Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanács vágtához?

Tanács vágtához?

Figyelt kérdés
Most kezdtem csak a vágtát. Még nagyon lobog a karom,meg ilyenek. Jól jönnének a tanácsok, mire figyeljek hogy ne tanuljam rosszul. (nyilván az oktatómat is kérdeztem)

2021. jún. 6. 20:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

Azért remélem az edződdel is szoktál beszélgetni. Nekem herótom van attól, hogy valaki eljár lovagolni, fizet az edzésért, majd gyakorira jön tanácsért olyan ismeretlenekhez, akik nem látták még soha lovagolni és a lovat se ismerik. Mondom ezt úgy, hogy magam is oktatok, és a lovasoknak érdekes módon soha nincs semmilyen kérdése se a lovakról, se semmiről még akkor se ha rákérdezek. Azt se lehet elmondani, hogy munkaidős kívül elérhetetlen lennék, mert azért van ritkán olyan lovas, aki este kérdez, és mindig válaszolok neki. A másik kedvenc, pl mikor valaki még rohadtul nem tart ott, hogy vágtázzon, de azért innen akár megtanulni. Ez nem csak saját tapasztalat, hanem általános dolog.

Bocs az offért, ne vedd magadra, de ez most kikívánkozott.

2021. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%
Belső "lábbal hajlítunk", a külsővel a ló farát kell tartani, támasztani.
2021. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

6-os szabadon

7-es pontosan!

2021. jún. 13. 20:08
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
Jobb lenne, ha futószáron vágtáznál, de én is szabadon tanultam szval nem ítélem el azt sem, csak egy megbízható ló kell:) Az a lényeg, hogy dőlj hátra, próbálj minnél jobban beleülni a nyeregbe, ne pattogj, ne a földet nézd, hanem azt ahova mész, a csípőddel mindíg tolj egyet, és lazítsd el, a felső tested ne nagyon ozgasd, a térdedet és combodat nagyon szorítsd oda a nyereghez, sarkad nyomd le, az első pár alkalommal még nem baj ha kiesik a lábad a kengyelből, majd később még azt is meg kell tanulni, a kezedet fixáld le, ne rángasd. Kb ennyi de a legfontosabb, hogy DŐLJ HÁTRA
2021. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Futoszáron vagy nyilván, a belső kezeddel fogd meg a nyereg hátsó kápáját, a külsővel az elülsőt, és "húzd" magad bele a nyeregbe. És a csipoddel/derekaddal kövesd a ló mozgását.
2021. aug. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm mindenkinek a felpontozott.

Előző.

2021. aug. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!