Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olyan műsor, magazin, videó,...

Olyan műsor, magazin, videó, vagy bármi, ahol szakértők jellemzik a lovat?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy például tenyésszemlén vagy versenyló vásárlás előtt nézik a lovakat, és mondják, hogy a fajtához képest nagyobb a marja, kisebb a fara, erős a lábszerkezete, vagy alacsonyabb... (remélem értitek mire gondolok, tehát jellemzi a lovat) Van ilyen videó neten? Valaki tud ilyet?

2021. jún. 20. 11:57
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nagyon a súlyod alatt vagy. Minimum 55 kg-nak kéne lenned.


Amúgy én nem angol telivért lovagoltam.


Én egy 3 éves nyugdíjazott pályáról lehozott amerikai ügető lovat. Imádtam.

2021. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom, hogy fiú vagy vagy lány,de a súlyod a testhosszodhoz képest kevés.
2021. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Hm, bocsi 12es vagyok én is írtam a dokit. Meg egy szakértőt (pl edződ) aki látja is az esetleges fontos hibákat. Mert van ami nem szép, de attól még bajnok is lehet a ló. Az edzés és képzés két külön fogalom, a gátló tud végigmenni egy gátversenyen, mert erre edzették, de nem feltétlen tud végigmenni egy díjugrató pályán, mert nem kapott képzést hozzá, azt is át kell lovagolni, egy csomó mindent meg kell neki tanítani, erre kell az a min egy év.
2021. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

23-as kapott képzést a gát és akadály versenyen versenyző ló is, ugró képzést így előnyben lenne a kérdező ennyivel ezért írtam, a díjlovagló pályánál a különböző akadályokhoz és ahhoz kell szoktatni, hogy nem egyenes pályán vannak az akadályok, hanem alakzatokban, ergo a lassítást és a ráfordulást a távot, gondolom a lépés váltást és stb. kell megtanulnia.


Írtad a dokit, de igazából azt írtad, hogy nem kell ilyen komolyan tudnia. Szerintem meg aki lovat akar annak igen, pláne, aki versenyezni is akar annak ennek kéne a természetesnek lennie, hogy komolyan tudja. Mert bizonyos lábhibákat kezeltetni kell. Oké, hogy van mellette lószakértő és állatorvos akik segítenek a vételnél, azonban versenyló vételhez nagyon is felelősségteljesen viszonyul, de írta, hogy ő nem csak ezért akarja tudni, hanem majd később ha már profin tudja, akkor tanácsot szeretne adni azoknak akik kezdők és lovat szeretnének. Lóversenyen versenyzett lónál komolyabb állatorvosi vizsgálat kell vétel előtt. Írtam lábröntgen, szoktak ultrahangot is ha vemhes, ebben a helyzetben nem hinném, hogy kellene, de pl. a szívét én megvizsgáltatnám, nem csak úgy, hogy sztetoszkóppal megvizsgálva.


Illetve az idegrendszerét pár napig saját környezetben lovak között, emberek között, ebből több mindent le lehet szűrni. És a tartási körülményeit is csekkolnám, esetleg rákérdeznék, hogy érzékeny-e valamilyen alomra a ló, hogy takarmányozzák, hogy etetik, napszak idő pontosan, a szőre, bőre állapotát is meg lehet vizsgálni. A fogak állapotát alapból csekkolja az állatorvos és stb és stb.


Egy versenyló vételnél azért is jó ha ő is tudja ezeket a dolgokat, mert ugyan van mellette állatorvos, van mellette lószakértő, de pl. nem tudom az edzője mennyire van otthon a versenylovak küllemi bírálatában, mármint a lóversenylovak, mert írta, hogy félvér pónija van az edzőnek, én a helyébe azt az ismerősét is vinném magammal akinek a lova 15 éves ex gallop ló, illetve elkérném annak a szakértőnek a számát akivel akkor vette. A versenylovaknál a hibák máshogy hatnak mint egy átlag lónál, ahogy felsoroltam is. Pl. karó vagy székállású galopp lónál egy díjugrató versenyen lehet hátrányba lenne, mert amikor lassabb munka van ott ez problémát okoz, mert rövidíti a lépést, ergo ha lassan kell ráfordulni az akadályra, akkor nem úgy fog kijönni a lépés, ahogy átlagban, tehát ott át kell számolni. Gondolom ugrásváltásnál is másabb. De ezek csak tippek. Azt nem tudom, hogy ez a lábállás ízületi problémát okoz-e hosszabb távon.


De ha tudja mi a helyes szög egy lábállásnál és mik amik nem, akkor azért neki is pénzspóroló, mert egy hibás lábállású lónál valamelyiknek gyógypatkó kell, pl. bakpatánál, és x ideig nem is lovagolhatnak rajta.


De pl. ha ügetőt akarna venni és a lónak tehenes lábállása van, az lehet versenyzésnél neki már problémát jelentene, míg ügető versenyen nem sőt van hogy tenyésztésnél is arra törekszenek.

2021. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

* díjugrató pályánál


Bocsánat elírtam, mert én meg díjlovagló mániás vagyok, és ösztönösen ez jut eszembe. :D

2021. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Amúgy egy újabb tipp, ha vannak pl. versenyekről videók a versenylóról, ott is tudod elemezni.


Pl. tegnap láttam egy nagyon szimpatikus lovat akadály verseny ló, tegnapi versenyen még volt 1000 méter a versenyből, mikor egy akadály után elhagyta a lovasát, nem lett semmi baja a lovasnak, és egyből talpra is állt miután a mezőny elhagyta azt a részt, de a ló nem ijedt meg és nem vágtatott összevissza, és nem döntött úgy, hogy tök jó most akkor én bebattyogok az istállóba, tehát nem garfieldosan viselkedett és nem is állt meg, hanem becsülettel ment tovább lovas nélkül, ugrott mikor akadály volt, és a többiek után betrappolt a célvonalon, pedig meg is előzhette volna a mezőnyt, de nem tette, hanem a mezőny mögött tartva a távolságot ugyanúgy ment, mint a többi. :D Jó azért az is igaz, hogy ugye a ló ménesben él, és ösztönösen követi a többit, de a kommentár mondta is, hogy szerencsére a ló jól viselkedik és nem kell bemenni érte, tehát azért a képzés is jelentősen hozzájárult ehhez.


Az egyik zsoké még kacagott is mikor beértek a célba, hogy a lovas nélküli ló milyen komolyan veszi a versenyt. :) :D


Na az ilyen ló jól van képezve, de az is ha a zsoké esik, akkor odamegy, és felszedi, bár olyat még nem láttam. Esetleg ha gát vagy akadály verseny lovat veszel, akkor meséltesd a gazdáját, hátha lesz ilyen helyzet is mint amiről írtam, hogy a ló nem hagyta abba a versenyt lovas nélkül, hanem becsülettel ment a pályán egészen a célvonalig vagy felszedte a zsokéját. :'D

2021. jún. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!