mar valami nyomi allatvedok kedveert betiltanak.
2021. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
A lovaknak nem biztos hogy tetszik,,,,
2021. jún. 19. 18:58
 39/48 Kismocsok válasza:
87%

Mint ahogy azt már sokan leírták, betiltani szinte biztos hogy nem fogják a galopp versenyeket. Na meg valószínűleg mást sem.


Persze az más kérdés hogy tényleg rengeteg ló megy tönkre idejekorán. 8-10 éves korukra az ízületek általában felmondják a szolgálatot és vagy mennek kolbásznak 😞 vagy ha szerencséjük van hobbi lovasok megkímélik őket egy vétellel.


A családom 30 éve foglalkozik lovakkal, nem egy alkalommal történt hogy megvettük a kiégett, lestrapált párát csak hogy ne kerüljön idejekorán vágóba.


Persze nem azt mondom, biztos hogy vannak kivételek de a tapasztalatok eddig főleg afelé mutatnak hogy ha egy ló már nem képes pénzt termelni akkor megy a levesbe.


Másfelől a lóversenyzés piszok veszélyes sport. Véleményem szerint ma már veszélyesebb mint a forma1. Utóbbiban ma már ha a kocsi ki is sodródik és ripityára törik, esetleg ki is gyullad a pilóta akkor is nagyon jó esélyekkel saját erejéből kiszáll a roncsok közül.


Galopp közben azért ha egy 70km/h-val száguldó paci orra bukik te meg repülsz vagy 10 métert és fejjel becsapódsz nincs az a sisak ami megóvná az agyad.


Amúgy meg ha betiltani nem is, de változtatni lehetne rajta. Például én nem köröket futtatnék a lovakkal hanem egy hosszú, egyenes szakaszt ahol mindenkinek megvan a maga sávja. Durva amikor a pályán mindneki húz befelé és egymás nyakán vannak.


Lássátok Jeles Eszter -Isten nyugosztalja- nem is olyan rég történt tragédiáját, az is pont ezért történhetett.

2021. okt. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
Na igen mindenki a motorsportokra mondja milyen veszélyes, pont ennek a lánynak a tragédiáján elgondolkodtam éppen a lóverseny se veszélytelen, arról nem is beszélve én az elesett sérült lovat is sajnálom....
2021. okt. 16. 17:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!