Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek vágtázzak a táborba?

Szerintetek vágtázzak a táborba?

Figyelt kérdés
Már egy fél éve vágtázok és elég jól megy. Szabadon megyek, még nem estem pedig ültem már ilyedős, bakolós lovon. Megyek majd táborba, de az egy másik lovardába lesz ahol nem tudják, hogy menyyire tudok lovagolni és lehet választani, hogy ügetsz vágtázol vagy csak sétálsz a lovaon. A lovardába ahova járok egyszerre 2en szoktunk vágtázni és elosztjuk a pályát, de tavaly már voltam a táborba és ott 10-12 ló egyszerre vágtázik. Nem volt semmi baleset vagy ilyesmi csak félek, hogy mondjuk egy olyan lóra fogok ülni akit nehéz visszafogni és belemegyünk a másik segggébe. De az ülésem stabil csak a helyzet kicsit kevésbé megszokott lenne. Szerintetek vágtázzak vagy ne? Biztonságban érzem magam vágta közben is meg szeretnék is vágtázni.

2021. jún. 16. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ijedős*

Olyan helyre menj táborba, ahol tudod hogy figyelnek a biztonságra. Ilyen helyen mindig felmérik hogyan lovagolsz az első napon, és ők döntik el hogy mit csinálhass és mit ne

2021. jún. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Inkább ne, hátha nekifut szegény a kapunak.
2021. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Most rögtön oda? Dehát mindjárt éjfél.


Vagy majd a táborBAN?


Bocsánat, nagyon gáz, ha a -ba, - be / - ban, -ben közti különbséget nem érzi valaki, pedig jelentésmódosító szerepe van.

2021. jún. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Jobb helyeken felmérik a lovasok tudását nem bemondásra megy, hogy ki mit csinál. Az oktatók/edzők felelőssége, hogy a lovasok tudásuknak megfelelő lóra üljenek, ők ismerik a lovakat, akikkel dolgoznak. Kb 10 perc alatt kideríthető ki mennyire tud lovagolni, és az alapján beosztani a társaságot.
2021. jún. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 essel egyetértek, egy normális helyen felmérik a tudásod.

Mi ez a hülyeség? "Választhatsz, vagy lépsz, ügetsz, vágtázol"

Ha tudsz vágtázni, egy normális edzés meg nem csak annyiból áll, hogy vagy sétálsz, vagy ügetsz, össze-vissza.. elmondod, hogy tanultál vágtázni, nézzék meg mit tudsz.

Nyilván az edző fogja eldönteni mit csinálhatsz, meg mit nem.

Az lehet ültél már bakolós lovon, de nem mindenhol egyformák a lovak. Mindenki esik valamikor, kérdés, mikor.

Mindegyik lovat meg kell tudni fogni, még egy menősebb lovat is, akkor is, ha belemegy a másik seggébe. Ha ezt még nem tudod, akkor nem kell vágta, mert ha ezért pofánrúgja a lovadat egy másik ló, te meg leesel, mehet a sírás.

Szóval ERŐSEN ajánlom előtte mérjék fel a tudásod, ha nem akarsz pergést.

Bár te döntesz, lelked rajta.

2021. jún. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy meg néma gyereknek... A félelmeid, aggályaid nyugodtan oszd meg az edzővel, azért van. Semmi szégyellnivaló nincs abban, ha az ember beismeri a gyengeségeit. Szóval mondhatod, hogy kiülöd a vágtát, de egy menősebb ló megfogásához, kontolljához még nincs elég tapasztalatod. Mindenkinek jobb, ha így derül ki és nem osztályban robogsz körbe-körbe. De amúgy tényleg az van, hogy egy normális edző bemondásra nem hisz el semmit, főleg, hogy számodra idegen lóra fogsz ülni, szóval ami jól megy "otthon" az lehet máshol meg katasztrófa lesz, mert pl más mozgású lóhoz vagy nyereghez szoktál. (múltkor előkerült a bőrnyergem és a szintetikus daslöhöz szokott lovasok "elfelejtettek" lovagolni, mert csúszott a bőr.)
2021. jún. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan rég oda, ahova én járok lovagolni, jött két csaj nagy arccal, hogy ők már lovagolnak egy ideje, tudnak mindent, ugranak is. Ja csak felnyergelni, felkantározni nem tudták a lovat önállóan, könnyű ügetés rossz lábra megy, irányítani nem tudják a lovat, egy bakolástól lepottyantak, az egyik megpróbált vágtázni futószáron, repült. Ha úgy áll hozzá az edző, hogy elhiszi ezt bemondásra, hogy ők már mindent tudnak, olyan balesetet okoznak, hogy ihajj. Szóval igen, jobb helyeken felmérik, hogy mit tud a lovas, milyen az ülése, a tudásához megfelelő lovat választanak neki, valószínű neked is ez lesz első körben.
2021. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen az elfelejtettem, hogy volt olyan tavaly is hogy valaki vágtázott és nem ment jól neki szval mondták, hogy jöjjön le a pályáról és ne vágtázzon, volt olyan is aki beugratni se tudta a lovat...Egyébként egy fiatal lovon szoktam lovagolni szval elég menős és viszatudom fogni de lehet, hogy ez egy kevésbé megszokott lóval máshogy lesz
2021. jún. 17. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Hm szerintem vágtázz nyugodtan! De mond el a táboroztatóknak, hogy hogyan szoktál és mennyit mentél eddig. Nem értem, miért nem mérik fel az embereket, alapvető lenne, hogy ne bemondásra menjetek.
2021. jún. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért az edzőknek lehetne annyi tapasztalata, hogy nem hisz a bemondásnak. Előre kell mondani, vagy már a lovon dönthetsz? mert akkor már érzed mi a helyzet, és ő is látja. Hát vannak érdekes helyek... miért ne moda mész táborba ahol amúgy is lovagolsz?
2021. jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!