Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Az anyukám...

Mit csináljak? Az anyukám irányítani akar.

Figyelt kérdés

Elegem van az anyámból. Teljesen irányítani akarja az életemet. Bármit csinálok "kijavít". Nem hagyja hogy egyedül oldjak meg dolgokat, saját káromon tapasztaljak. Bármilyen kis dologra is megkérem, tízből kilencszer ordítozás lesz a vége. Például tegnap az Alleban önkénteskedtem egy rendezvényen, (egy héttel előtte, amikor megtudtam mondtam neki) ami hatig tartott. (Másnap (ma) pedig vonattal mentem le a nagymamámhoz, szintén mondtam neki).Utána vásárolni szerettem volna, mert megbeszéltük előtte. Tisztában voltam azzal, hogy ő fél nyolcig dolgozik, de írtam neki, hogy ha tud, légyszi siessen, mert még otthon kaját kell csinálnom másnapra. Erre felhívott, és ordítozva a telefonba mondta, hogy nem tud korábban jönni, majd elmegyünk holnap ha lesz ideje. Pedig kedvesen kértem meg, és egy egyszerű bocsi, nem tudok korábban menni elég lett volna...

Minden egyes nap ehhez hasonló dolgok játszódnak le, újra és újra. Valószínűleg emiatt van, hogy nagyon sírós vagyok. Minden egyes ordítozásánál sírok, mert egyszerűen nem tudom hogyan kezelni. Erre minden egyes alkalommal a fejemhez vágja, hogy milyen egy hisztis p**** vagyok.

Egy olyan emberről beszélünk, aki a 12. szülinapom reggelén ordítozott velem, és az osztálytársaimnak nem mertem elmondani hogy milyen anyám van, hogy miért sírok. Tavaly előtt valamikor januárban mondta, hogy nem lesz itthon 23.-án mert színházba megy. Természetesen akkor van a szülinapom, és ilyenkor mindig étterembe megyünk este. De ez neki nem jutott eszébe. Persze nem ment el színházba, de ez azért fájt, hogy elfelejtette.

Sokat dolgozik, és megértem hogy ideges, de ez nem ok arra hogy ordítozzon. A házimunkáról annyit, hogy én vasalok, teregetek, mosogatógépet pakolok, és minden nap ebédet csinálok a családnak. A többi munkát a tesóm végzi, aki szintén dolgozik. Apukám csak azért nem csinál semmit, mert anya lecseszi őt ha nem úgy csinálja ahogy neki tetszik. Én gimis vagyok, és sokat kell tanulnom, melette vezetni járok, és legalább napi másfél órám azzal telik hogy kaját csinálok, és a házimunkát. Ez nem is lenne baj, meg kaját is szeretek készíteni, és mindig megköszönik, megdícsérik a többiek, de anya még egy köszit sem nyög ki. A vasalásban sem azt látja hogy mennyit csináltam már meg, hanem hogy mennyi van még hátra, és ezt persze szóvá teszi. Mivel 16 évesen elég kevés ember tud vasalni, és az a kevés sem tökéletesen. Ezért amit én vasalok, azon is van pár gyűrődés, főleg az ingeken. De Apa egy szót sem szól, sőt megköszöni, és büszkén viseli a  néhol kicsit gyűrött ingjét. De ha anya meglátja, ezt is szóvá teszi. Erre én egyszer megmondtam neki, hogy csinálhatja ő is, ha nem tetszik neki. Hétvégén szoktam vasalni, akkor ő sem dolgozik. Persze nekem esett.

Ma is hazamentem, gyorsan összepakoltam, és megint belém kötött. Tiszta zacskót kerestem, és mivel kicsit ideges voltam ezért mondtam, hogy a francba már hogy nincs itthon zacskó. Nem neki, inkább magamnak. Erre odajött, hogy mi az hogy nincs. Addigra rájöttem hogy máshol, van egy másik fajta, és elvégre az is jó lesz. Mondtam neki hogy nem kell jönnie. De ő jött, erre mondtam még egyszer hogy nem kell! De ő csak azért is megnézte. Persze nem volt. Utána Apa elvitt az állomásra, éb meg teljesen felidegeltem magam rajta, hogy nem hisz nekem, és mindenben ő akar irányítani. Ezért bunkó voltam Apával... Nagyon-nagyon szeretem őt. Tudja hogy hogyan érzek anya iránt, neki mindent elmondhatok, és mondtam is, hogy felidegeltem magam. Sírtam, és ezt ő nem szereti, ezért megkért szépen, hogy hagyjam abba. Elkezdtem szidni anyát, ő meg azzal jött hogy sokat dolgozik, meg ilyenek. (Pedig ma be sem ment). Kicsit összevesztünk. Rájöttem, hogy ellenem fordította, azt, akit mindennél jobban szeretek. És ez nagyon-nagyon fáj. Ezt megmondtam Apának. Nem tudott válaszolni. Persze kibékültünk, köztünk nincs semmi harag.


Nem tudom hogy mit kezdjek, de egy idő után végleg elegem lesz. Nem bírom. Van valami ötletetek, hogy hogyan bírjam ki? Kicsit hosszú lett, bocsi. Remélem érthetően írtam le.


És még annyit, hogy nem tudom megfogalmazni, hogy mit érzek iránta. Nem tudom hogy szeretem-e még egyáltalán...


2017. okt. 13. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg tele van problémával, amit - nyilván helytelen módon - rajtad vezet le. Elhiszem, hogy nem esik jól az embernek, főleg ebben az életkorban, hogy a fáradozásait természetesnek veszik és meg sem köszönik, meg folyamatosan buzerálják. Gondoltál már arra, hogy ezt nyugodt körülmények között megbeszéld vele? Akár apukád jelenlétében.
2017. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Ha tudsz bevásárlóközpontban önkénteskedni meg a nagyidhoz utazgatni hétköznap, akkor annyira nem vagy leterhelve. Anyádat hívogatod, akinek szabott munkaideje van, azzal, hogy siessen haza, miközben apád egy szalmaszálat nem tesz otthon keresztbe? Bocs, de ettől én is kibuknék, pláne pénteken, amikor már végiggüriztem a hetet. A vasalásról meg annyit, hogy vagy csináld meg rendesen, vagy neki se állj, nem akkora kihívás egy inget kivasalni, hogy 16 évesen lehetetlen feladat legyen, nem igényel diplomát, se érettségit.
2017. okt. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor én szívesen megnéztem volna, hogy hogyan vasalsz inget 16 évesen! És egy darab szóval nem írtam hogy Apukám nem dolgozik! Ő is dolgozik, sőt többet mint anya, mégis mindig kedves velem! Én nem ítélkezést szeretnék, hanem megoldást!
2017. okt. 13. 16:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves első! Persze, gondoltam rá, de vele egyszerűen nem lehet beszélni. Csak kritizálni tud, aminek lersze veszekedés a vége. Sajnos akkor is, ha Apa ott van.
2017. okt. 13. 16:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Másodikhoz még annyit, hogy te sem lehetsz túlságosan leterhelve gürizés után is, ha az én problémáimmal van időd "foglalkozni"!
2017. okt. 13. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy végigolvastam, a hullává fáradt anya, néha kihagyó aggyal a sok hajtás miatt, és egy átlagos tini mindennapjai, ami ilyenkor a túlélésről szól. Pár év, és jobb lesz.

Az, hogy 16 évesen ingvasalás, inkább ne hangoztassad tágabb körökben, mert lehet, épp a barátaid között ritka, de amúgy lánynak olyankor alap ilyet tudni, én 8 évesen kezdtem anyu felügyeletével a konyharuhákkal, 16 évesen gyűrődés nélkül, rutinból ment az ing is már, ahogy a környezetemben a többség, nem elkapott lányoknak már mind... valamint a főzés, takarítás és társai is, nem segítésképp anyunak, hanem már mint háziasszony-gyakorlásképp.

Az élet sokkal nehezebb lesz, és hidd el, szereted anyukád, csak olyan korban vagy, amikor az ember saját magát is úgy bírja el épp, a hormonok dobálása miatt.

2017. okt. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

"Másodikhoz még annyit, hogy te sem lehetsz túlságosan leterhelve gürizés után is, ha az én problémáimmal van időd "foglalkozni"!"


Ahogy elnézem, a szövegértéssel is gondjaid vannak, nemcsak a vasalással.:-) Apád OTTHON nem csinál semmit a saját leírásod szerint, én pedig "anyád helyében" kezdettel írtam, nem a saját nevemben. Nekem van időm néha még idegen kamaszok hisztijével is foglalkozni.:D

2017. okt. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, mennyit dolgozik az anya, de hogy a leírás alapján valakinek ne az jöjjön le, hogy szegény gyerek... Ordítoznak vele, a csudába is, különösebb ok nélkül. Ha még az ember otthonában sincs béke, akkor hol?

Én nem is vasaltam soha, így is lehet élni :) OK, van pár fellépőruhám, amit kell, de amelyiket igazán kell, azt képtelenség rendesen kivasalni, rossz anyag. Én igenis oda meg vissza lennék, ha a 16 éves lányom vasalna helyettem, akkor is, ha 13 évesen néha főztem (főzni szeretek, vasalni nem akarok, nem tudok és ez így rendben is van, az eléggé opcionális, ha az embernek nincs vasalást igénylő ruhája). A teljes háztartást azért nem lőcsölném rá a gyerekekre, egyeseknek több időt vesz igénybe a suli, mint egy sima munkaidő és nehezebb is (voltam iskolás, voltam dolgozó ember, sokkal könnyebb volt az utóbbi, pedig én szinte sosem tanultam. nyilván nem mindenkinek ilyen).


Persze tanácsot nem tudok mondani, sajna itt sokat nem lehet tenni, de együttérzek a kérdezővel, már amennyire lehet, hisz hiába írt sokat, nem látok bele az életükbe. A másik oldal problémáit sem ismerem, de hogy nem az állandó ordítozás a megoldás, az fix. Nekem is van egy temperamentumom, olykori emelt hangot megértek még igen alapos ok nélkül is, de amit olvastam... Brrr.

2017. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyukád feszült, te kamasz vagy, nem egyszerű párosítás. Pár év és lecseng.
2017. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!