Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A „rollkur" a lovak számára...

A „rollkur" a lovak számára nem káros, illetve hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Erre gondoltam:


[link]



[link]


[link]



Illetve, hanem káros akkor hogyan tanítják meg nekik erőszak nélkül az a „mutatványt". Vagy hogyan lehet megtanítani kíméletesen.



[link]


[link]



[link]


Nem lovaglok, nem is értek hozzá. Azokat szeretném megkérdezni akik, ez jobban értik. Nem szeretnék állást foglalni. Csak azt vettem észre, hogy minden ló kinyitja a száját, és ki dugja a nyelvét, meg hogy kényelmetlenül érzi magát.

A képek tájékoztató jellegűnek szántam, azt szeretném kérni, hogy vélemény ki írása ne legyen elvakult és befolyásolt(a képek miatt, remélem nem szegtem meg a gyakori kérdések valamelyik szabályát ez miatt), ésszerű válaszokat szeretnék kérni. Köszönöm.


2021. jún. 28. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A rollkur, azaz túlhajlítás káros. Vannak a lóban hála istennek 'párnák, párnázások' óvodásnyelven, az első kettő nyakicsigolya felett, illetve a marnál. Ha a ló függőleges irányban túlhajlítottságba, azaz rollkurba kerül, ezek a párnázások begyulladhatnak, megduzzadhatnak, és a ló élete végéig megmarad a rollkur nyoma. Ráadásul a szűk toroktájék miatt a ló levegőt sem kap rendesen ebben a helyzetben. Ez egy erőszakos, feszített állapot, a ló nem beleenged ebbe a támaszkodásba, hanem belefeszíti a lovas.


"Fizikailag rendkívül kellemetlen, túlzottan feszes testtartás, ami az izmok merevségét is okozhatják. Legfőbbképp a nyakcsigolyákra fejti ki először a feszítő hatást, amitől tovább haladhatunk a vállizmok, a hátizmok, a farizmok és a farokrépa feszességéig is. Ez egy görcsös és egy ideges lovat eredményez, ami idegrendszerileg sem fejt ki jó hatást a ló mentalitására. Ez több ellenszegülést és munkaundort is rejthet magában.

A kényszer állapot miatt a ló egy tanult tehetetlenség hibájába fog beleesni, ami azt a hibát rejti, hogy akaratlanul is ezt a tartást fogja felvenni. Ez a tartás alapvetőleg hibás, izmok eldeformálását is okozhatja.

A feszültebb idegállapot miatt a ló nehezebben tud koncentrálni a kért feladatokra, ingerültebbé válik, ami túlreagálásokat és esetleges félreértelmezéseket is eredményezhet.

❗️ A fentiek legfőbb oka: a lovas ❗️

🎓Miért is vannak ilyen lovasok ?🎓

1. Tudatlanság

2. Ego

1. A tudatlanságnak a mai világban nemcsak a lovaglásban, de mindenhol hatalmas ereje van. A lovasok nem szánnak kellő energiát, hogy megfelelő tudással felvértezzék magukat arra, hogy tudnak egy lovat megfelelően és természetes módon kiképezni és szinten tartani. Ezt számos olyan pótcselekvéssel próbálják ellensúlyozni, aminek semmi értelme nincs, de többet árt, mint használ.

2. Ezt a sportot sajnos sokan a sport tekintélye miatt és nem a szeretete miatt űzik. Legtöbben attól érzik magukat Valakinek, ha egy ekkora állattal "minél látványosabban elbírnak", mivel az aktuális közönség számára így tudnak imponálni, hogy elnyerje a tetszésüket.

Én személy szerint nem tartom helyesnek a Rollkurt. Nem lovas és nem ló barát ! Nem a profi lovas és ló nevelést helyezi előtérbe, hanem a minél rövidebb, fapados módszerrel, alaptalanul képzett egyénekre összpontosul.

Rövid és hosszútávon is a tudásra alapozott elméleti és gyakorlati elveket helyezném előnybe. Elsősorban is az elmében tartandó és megőrzendő tisztánlátást tartom a legfontosabbnak, hisz ebből indul ki minden irányelv, cselekedet és eredmény !"

2021. jún. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is káros. Feljebb nagyon jól kifejtették, hogy miért.
2021. jún. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És van olyan amikor a egy bizonyos szintig le hajtja a fejét, de nem kényelmetlen, és fáj a lónak?
2021. jún. 29. 16:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tartom én sem helyesnek a „rollkur"-t csak gondolati szinten értettem.
2021. jún. 29. 16:46
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem lovaglok, nem is értek hozzá.
2021. jún. 29. 16:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiről te beszélsz, az a támaszkodás, és az helyes dolog. A támaszkodás és a helyes, hátból és hátsó lábakból való aktív mozgatás teszi lehetővé azt, hogy a ló a lovas súlya alatt hosszútávon saját magához képest minél jobban bírja, tehát az egézséget szolgálja. Hiszen a hát izmai megerősödnek, és képesek lesznek hordozni a lovast, a hátsó lábakra való egyensúlyáthelyezés pedig terhet vesz le a mellső lábakról, ami a nyak miatt eleve nagyobb terhelést kap, a lovas súlya pedig csak rátesz még eggyel, ezért van az, hogy a mellső lábaknál gyakoribb a szalagprobléma mint a hátsóknál, főleg ugrósportban. Viszont ha a lovasok megtanulnának helyesen támaszkodtatni, helyesen mozgatni a lovat, akkor ezeknek a sérüléseknek a zöme kiküszöbölődne, viszont ezt megtanulni évek munkája, és sokan nem jutnak el odáig, csak koptatják a lovakat.
2021. jún. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már előttem kifejtették, hogy mennyire káros a rollkur, így nem ismételném meg. Szörnyű, hogy az ilyen emberek lovasnak és állatbarátnak nevezik magukat. De egyébként a Nemzetközi Lovassport Szövetség elvileg be is tiltotta. Állatkínzás az egész.
2021. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm szépen, a válaszokat!
2021. aug. 20. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!