Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek készenállok az...

Szerintetek készenállok az ugrásra?

Figyelt kérdés
Az ülésem stabil, ha megijed a ló vagy kirúg esetleg bakol nem esek le de még nem estem és kétszer bakolt alattam a ló elég nagyot és már sokszor kirúgott. A nyeregben egyáltalán nem pattogok vágta közben és tanügetésnél sem. Könnyített ülés ügetésben megy és vágtában is szoktam. Majd megszeretném kérdezmi az edzőmet de nemtudom hogy mikor szoktak elkezdeni ugrani szóval még kérdezhettek hogy mit tudok stb.

2021. aug. 12. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Hány éves vagy?
2021. aug. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem akkor kezd el ugratni valaki, amikor rákérdez az edzőnél hogy lehet-e. Hidd el, az edző látja hogy lovagolsz, és ha majd készen állsz rá, kérdezned sem kell, mert majd mondja az edző, hogy úgy látja kész vagy rá
2021. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Össze tudod szedni a lovat? Idomító gyakorlatok mennek? Fel tudod venni a lovat kéz nélkül?

Ilyenek. Amúgy alapvetően jól állsz ha igaz, amit írsz

2021. aug. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Több ismerősömnél is volt hogy ők kérdeztek rá mert sok helyen nem alap hogy elkezdenek ugrani és rákérdezett az edzőnél és igent mondott. Álltalában egy csikón lovagolok aki nagyon rohan, őt visszatudom fogni de kéznélkül nem tudom felvenni, a kevésbé rohanósokat feltudom venni kéz nélkül, igen összetudom lovagolni a lovat, mivel a támaszkodást még "tanulja" ezért kikötőszárral szoktam lovagolni. Idomító feladatok alatt mit értesz?
2021. aug. 12. 19:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell megkéedezned hogy ugorhatsz e, egy jó eddző látni fogja hogy mikor állsz rá készen
2021. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha ilyet kérdezel itt ismeretlen emberektől GYIK-en, nem.
2021. aug. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Combravaló, fáradt be, vállat be.. Stb ezek az idomító feladatok. Megy a lebegő ugrásváltás? Illetve van olyan lovarda is, ahol nem foglalkoznak ugrással.
2021. aug. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ló, aki alkalmas rá? A legtöbb lovardában az iskolalovakkal nem lehet ugrani, mert sokmillió órát mennek és ilyen-olyan bajuk van. A lovasok többségének csak akkor van lehetősége elkezdeni ugrani, ha feles vagy saját lova lesz, esetleg olyan lovardába kerül, ahol van erre lehetőség, de ott általában az ára kétszer vagy háromszor annyi, mint egy sima lovasórának.

Maximálisan stabilan kell ülni, a kezedet, lábadat tudatosan tudd mozgatni (és ne mozgatni) (erre azt értem, hogy ne lóbáld a lábad), és teljesen a kontrolod alatt legyen a ló, tehát aki rohanós ne rohanjon, aki lusta az szépen egy munkaütemben menjen előre. Vágtában arra megy a ló, amerre te akarod, és olyan gyorsan, ahogyan te akarod (tehát nyújtás, rövidítéseket csináljatok), és vágtából fel tudd venni egyből lépésbe, ha bármi baj lenne. Alap idomító feladatokat tudd.

2021. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!