Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megpróbáljam a vágtát a lovammal?

Megpróbáljam a vágtát a lovammal?

Figyelt kérdés
A helyzetem elég bonyolult és néha hülyének is tartanak emiatt.Röviden leirva van egy lovam másfél éve de csak 1 éve lovagolok (szóval hamarabb kaptam meg a lovamat) ez tudom butaság volt de ajándék lónak ne nézd a fogát. Ahová járok lovagolni nem nagyon foglalkoznak velem, ügetni már tudok és ők ugy gondolják ez elég vagy nem elég de mégse tanitanak. A lovammal kijárok terepre mostanában és semmi baj nincs vele amin nagyon meglepődtem ,mert eddig nem nagyon lovagoltam rajta. SZóval terepen bemerjem vállalni a vágtát vagy inkább ne próbálkozzak? Az a helyzet hogy már nagyon szeretnék fejlődni de senki nem segít . mit csináljak? ( más helyre nem tudok menni mert elég messze van és nagyon drága)
2011. júl. 24. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát én az első vágtámnál majdnem leestem a lóról, mert annyira szokatlan volt a sebesség. Ráadásul nem is én akartam vágtázni, hanem ő iramodott meg, mert megijedt valamitől. Ebből kifolyólag fogalmam sem volt, hogy merre kell dőlni, hogyan kell ülni a lovon. Azért érdemes lenne egy trénert felfogadni csak 2-3 alkalomra, hogy mutassa meg, adjon tanácsot stb. Lehet pénzbe kerül, de mégiscsak jobb, mint fejre esni a paciról.
2011. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet... én is úgy kaptam lovat, hogy még nem igazán tudtam lovagolni, otthon tanultam meg vágtázni, de karámban. Ha elég nagy bekerített karámmal rendelkezel, akkor inkább ott próbálkozz előbb. Esetleg ha már jól tudsz ügetni, az ülésed is jó, akkor néhány óráért el tudsz menni a másik helyre is, de szerintem terepen ne próbáld meg, mert ha még fenn is maradsz magán a vágtán, ha akkor megijed a ló nem sok esélyed van...
2011. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, akkor ne terepen vágtázz vele először.
2011. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első vágtát inkább karámban próbálgasd (terepen nagyon veszélyes lehet). Egyáltalán NE menj ki terepre mindaddig a lovaddal, amíg stabilan nem ülsz vágtában! Hiszen bármi történhet, a ló benned/másban/magában is kárt okozhat!

Ez nem játék!

A tréner egyébként jó ötlet.

2011. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
vágtáztam már futószáron de aztán estem egy csúnyát a lóval,igy nem erőltették én meg nem mondtam hogy akarok vágtázni. egyébként járok oktatóhoz csak ahogy irtam nem nagyon foglalkozik velem. egyébként itthon nincs nagy karámunk éppen ezért nem is lovagoltam a saját lovammal itthon, egyébként nem is akartam kimenni terepre vele mert tisztában vagyok vele hogy nagyon veszélyes és ott bármi történhet velem de apukám erősködött szóval kipróbáltam és télleg semmi baj nem volt vele.
2011. júl. 24. 13:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy apukád erősködött. De mennyire fog erősködni, ha neadjisten valami baleset ér?

Nézd, én 15 éve lovagolok, és terepen néha engem is érnek meglepetések. Tegnapelőtt pl felrepült egy csomó madár a fáról, a 3 éve általam belovagolt ló pedig akkorát ugrott, hogy sztm te simán leesel már attól. Utána pedig olyan sebességgel ugrott be vágtába, hogy csak úgy tudtam megállítani, ha körözök vele.

Nem elég annyi, hogy nem akarok vele vágtázni és kész! A ló bármikor beugorhat vágtába (menekülő állat), te hogyan fogod majd vissza? Pláne, ha közben azon ügyködsz, hogy egyáltalán fennmaradj a hátán?!

2011. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha kicsi a karám akkor menj ki szántóföldre vagy sík terepre, de a közelbe, és minden képpen menjen veled valaki. Mielött elkezdesz vágtázni, érdemes átnézni a területet, hogy ha van egy nagyobb kő akkor azt el kell távolítani.
2011. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondolom ahol tartod a lovad, ott van pálya is, ahol az edzések vannak. Ott kell megpróbálni a vágtát. De ha nincs akkor is kell valami sík terepnek lennie ahol eddig is lovagoltatok. Ott felveszed kiskörbe, pár kört tanügetsz, majd beugratod, körön tartod ha ott menni fog akkor mehetsz már terepen is vele. Ha gondolod akkor leírom, hogy hogyan is kell vágtázni. :)
2011. júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
sík terepen lovagolok, (szántóföldféleség) persze igazatok van ezekkel a dolgokkal kapcsolatban ezért is nem próbálkoztam eddig. amugy a lovam nálunk van tartva ,nem lovardában, a karámunk annak lett kifejlesztve hogy legeljen ott, szóval nem nagyon nagy . a kert végében esetleg lehetne próbálkozni de ott is olyan kicsi a hely a forduláshoz hogy max hosszában lehetne ügetni/vágtázni.szerintetek akkor most mit csináljak? amugy örülnék ha leirnád hogy hogy kell utolsó :D
2011. júl. 24. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp járj edzőhöz vagy kérd meg a mostanit hogy foglalkozzon veled vagy keress másikat valahogy mert hozzáértés nélkül elrontod a lovat.
2011. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!