Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan fogjam vissza a lovat,...

Hogyan fogjam vissza a lovat, ha nagyon rohan? (Hátról)

Figyelt kérdés

Száj tépés nyilván nem jó megoldás. Azt tudom, hogy combbal rá kell szorítani, egyik szár megtart, másikkal félfelvétel (javítsatok, ha rosszul tudom!). És még? Nem a teljes felvevésre gondolok (bár ahhoz is írhattok tippeket), hanem csak lassításról.

A normális válaszokat előre is köszönöm!



2021. júl. 27. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Enged húz, enged húz

Edző nem magyarázta el? Mert el kellett volna

2021. júl. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Üléssel... Szívesen elmagyaráznám, de vizuálisan kéne, plusz ezért kell az edző, hogy ott helyben el tudja mondani, ha valamit nem úgy csinálsz, ahogy elmondott, pedig szeretnéd. Mert hiába csinálod a húz-engedet, egy idomított ló ülés nélkül észre sem fogja venni. Próbálj úgy lassítani a mozgását, hogy lazán lekövetve lassítsd meg a mozgásod, ahogy leköveted a lovat. Ha erre lassul, az jó, de nem minden lónál elég csak ennyi, viszont ezt így neten nem lehet elmagyarázni, hogy jól is csináld, ehhez edző kéne.

Semmit se csinálj csizma nélkül!

Ha az edzőtől megkérdezed, és nem magyarázza el, mindenképp válts edzőt!

2021. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs jó edzőm, de már keresem az újat. Csak azért kérdeztem, hogy addig valamit tudjak kezdeni a szituációval, persze tudom, hogy ez így nehéz. De azért köszönöm!

Kettes, azt valamennyire ki tudnád fejteni, hogy ilyen esetben milyen jellegű csizma segítségeket adjak?😅😅😅

2021. júl. 27. 21:36
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Hát figyelj, nehéz elmagyarázni, és amíg nem tapasztaltod milyen igazán idomított lovon ülni jó edző utasításokkal nehéz lesz megértened.. de hidd el nekem, hogy ott a bokádnál kell zárni. végig a lovon oda kell simuljon az oldalához, amikor pedig elengedtetni vagy előrelovagolni stb akarsz, akkor odazárod/szorítod jobban, ahogy kialakul az érzés megérted. Meg kell tanulja a ló, hogy ha ott van a csizma, de még nem indítod előre, akkor nem siethet rá. Ha idomítatlan lovon ülsz, nem tudod rendesen megtanulni, mivel nem hagyja, hogy odatedd az oldalához a lábad. Ha van még kérdésed írj privátban nyugodtan, akkor jobban kifejthetem
2021. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

2-es, négyes vagyok. Mostanában mindenkit lepontoznak... Aki lepontozott mondja meg mit nem ért azon amit mondok. Azért kell a bokánál ott lennie a csizmának, hogy bármilyen iramváltásnál vagy átmenetnél ne maradjon ki a ló hátulja, különben csak hát nélkül fog mozogni.

Rövidítésnél meg szerintem még egy kezdő lovasnak is egyértelmű miért kell a csizma, azért, hogy a ló ne essen át alacsonyabb jármódban, de főleg azért, hogy hordozza magát, ne csak feszesen topogjon...

2021. júl. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Első körben nem hagyod rohanni, kell egy megfelelő szármérték,folyamatos félfelvételek. Ha megvan a gond és elvitt a ló, leülsz, hátradőlsz, megtart enged, de ha nagyon nem áll meg, akkor marad a reszelés vagy körre veszed, amit addig szűkítesz , míg megáll.
2021. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
6os! A rohanós lovat pont, hogy előre kell lovagolni, hogy elfogadja a csizmáz és felengedjen rá, később így nem lesz rohanós
2021. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

#2 sajnálom, hogy lepontoztak, tőlem megkaptad te is a zöld pipát!

2021. júl. 30. 23:12
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
(2es vagyok) köszönöm szépen :)
2021. júl. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
1essel egyetértek. Edzőnek el kéne mondanom. A száraz enged húz. A ló mozgása mögött kell ülnöd. Tehát kicsit hátradőlni. És először féllovarda, aztan nagykövete szűkíted, majd egészen addig, amúgy egy hát m átmérőjű köron nem lépsz, ha ügetésből akarsz lépésbe váltani. Ha nem akarsz jarmidom közti átmenetet lovagolni, akkor enged húz a szár. Nem kezelni a ló száját. És siseggetsz, fütyülhetsz, mondhatod hogy hóóó, hőő, lassabban, stb
2021. aug. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!