Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek jó nyergek?

Ezek jó nyergek?

Figyelt kérdés
A lovasvebáruház oldalán lehet kapni szintetikus nyergeket 100ezer forint körül. Azok mennyire jó nyergek? Valaki használ ilyet?

2021. jún. 17. 13:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem tudok veled egyetérteni még most sem. De sem leállni veszekedni, sem balhét nem akarok. Örülök hogy te vagy a szüleid gazdagok. Mi nem vagyunk és az ismerettségi köröm sem.

Hidd el én is jobb nyerget választanék ha lenne rá lehetőségem. A lovam miatt is és magam miatt is. De próbáltam olyat venni ami elfogadható. És tudom hiába jövök azzal; hogy rengeteg embert ismerek aki ezt használt. Edzőm is ajánlotta nekem, ismerőseim rengetegen, illetve komolyabb szinten versenyző díjlovas is mondta nekem, hogy a szintetikus nyergek közül ez ár értek arányban egy jó nyeregnek számít. Amit írtál példa abban én is azt mondom, hogy elég hülye döntés volt.

A másik részére is; hogy reagáljak... Nyilván van pénzem ha bármi lenne a lóval és rendszeresen jár hozza kovács, állatorvos, van féreghajtva stb. A ló rendben van tartva. Nekem, nekünk bevált ez a nyereg, de mi sem azért vettük mert ezt tartjuk a legjobbnak. Tudom én is; hogy egy használt nyereggel lehet jobban is jártam volna; de eladni ezt és venni egy használtat most már nagyon nagy lutri lenne. Neked lehet nem, de számomra sok pénzt buknék rajta. Attól hogy neked van vele rossz tapasztalatod azt sajnálom. Nem csak milliomosok tarthatnak lovat ezt legyszi ne felejtsd el. És ameddig a lónak nincsen problémája, mindene megvan ami csak tőlem telik, szerintem nem kéne senkinek sem megmondani; hogy tartson e lovat vagy ne.

2021. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

4es vagyok.

6ossal egyetertek.

Sajnos ez ilyen.

Nyilván nem pénz kidobasbol vesszük ezeket a nyergeket illetve felszereléseket,hanem azért hogy a lovaink top formát tudjanak nyújtani. Ezek nem 2 milliós lovak,hanem több tízmilliósak. Ezért kapnak kezeléseket,táplálék kiegészítőket,illetve ilyen felszereléseket.

Hobbi szintre is fontos egy jó minőségű nyereg azt gondolom,használtan lehet venni jó állapot kentaurt esetleg. Azon belül a naxos a “legjobb”

2021. jún. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

6os vagyok.

Hány éves a nyerged? Nagy átlagban 5 éven belül tönkremegy az ilyen, ha olyan heti minimum 4x használva van. Gondold át. 5 évente (vagy gyakrabban nyeregtől függően) veszel egy ilyet, az már rögtön lesz annyi, mintha vettél volna egy jobb használt nyerget, csak az kitart 10-20 évig ha vigyázol rá. Ezek a cuccok csak látszatban olcsóbbak. Persze mondhatod, hogy a tiéd bírja 10+ évig, de tudod azt, hogy a nyergen belül mennyire ment tropára a tömés stb, azt nem látod. Ráadásul ilyen nyeregnél még az újratömés sem éri meg, ennyi erővel új nyerget is vehetnél.

Nem állja meg a helyét az érved, mi sem vagyunk milliomosok, egyszerűen félretesszük a pénzünket, keményen dolgozunk, teszünk azért hogy legyen a lónak. Ha neked nem adatik meg, hogy minimum fél millió legyen tartalékban (amit félretettél), akkor meg nem tudom elégszer elmondani: nem kell lovat tartani. Mit csinálsz ha történik valami olyan a lóval aminek ennyibe kerül a kezelése? Alkudozol a dokival, olcsóbb kezelést kérsz?

Itt nem arról van szó, hogy ki szegény és ki gazdag (bár nyilván fontos különbség van). Itt a felelősségről van szó, a végiggondolásról. Persze közbeszólhat ha elveszted a munkád, ez benne van a pakliban, olyankor kényszerlépésekre szorul az ember, de egészen az ilyenekig meg kell legyen ez a tartalék, mert másképp nem tudod ellátni a lovat úgy, ahogy megérdemelné. Ez az állat tiszteletéről szól, nem arról hogy kinek vastagabb a pénztárcája. Nem arról szól, hogy én most a kristályköves nyerget veszem-e meg vagy a kevésbé csilivilit. Praktikusságról szól. Ha hosszútávra terveznél rájönnél, hogy anyagilag jobban kijönnél. A nyerged 5-10 éven belül maximum elveszti a tartását, és újat kell majd venned, hogy a ló háta kibírja. Mit fogsz tenni? Gyűjtesz, veszel egy ugyanilyet, vagy eladod a lovat mert nem hosszútávra vettél lovat amúgy sem?

Nem veszekedek, nincs bennem frusztráció. Amiket te mondasz az csak kifogás, sajnálkozás. Az én családom 15 évvel ezelőtt örült ha kenyérhez jutott. Van aki szerencsésen fel tud láballni a helyzetből, valakinek nem úgy hozza az élet. Ettől függetlenül senki sincs rákényszerítve a lótartásra. Ha nem bírod anyagilag, nem kell folytatni. A ló érdekeit kell nézni, mert te vagy a felelős érte. Ha valami baj lesz a lóval, és a nyakadban marad egy nagyobb költség azt a lovat nem valószínű hogy már megfogják egyáltalán venni, te pedig egyértelműen cserben kéne hagyjad, mivel fizikailag lehetetlen hogy segíts.


Nem rosszból írom, sok ilyet láttam már, volt aki 5000 forintért adta el a lesántult sportlovát, hogy a másik fizesse a kezelést és utána jól legyen.

2021. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
De ha jobban figyeltél volna arra amit írtam akkor láttad volna, hogy azt írtam van pénzem a lóra, hogyha bármi gond történne vele. Viszont addig ameddig a nyereg nekem bevált és nincs vele bajom addig feleslegesnek érzem lecserélni. Most te írtál pár negatív tapasztalatot a nyeregről, nekem viszont sokan ajánlották ezt, különösen a lovamra. Ameddig nekem nincs vele problémám miért cserélném le. Nem régi nyereg egyébként, lehet később tönkre fog menni akkor nyilván váltani fogok. Egy rosszul illeszkedő nyereg szerintem sokkal nagyobb probléma manapság mint; hogy én milyet használok.
2021. jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az utolsó szavaiddal egyet értek :)
2021. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nincs lovam és még sajnos egy ideig nem is lesz de kíváncsi voltam a válaszokra. Egyébként én is inkább egy minőségi használt nyerget vennék
2021. jún. 22. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!