Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehet ebből bajom?

Szerintetek lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés
Ahogy ti is látjátok rohadtul meleg van, piros riasztás van a mi megyénkben. Lovagolni mennék ma, de a pályánkon nincs semmi árnyék, és a szüleim erőltetik a gerincvédőt, ami kb. egy golyóálló mellénnyel egyenlő és fekete. Ha másfél órát lovagolok, kaphatok napszúrást vagy hőgutát? Edzőm azt mondta tegnap, hogy a pálya melletti hőmérő 43 °-ot mutatott délután 5 kor

2021. jún. 23. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Naptej, hajbevizezés és sok víz ivása lovaglás előtt, után. VEdd fel a gerincvédőt, hisz ha mondjuk leszédülnél a melegben akkor ott van :P viccelek, de vedd fel, ki fogsz bírni benne max 1 órát. Viszont ha tudsz az edzővel beszéld meg, hogy ilyen melegben inkább kora reggel legyenek az edzések, mivel a lovaknak sem tesz jót ez a meleg. Amúgy nem tudom mi a terved a lovaglással, de ideje beleedződni ha versenyzeni is szeretnél, mert ott sokszor fordul elő, hogy ilyen melegben kell talpon lenni.
2021. jún. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pályán lovagolsz akkor van lehetőséged inni. Legyen bekészítve 1-2 üveg víz, és amikor szükséges igyál vagy szállj le lemosni az arcod. Ha szarul érzed magad, kifáradtál szólsz az edződnek.
2021. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
A napszúrás az nem a golyóálló mellényen át hat. Egy fehér baseballsapkát vagy zsebkendőt vagy bármit viselj a fejeden.
2021. jún. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Az is jó hűtési módszer a csuklóidra felhúzol csuklószorítót és azt bevizezed+a haj bevizezés
2021. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Én este voltam de nagyobb hülyeség, mert megesznek a szúnyogok. Neked kell dönteni, hogy este összecsípteted magad, vagy bírod napközben a meleget.

Tegyél be a hűtőbe vizet mielőtt mész 3-4 órával.

Igyál előtte sokat, ha van lehetőség ott is tedd be hűtőbe..

Amúgy meg igen, simán kaphatsz hőgutát.

Olyan megoldás nincs, hogy kétszer lovagolsz 45 percet?

Tudom kevés, de hát na.. csak jobb, minthogy legyen valami bajod.

Gerincvédőt én csak akkor veszek, ha tudom olyan lóra ülök ami nehezebb eset. Én is megpusztulok benne, nem csak te. Ráadásul nekem a kobak is fekete.

2021. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem is fekete a kobak és a gerincvedo is, voltam tegnap, sőt még lovaglás előtt negyed órát trágyáztam a tűző napon, utána pedig fel órát leléptettem még lovaglás után a lovat, de nem lett bajom
2021. jún. 24. 14:46
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen melegben a ló se bírja annyira, javaslom, hogy korán reggel vagy este legyenek az edzések (ha van rá mód). Engem lovon sose csípnek össze a szúnyogok.
2021. jún. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
En multkor fel orat birtam, ahogy leszalltam a lorol, csillagokat lattam. 6 ora korul mar kenyelmesen lovagolok, rosszullet es napszuras nelkul :D vagy kesobb erdemes, vagy korabban, ahogy elottem is irtak.
2021. jún. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!