Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Heti hány edzésre van szükség...

Heti hány edzésre van szükség ahhoz, hogy vki érdemileg fejlődjön díjlovaglásban/díjugratásban?

Figyelt kérdés

Hány edzésre van szükség lovardában képzett lóval?

Illetve hány edzésre van szükség saját, de képzetlen lóval? Elég kevesebb edzés az edző jelenlétével, ha egyébként minden nap lóra tudok ülni?


2021. júl. 29. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

- Minimum 3.

- fontos, hogy az ilyen lovon többet üljön az edző, mint a ló, főleg ha a lovas is kezdő

- milyen szinten vagy? Ha kezdő/kezdő-haladó/haladó, aki nem képes még idomítani. Hanem főképp az ülését rendezi, inkább ne lovagolj edző nélkül. Főleg képzelten lovon ne, mert a ló titokban hibákat fog nálad okozni.

2021. júl. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lovasnak minimum heti 3 edzés kell ha nincs saját lova.


A lónak 5-6 napi munka kell. Nem mindig lovaglás.


Ha a ló kezdő, akkor mindenképp kell hogy az edző is ráüljön. Ha te is kezdő vagy akkor heti max 2-szer uljel ra mert csak elrontod, bar igy is.


Viszont ha már van pár év lovastudás mögötted akkor lovagolhatod te is, de ha nincs tudásod csak zötyögsz a lovon akkor edző nélkül ne ülj rá

2021. júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Lovardai lóval:

Nekem azt a “szabályt” mondogatták mindig, hogy heti 1 az csak az érzés kedvéért van, heti 2 minimális fejlődésre elég, de inkább csak szinten tartás és heti 3 edzés a tényleges fejlődés. Ha ennél több az csak jobb.

(Ne tépjétek le a fejem. Egy kezdő lovas, aki csak heti 1x tud menni, az alapokat úgy is simán megtanulja, de a kérdésben komolyabb szintről van szó.)


Saját lóval:

Egy versenylónak (pláne, ha még képzés alatt áll) kell heti 5-6 nap munka. Ez nem mindig lovaglás, van benne futószár is meg mondjuk egy lazább, terepezős nap, hogy ne fásuljon be.

Viszont ennek legalább a felét képzett lovasnak kell elvégeznie, különben el lesz rontva a ló.

Arra is figyelj, hogy ha nem vagy elég képzett akkor téged is “elronthat a ló”.

Én úgy raknám össze a hetet, hogy 2-3 alkalommal lovagolod edzővel, a maradék napokon pedig futószárazod egyedül vagy kiviszed terepre. Persze, ha nem tudsz helyesen(nem csak zargatjuk körbe-körbe!) futószárazni akkor inkább azt is edzővel kéne.


Ezért nem jó, ha képzetlen az első ló a kezdő lovas mellé, mert pikk-pakk el lehet rontani, ami miatt jobb, ha mindig edző felügyelete mellett lovagolod.

2021. júl. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából nem nevezném magam teljesen kezdōnek 15 év lótartás és lovaglás után, minimális alapjaim díjlovaglásból is vannak. Normálistól az elmebetegig minden lovon ültem, a szóban forgó lovat is mi lovagoltuk be, de értem, hogy mire gondolsz.


Köszönöm szépen a válaszokat! Nem gondoltam volna, hogy ilyen szépen kifejtik többen is.


Még annyit kérdeznék, hogy mennyivel vehet több idōt igénybe a teljesen kezdō és egy díjlovaglásban/ugrásban jártas lō esetén mondjuk egy L vagy M szint?

2021. júl. 31. 06:25
 5/5 anonim ***** válasza:
34%
Azt nem értem, ha ilyen 'tapasztalt' vagy, akkor hogy nem tudtad ezeket?
2021. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!