Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehetnék jobb lovas...

Hogyan lehetnék jobb lovas ilyen körülmények mellett?

Figyelt kérdés

Sajnos nem születtem milliomos családba, hogy több milliós lovaim legyenek akikkel versenyezni tudnék. A környékemen nincsenek kimagasló lovardák csak olyan ahol éppen el tudok “lovacskázni”. Rossz helyen kezdtem, nincsenek szép alapjaim. Ennek ellenére elkezdtem ugratni tanulni. De tudom, hogyha oda jutnék akkor sem tudnék 50-60 cm- nél nagyobbat ugrani ezekkel a lovakkal. Egyáltalán nem tartom magam jó lovasnak, pedig sokan mondják itt a lovardában, hogy jól lovagolok. Én egyáltalán nem érzem ezt, hiába lovagolok évek óta.

Lehet sajnáltatásnak jött le ez a szöveg, de nem annak szántam. Csak egyszerűen annyi lovas vágyam, célom és álmom van. Mindig nézek versenyeket, hogy milyen jó lenne ott szerepelni. A díjlovaglás nagyon vonz, de nincs rá lehetőségem tanulni. Heti 1 alkalomnál többet nem tudok kijárni a lovardába:

Ezért is nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy ezt fizetni tudják és tudom, hogy többet nem tudnak tenni.

Ilyen helyzetben van még valaki? Mit lehet tenni? Ti hogyan kezelitek ezt?Elengedni nem szeretném, de nem látom a minimális fejlődési lehetőségeket sem. Nekem már az is elég lenne, ha lovardai keretek között kapnék jó alapokat díjlovagláshoz. De ilyenre nem tudom hol van lehetőség a közelben biztosan nem?! Annyira nagyon messzire nem tudnék eljutni, de nyári munkából egy ideig talán tudnék fizetni több edzést vagy drágább edzést. Kicsit úgy érzem a jelenlegi loviban csak pénzkidobás. Nem igazán fejlődök, lehet azért mert nem járok csak heti egyszer. De szerintem nem csak ez lehet a probléma, mivel tényleg nem egy modern, jó lovardáról van szó.



2021. jún. 15. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok sajnos. Nagyon rossz érzés, hogy tudod megrekedtél egy szinten és nincs tovább.


A legtöbb hobbi lovarda 0 idomítást ad át, max külső, belső állítást kérnek. Sokan még ugrani is félnek megtanítani a lovasokat, csak terepezgetnek és ennyi. A tamaszkodast, elengedettséget, farát/vállat be, combra valót hírből nem ismerik sem a lovak sem az oktató. Jártam már drágább helyen (4500 Ft) de ott is ugyanez ment.


Szerintem keress szakirodalmat a síkmunkához, olvass sokat a témában. Illetve kapcsolatok épîtése is fontos, nekem szerencsére van egy barátnőm, aki jobb helyen tanult es nagyon tehetséges, ő szokott segíteni, javitani a hibákat. Amit tudok mind tőle, és könyvekből tanultam. Ugrani 1m-ig tanultam, de azt sem lovardaban, hanem egy ismerosom lovával, es melle sok videot néztem ahol tanulmányoztam a lovasok ülését.

Nyilván nem a legjobb..de azért törekszem, arra hogy minél többet kihozzák magamból. Illetve mindig a ló érdekeit nézem, sosem várok el sem tole sem magamtól olyat amire ne lennénk képesek, hanem fokozatosan haladunk.


Szomorú amúgy hogy tényleg igazából a haladó szintre sem képesek felkészíteni mégis elég szép összegeket elkérnek. Amivel nem is lenne baj, ha tényleg az ember érezhetné, hogy fejlődik, de a legtöbb hely a 3 jarmodnal megakad a dolog.


Sajnos ez ilyen sport..mindenesetre sok sikert kívánok neked!

2021. jún. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvass szakirodalmat, nézz oktatóvideókat (angol nyelven inkább) és építs kapcsolatokat, amennyit csak lehet.

Sok sikert!

2021. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég idős vagy/leszel, beszélsz nyelvet, tessék kimenni külföldre lóápolónak, dolgozz jól és beszéld meg ott, hogy X alkalommal oktassanak vagy lovagolhass.
2021. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Még csak külföldre se kell menni, itthon is lehet lóápolónak menni, igen csicskamunka, de ha jó csinálod beletanulsz a versenyzés világába, és talán lesz lehetőséged a versenyzők lovait lovagolni egy kicsit. Nyilván nem a nagydíjas lovait adja oda versenyezni, de ha az utánpótláslovain tart neked egy-egy edzést azzal jól indulsz. Ehhez persze jó lóápolónak kell lenni, ha nem tudsz pl. jól felrakni egy ínvédőt, vagy jól fáslizni, akkor senki nem fog foglalkozni veled
2021. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem, ha keresel a környéken egy kicsit jobb lovardát és odamész segíteni, úgymond dolgozni, fel-le nyergeled, kantározod a lovakat, segítesz a lovásznak, behozod vagy kiteszed őket a legelőre, segítesz az edzőnek meg ilyen apróságok, akkor biztosan fognak adni ajándékba 1-2 edzést de ha rendszeresen mész dolgozni és tényleg hasznos vagy az is lehet hogy akár teljesen ingyen vagy olcsóbban járhatsz lovagolni. Persze ehhez, kell egy alap lovas tudás, tehát ha nem tudsz helyesen nyergelni,kantározni vagy ilyenek akkor ennek nincs értekme, viszont ezt hamar megtdod tanulni a horsebook videóiból vagy könyvekből. Sok sikert, remélem majd egyszer téged foglak látni a tv-ben versenyezni:))
2021. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!