Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg a lovamnak...

Hogyan tanítsam meg a lovamnak hogy szépen dolgozzon futószár nélkül is?

Figyelt kérdés
Van egy 15-16 éves kancám. Futószáron, ha vezetik lovas alatt és lovas nélkül is szépen dolgozik. De ha egyedül van lovassal a hátán teljesen megváltozik, nem engedelmeskedik annyira + gyorsabb tempóra vált (izgatott lessz)

2021. márc. 23. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok idomító feladattal, edzővel.
2021. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

jól mondja az 1-es

véleményem szerint ez hiszti meg mozgáshiány, de így látatlanban nem tudom megmondani biztosan. Én azt kipróbálnám, hogy ha egy olyan lovas ül fel rá akinek sok tapasztalata van, az alatt hogyan viselkedik, mert ő össze tudja szedni rendesen és akkor látni fogod, hogy tényleg hiszti-e a gyengébb lovasok miatt, ez sok iskola lóval előfordul. AMikor pl. én kezdtem, volt olyan, hogy nem akart köröket menni a ló és nem tudtam mit csinálni, aztán felült az oktató (nem pálcával) és kicsit összeszedte, aztán meg kis angyal volt

2021. márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


1. nem tudom, hogy honnan vetted a lovat, de ha rég nem lovagolták már, vagy bezárva volt, akkor előfordulhat, hogy izgatott, de az is lehet, hogy egyszerűen csak "menős", de az is lehet, hogy nincsenek jó tapasztalatai, és ezért ideges, ha lovagolnak rajta.

2. A futószár nélküli vezényszóra dolgozást türelemmel, és sok energia áldozásával kell tanítani. első lépésnek én mindenképpen azt javasolnám, hogy barátkozz a lóval! Nem tudom, hogy milyen régóta van nálad, de fontos, hogy elnyerd a FELTÉTLEN bizalmát. Erre a ló ápolása (csutakolás, fésülgetés, mosás stb...) nagyon jó alkalom, mivel kettesben vagy a lóval, közel vagytok egymáshoz. Ha már megbízik benned, el lehet kezdeni egy körkarámban a gyakorlást. Először azt tanácsolom, hogy csak menj előtte, és hagyd, hogy kövessen. Ez csak akkor fog megtörténni, ha már bízik benned és határozottan mutatod neki az irányt. Ha már folyamatosan követ, akkor kezdj el vezényszavakkal dolgozni. miközben mentek. mondd, hogy állj, és állj meg. Ha jól csinálod, a ló majd ugyan így tesz. Utána jön az ügetés, satöbbi. Végül te állj meg középen, és felválta gyakorold a vezényszavakat futószárral és a nélkül!v


Remélem tudtam segíteni!

2021. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3. Nem olyan rég óta van nálam, fél éve. A bizalmát sikerült elnyernem (szerintem) ha akárhol elindulok mellette követ, ezzel nincs baj, bár mostanában nem annyira figyel rám mint amennyire szokott.
2021. márc. 24. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!