Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovas REV? (többi lent)

Díjlovas REV? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeptemberben megyek rajtengedélyt csinálni elvileg.

Mik a tapasztalaitok vele? Nagyon nehéz? Pontosan hogy zajlik? Mindent szívesen meghallgatok vele kapcsolatban.



2021. júl. 20. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Az edződ semmiféle infót nem mond neked...?

Csodálkozom...

2021. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de mondott csak mások tapasztalataira is kíváncsi vagyok
2021. júl. 20. 14:37
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Hát ha mondott volna, akkor kétlem, hogy felteszel ilyen kérdést, hogy "pontosan hogy zajlik?"


NÁlunk minden részletre kiterjedően elmondták...

2021. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Engem is érdekelne. Nekem még csak jó pár év múlva lesz tervbe.
2021. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3 szerintem nem kéne kötekedni azért mert felraktam egy kérdést.

Mindenkinek a saját tapasztalatára voltam kíváncsi

2021. júl. 20. 15:28
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
elmondtam a saját tapasztalatomat.
2021. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rajtengedély előtt indulj szabadidős versenyek díjlovas számaiban, azon belül is E8-at ajánlom. De az A1, A3 is jó. Egyrészt már versenyhelyzet van, kapsz bírálatot, legalább tudni fogjátok az edződdel, hogy miben kell fejlődőni, másrészt pedig "idegenben" is gyakoroltok. REV-en nem voltam, de indulok szlv-n díjlovaglásban, ami máskor nagyon jól ment, hát ott az első versenyemen egy katasztrófa volt, ráadásul a vizsgadrukkot/versenyparát nem tudod "gyakorolni", szóval amiatt is ronthattok, hogy be vagy éppen szarva.

Jah és most annyi varia van, hogy elméleti vizsgát online kell letenni és ha megvan, akkor mehetsz gyakorlatra. Az elmélet egyik fele ló és istállóismeret, a másik pedig szakági ismeretek, szóval a szakági szabályzattal tisztában kell lenni. Ettől függetlenül a gyakorlaton bekérdezhetnek dolgokat, bár a gyakorlati eredményt nem befolyásolja, de ha tök hülyén mész oda, akkor valahol negatív irányba elviheti a megítélésed és a bírálatot is, mert valamilyen szinten a díjlovaglás pontozása szubjektív, bár úgy több bíró van, látványosan nem húzható le egyik sem, de azért 1 vagy pár tized pont is sokat számíthat.

2021. júl. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 járok versenyekre rendszeresen szóval ezzel talán annyira nem lesz gond
2021. júl. 20. 16:35
 9/10 anonim válasza:
Szia! Ha még kell. Nekem most tavasszal volt online elmélettel, szval még elég friss a dolog. Először meg kell csinálnod az elméletet, nekünk ugye ezt kellett otthonról, de ha jól tudom, akkor normál esetben a gyakorlati rész előtt, a helyszínen iratják. Azt ugye megírod utána az E8-as programot lelovagolod és kész. Nálunk a bíró belekérdezett a gyakorlati vizsga előtt az elméletbe, mert online nagyobb az esélye, hogy nem magadtól írtad, de ennyi. Azt hiszem, 60% fölötti programmal már átmentél a gyakorlaton, az elmélethez meg meg kell venni egy felkészítő könyvet. Mi a Lovasember kézikönyve 1. című könyvből tanultunk, és az elég volt az elmélethez🙂
2021. aug. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Ja és sztem ne parázz rá nagyon. Az elmélet sem olyan szivatós, de azért nézd át. Ilyen ló részei, nuereg részei, takarmányozás, betegségek, meg hasonlók. De viszonylag alap, amit visszakérdeznek
2021. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!