Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanitsam meg a stoppot...

Hogyan tanitsam meg a stoppot a lovamnak hatrol?

Figyelt kérdés
2021. júl. 9. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Azaz hogy állítsd meg a lovadat? :D

Keress edzőt kérlek, nem lesz ennek jó vége.. Van edző? Miért nem őt kérdezed? Nem mondja el normálisan? Válts edzőt!

Tanulatlan ló tanulatlan lovassal, sosem lesz jó vége. Elmagyarázhatnám, hogyan tanítsd meg neki a felvevő segítségeket, de ez minden lónál más és más, függően attól, hogy hogy reagálnak a jelekre.

2021. júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1 a stop az westernben van.


Először érdemes földről tanítani neki parancs szóra meg h rájöjjön a mozdulatra, főleg ha nem western fajta.

Tehát körkarámba hajtod előre, mondod neki, hogy whoa (vó) és megpróbálod megállítani, fontos, hogy csak annyira állj elé, hogy ne akarjon visszafordulni csak álljon meg.

És ezt addig gyakorolni amíg csak parancs szóra meg nem áll.


Ezután hátról is lehet vele gyakorolni, leülsz a seggedre előre tol a láb de úgy hogy ülve maradj és a szárak picit megemelnek (laza lötyögő szárak) és ha erre nem akkor 2-3 másodperc múlva szárakkal belenyúlsz, hogy mutasd neki nincs tovább. De ilyenkor még szinte csak a parancs szót ismerik.


Ha hátról akarod tanítani mindenképp, akkor nem valószínű, hogy szépen fog stoppolni de azt is lehet. Szintén fontos egy parancsszó, főleg ha a lovad a hangokra fogékonyabb aztán később el lehet hagyni.

Mindig lépésből kezd. Ugyan azok a segítségek mint amit az előbb írtam és megállítod. Sokszor gyakorolod simán megáll majd az előre tolt lábakra. És ha már megy csak utána lehet gyakorolni magasabb jármódokba.

2021. júl. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
2-es, amit írtál, szakmailag meg technikailag helyes, viszont gyakorlatilag nem. A ló nem tudja, hogy mit kéne csinálni, és a kérdésből kiindulva (főleg, hogy ide lett kiírva), a lovas sem. Látta egy videón, talán nyerge-kantárja-lova is van, eddig "westernben" lovagolt terepen, most meg ez tök jól néz ki, tanítsuk meg a lónak! Értem én, hogy segíteni akarsz, de ilyenkor azon túl, hogy az edzőt emlegeted, nem nagyon szabad leírni semmit :( Nem ismerjük, nem láttuk sem a lovast, sem a lovat, ha valami történik, még a végén a mi végső számlánkon jelenik meg.
2021. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Segítséget kért én leírtam.

Én is leírás alapján tanultam és tanítottam a lovamnak, később lesett csak bele edző és nem talált semmi olyan egetrengető dolgot a gyakorlatban.


Pont a stop az ami nem veszélyes, főleg úgy ahogy leírtam, hogy fokozatosan. Nem azt mondtam neki, hogy vágtázzon a kerítésnek, mert sokan bizony így is tanítják.

2021. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!