Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki tud adni vágtához ...

Valaki tud adni vágtához tanácsot?

Figyelt kérdés
Az első vágta nagyon rosszul ment:szinte ráestem a ló nyakára, a lábam szétállt, és egyfolytában pattogtam a nyeregben. A második alkalommal kicsit jobban ment:már nem állt szét a lábam, de mindig nagyon oldalra dőltem és pattogtam. Nagyon jó lenne a segítség, hogy jobban menjen.

2021. máj. 6. 14:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Szerintem azzal épphogy hajtom, és nekem nem ezzel van a gond, hanem, hogy hogyan tudnék ülve maradni a nyeregben.
2021. máj. 6. 14:57
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mivel kezdő vagy még, semmi gond az ilyen hibákkal, sok gyakorlás kell, rutin. Viszont ha nagyon durvák az üléshibák érdemes lenne előkészítemni az ülésed ügetésben, valószínűleg ott sem oké minden.

meg kéne próbálnod először voltizsban vágtázni, majd úg, hogy a nyereg két kápáját (külső kezeddel az elsőt, belső kezeddel a hátsót) fogni, s azokkal belehúzni magad a nyeregbe. Amikor úgy érzed ráéreztél a vágta kiülésére szépen elkezded egyre kevésbé fogni a kápákat, elengeded-visszafogsz és ismétled ezeket.

Az a gond, hogy ha jó oktatód lenne már rég átmentél volna ezeken a lépéseken, hisz eleve így kezdted volna el tanulni. Én elgondolkodnék, hogy biztos jó helyen vagy-e.

2021. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Nincs edződ v. oktatód? kezdő létedre? EGyedül próbálsz boldogulni?
2021. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Futószáron kéne megtanulni először vágtázni.
2021. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Futószárun tanítjuk a vágtát, mert ott kell megtanulni ülni, eleinte lehet kapaszkodni, de arra törekszünk, hogy elengedett kézzel is menjen fix üléssel, főleg az átmenetekre kell rádolgozni, mert nagyon sok esés a vágta-ügetés átmenetkor történik. Nagyon sok lovas, aki szabadon tanulta a vágtát a szárba kapaszkodva kézzel egyensúlyoz, illetve van, hogy a vágtabeugratás is azért nyögvenyelős, mert a kelletténél jobban fogja a ló száját, ezért hiába jó a csizma, ha a kézen megakad a dolog. Általában 2 dologra vezethető ez vissza az instabil ülésre, ami miatta tudat alatt is van egy óvatosság, vagy még nem érzi a lovas, hogy mit tegyen a keze. Az első vágtabeugratásokat is célszerű futószáron tanítani vagy nagyobb körkarámban.
2021. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
gyakorolj először kengyel nélkül. egyébként the horsebook- a vágta vidót ajánlanám
2021. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hatos. A vágtabeugratás általában megy, de tényleg a kézzel kapaszkodtam, de az oktató azt mondta, hogy ez még egy ideig el fog tartani amíg elengedem magam. És tényleg nem a legjobb oktatóhoz járok, mert csak elmondta, hogy mit csináljak és, hogy menjek a járáson.Általában pónikon szoktam lovagolni, de már a nagyobb lovak kellenének. Azokon jobban ment a vágta.
2021. máj. 8. 10:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínű azért ment jobban a nagy lovon a vágta mer sokkal nagyobbat lépnek ezáltal kényelmesebb a vágtájuk és nem pattogsz annyira. Lazísd el a csípődet és vedd fel a ló mozgását és minden vágtaugrásnál tolj előre egyett a csípőddel ezzel hajtod is a lovat és nem pattogsz. A sarkadat lenyomod, a combodat szorítod az oldalához és hátradőlsz. Sok gyakorlással és egy jó oktatóval menni fog.
2021. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!