Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pónit szeretnék! Honnan, hogyan?

Pónit szeretnék! Honnan, hogyan?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Nemrég költöztünk egy házba, ahol 6900 m2 telek van. Jelenleg szántó, de én nem tudom mit kezdjek vele, először pár kecskét gondoltam venni, csak a fű miatt. De sokan le akarnak beszélni erről, azt mondják a póni jobb. Aranyos, jól legel. De én nem értek a lovakhoz. Hol tudnék alapokat megtanulni, az ellátásokról, igényeikről?póni társas lény?


2021. aug. 9. 10:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Van konyhakert, bőven lesz helye a tárgyának.
2021. aug. 9. 16:35
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold hogy kutyakaka méretű lesz.. és ha ott fog rohadni egyben, az is kafa. A földterületet jó, azt tudod trágyázni:D

Komolyan, kell rendszer legyen. A ló egy olyan állat (a póni is ló), aminek a tartását engedélyhez kötném! Ez az állat önveszélyes tud lenni, még akkor is, ha jól van tartva, az orvos pedig horror hozzá. Mindent teljesen akadálymentesítenetek kell ahol tartjátok, legalábbis ha jól akarjátok tartani a póniKAT (mert ugye egyedül nem tartunk, alapszabály). Ismertem olyat, aki magánházba vett lovat haladó lovasként. A ló beleakadt a hintába és eltörte a nyakát.

Tudsz neki 0-24 órás felügyeletet biztosítani? Nem muszáj mozgatni őket,ha van elég terület és nem kajáltatod túl, de vigyázni ugyanúgy kell rájuk. Tudod mik a lovak videlkedésének alapelveik? Vannak alapvető dolgok, például patakaparás/körmölés, amihez a lónak fel kell tudni adni a lábacskáit. Hiába veszel olyan lovat, ami tudja, ha utána érzi rajtad hogy te nem tudnád megtanítani, elszokik tőle, trükköket talál ki stb.



Nekem volt kecském is. Igaz megrág mindent, bepróbálkozik az is, de soha nem kellett annyit maceráskodjak és aggódjak érte mint egy lóért. És ha belegondolsz, lehet tejes is lehetne, drága a kecsketej. Abból csinálhatsz sajtot, túrót, azzal is pénzt spórólsz.

2021. aug. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképpen kecskét tarts. Minden szempontból olcsóbb is, megvenni, eltartani, ha orvos kell neki, stb... Eleve a kecske egy elég igénytelen állat, a jég hátán is, sziklafalon is megél. A ló nem, az egy kifejezetten kényes állat, és ha baj van, az nagyon sokba fog kerülni. Illetve, mivel társas állat, egyedül nem tarthatod, amennyiből veszel két lovat, abból veszel pár kecskét, és eltartod őket 10 évig. Ugye a lóhoz kovácsot kell hívni a körmöléshez, a kecskénél meg tudod oldani egy metsző ollóval. Tavasztól őszig kint legelnek, raksz ki egy vödörbe friss vizet, egy nyalósót és elvannak. Lónál nem ilyen egyszerű.
2021. aug. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. aug. 10. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!