Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent a tömörítés?

Mit jelent a tömörítés?

Figyelt kérdés
Hogy kell elérni, egyáltalán hogy néz ki? Mit hívnak tömörítésnek?
2021. aug. 5. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád kérlek, hogy pontosan milyen helyzetben hallottad? Én egy összelovaglást értenék alatta, ugrásnál talán az elugratás előtti néhány vágtaugrásnál megtartani-előrehajtani, hogy robbanjon. Díjlovaglásban talán rövidítés, pl egy vágtapiruett előtt. Nagyon kéne a szövegkörnyezet :D
2021. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

#1 hát jó kérdés hol hallotta. Életemben nem hallottam sehol, hogy tömörítés.

Sőt rengeteget olvastam a lovaglás témakörben, mindenféle szakágban de sehol nem is láttam róla semmit.

2021. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Par itteni valaszban olvastam, hogy tomoritik a lovat, igen peldaul egy ugras elott. De a lovardaban is hallottam egy lanytol, hogy "osszecsomagolja a lovat" vagtaban. Igy ezzel a kifejezessel nem talaltam semmit errol, en is az osszeszedesre gondoltam, de gondoltam inkabb rakerdezek, hatha valami mas dolog ez. :D
2021. aug. 5. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Akkor úgy keress rá erre szerintem, hogy össze szed vagy lerövidít.
2021. aug. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Ha adsz egy kis időt leírom neked, de most be vannnak sűrűsödve a dolgaim. Amint ráérek leírom majd.
2021. aug. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Bárhol használni lehet, a díjugratók használják leginkább. Amikor tömöríted a lovat, mind a két csizmádat rázárod, ez a "tömörítés". Ez arra jó, (ha jól csinálod) hogy a ló kevésbé tér ki az akadály előtt, ad az első lábainak egy bizonyos magabiztosságot és ösztönzést. Igazából ennyi a lényege.
2021. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

5ös vagyok. Majdnem elfelejtettem, de válaszolok végre. A tömörítés a rövidítésnek azon formája, amikor a ló rövidítés közben kereken, hátból és aktív hátsó lábakból dolgozik. Ez aztjelenti, hogy nem csapja fel a fejét, nem akarja tehermentesíteni a hátát (ahogy rengeteg lovasnál látjuk versenyeken díjugratásnál), hanem kifejezetten hordozza a lovast. Ha ez külön feladat nélkül van kérve a lótól, a ló szinte hangtalanul megy (például vágtában, mintha lépésben menne), éringeti a talajt helyes lábsorrenddel.

Feladatok közben szükség lehet rá rudazásnál, ha például szűk a távolság a rudok között, vagy korrigálunk, továbbá ugratásnál, hogy a lovat megfelelő állapotba hozzuk az elugráshoz. Ilyen állapotban, mint az összeszorított rugó, a ló is konnyebben 'kilő', elugrik, szinte helyből át tudja ugrani az akadályt amire fel van készítve, illetve magasabb akadályok esetén sem kell 'rákergetni' az ugrásra, hogy átérjen vagy megugorja. Továbbá összetett ugrásoknál, két ugrás között segít ideális távolságot találni.


Kivétel!

Az is tömörítés, ha a ló rúgója összetolva marad, azaz rendkívül összeszedett és aktív, ugyanakkor ezt nyújtottvágtában teszi meg, anélkül hogy az eleje vagy hátulja kinyúlna, csak pattogtatva megy tovább.


Ha kihagytam valamit bocsi

2021. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonkeppen ezt tamaszkodtatassal lehet elerni nala?
2021. aug. 21. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Az is kell hozzá, de csupán azzal még nem tömörödik a ló
2021. aug. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!