Kezdőoldal » Állatok » Lovak » SOS!Mit csináljak ha nem...

SOS!Mit csináljak ha nem tudom a lovam irányítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Van egy 3,5 éves csikóm.Volt egy “edző” aki nagyon rosszul bánt vele az előző helyen.Ő egy nagyobb testű póni (134 cm).A zabla mérete amit használtak kilógott a szájából.Szegénynek szétvan tépve is és nagyon kemény szájú lett.Ezt úgy kell érteni hogy megfelelő zablával használom és egyáltalán nem érzi amit fent csinálok.Ez az oldalára is igaz.(Kezdő lovasok sarkantyúval lovagolták és azzal lett belovagolva is.)Én nem használok sarkantyút hozzá és NEM is szeretnék.Ma lépegettem vele karámba de fordulni nem tudott, a kerítésnek majdnem nekimentünk, pedig megfelelő segítségeket használok.A megállás is gondot okoz.Lépésből nem tud megállni pedig fokozatosan húzom a zablát de semmi.Próbáltam az “enged majd húz” gyakorlatot ami az hogy kicsit húzod majd engeded amíg megnem áll a ló.Semmi nem segített.Tippek?

Ui.: Nem kezdő lovas vagyok.


2021. júl. 26. 20:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress egy szakembert, aki elrontott lovakkal foglalkozik. Valószínűleg újra kell építeni az egész lovat az alapoktól, kezdve a földi munkától, nyomásra engedestől kezdve. Nem lesz egyszerű, de kellő időt ráfordítva, szaksegítséggel sikerülhet.
2021. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!