Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy fogjam vissza terepen?

Hogy fogjam vissza terepen?

Figyelt kérdés
Legutóbb én mentem elöl terepen. A ló herélt és még akkor ültem rajta először, és vágta közben galoppozni kezdett, húzta a kezem és rángatta a fejét. Odadobtam neki a szárat, aztán húztam és valahogy sikerült. De félek hogy legközelebb megint ez lesz. Nincs valami ötlet? :S

2012. jún. 10. 12:02
 1/4 Virry ***** válasza:
Nekem azt mondták ilyenkor hogy forduljak körbe vele vagy ne engedjem neki a szárat.
2012. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Folyamatos felvevő segítség, ha nagyon reménytelennek érzed, akkor reszeled (rövidebb szárat fogsz és felváltva húzod őket). Ezt csak akkor csináld, ha már sehogy sem tudod megfogni. Sose dobd oda neki a szárat, mert szerintem ez a legnagyobb butaság, továbbtart mire összeszeded, meg kicsúszik a kontroll alól.
2012. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 x) ***** válasza:
Előtte le szoktátok futószárazni? Rengeteget segít a lónak, levezetheti a fölösleges feszültséget és utána jobban tud a munkára koncentrálni.
2012. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

eleve úgy indulj el, hogy tudod h megrohanhat, ezért tartsd végig kontroll alatt (félfelvételekkel)

Ha nagy a gáz, és nem egy ösvényen mentek, akkor működhet a körre vétel.

2012. jún. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!