Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan fogjam vissza a lovat,...

Hogyan fogjam vissza a lovat, ha nagyon rohan? (Hátról)

Figyelt kérdés

Száj tépés nyilván nem jó megoldás. Azt tudom, hogy combbal rá kell szorítani, egyik szár megtart, másikkal félfelvétel (javítsatok, ha rosszul tudom!). És még? Nem a teljes felvevésre gondolok (bár ahhoz is írhattok tippeket), hanem csak lassításról.

A normális válaszokat előre is köszönöm!



2021. júl. 27. 16:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

*mondani

*nagykörre szűkíted

* siseghetsz

2021. aug. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves 10es!!

Kicsit ellentétesek a szavaid. Azt mondod húz-enged, húz-enged, de ne kezezzen. Csizmát meg sem említettél, azaz mégiscsak kezez a lovas. Elmondom neked, hogy én annó azért tanultam meg (másik edzőnél ) normálisan, csizmával és testúlysegítségekkel lovagolni, mert kifogtam egy olyan lovat, aminek hiába adtál csak félfelvételeket, akkor méginkább elvitt a francba, szinte nyers volt. Ma már mint egy díjló, csizmára is megrövifül, könnyen kezelhető.


De lényegtelen, hogy idomított vagy nyers lóról van szó, a nyers lóból is csak helyes lovaglással lesz idomított, azaz azt is ugyanúgy csizmával kell lovagolni.


Beszélni hasznos a lóhoz, az enyém nagyon érzékeny rá és szereti, de ez a problémát még nem fogja megoldani.

A hobbi iskolalovak sokszor jól hallgatnak a kezezésre és a beszédre, de jól nem fog lovagolni egy sietős lovat egy húz-engedtől. Tudod mit csinálna egy idomított érzékenyebb ló ha nekiállnál csizma nélkül rövidíteni húz-engeddel?

Szépen kivenné a hátát és a házulját a munkából, és egy idő után befeszülnének különböző izomcsoportjai, de szellemileg sem lenne emiatt a toppon.

2021. aug. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Látod hogy hajnali kettőkor írtam a választ. Fáradt voltam
2021. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves 13!

Nem gondolom, hogy a tudatlanság bűn lenne, és örülök hogy beismerted, hogy nem írtál helyeset. Úgy gondolom, ezek olyan alap dolgok a lovaglásban, amit álomból felébredve tudni kell. Én ébredés után 5 perccel fogalmaztam meg a válaszom, én is fáradt voltam :)

2021. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én is tudom ezeket simán, csak nem aludtam semmit 3 napja
2021. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Semmi gond, velem is előfordult már :)
2021. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha nem aludtál miért válaszolgatsz ezeréves kérdéseket sorba? Ráadásul helytelenül?
2021. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17, (14, stb vagyok)

Örülök hogy ezt nem nekem kellett leírni :)

2021. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!