Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Be volt pörögve?

Be volt pörögve?

Figyelt kérdés

Tegnap lovagolni voltam, több, mint 2 hónap kihagyás után. A ló akin mentem nagyon szeret dolgozni, szeret menni. Teljesen kezdők nem ülhetnek rá, fél éve lett belovagolva. Eddig tök jól ellovagoltam rajta, edzésben is voltam mondjuk, viszont tegnap nem bírtam vele. Nyergelésnél meg se mozdult, alig bírtam a zablát a szájába könyörögni, de amint beértünk a karámba, járkált ide-oda, nem állt meg egy helyben, kapart az első lábával, lökdösött a fejével. Az edző szerint azért csinálta, mert ment volna már. Én eleve feszülten szálltam fel rá, paráztam, hogy mi lesz ennyi idő kihagyás után, hogy fogom bírni kondival, meg mennyire szoktam el tőle. A lóval lépni alig tudtam, annyira ment, nagyon gyorsan ügetett, én lassítani akartam, és abba a hibába estem, hogy minél jobban sietett, annál jobban húztam a szárat, ő pedig erre még jobban bepörgött. Vágtába nem ugrott be, csak ügetésig jutottam vele, de 15 perc után feladtam, le akartam szállni. Elkezdett tolatni, forogni egy helyben, amikor nagy nehezen megállt alattam, akkor ugyanúgy kapart a mellső lábaival, ide-oda totyogott pár centiket, csak ne kelljen megállni. Mikor leszálltam róla, akkor láttam, hogy merőadta víz az egész ló, nagyon leizzadt, pedig nem volt megdolgoztatva, úgy tudom, hogy ez az idegesség jele is lehet náluk. Agresszív mozdulata nem igazán volt, legalábbis szerintem, nem sunyított, nem akart ledobni, nem rohant el, nem bakolt, nem támadt. Az utolsó pár percben kint a kinti karámban szólt a zene, ami behallatszódott, attól tartott, de ő amúgy is parázik mindentől (ahogy én is). Mikor elmentünk a zene mellett úgy megijedt, hogy rám is lépett, de a boxba már szépen be tudtam vezetni.

Ezt csak azért csinálhatta, mert ennyire szeret dolgozni? Mit üzen ez a testbeszéd?


2021. aug. 13. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Kérdésedre válaszolva a ló pánikolt, menekülni akart.

Kicsit off: az edződ egy idióta. Annyi hülyeséget csinált, nem is éri meg részletezni. Te meg vigyél egy gyertyát Szent Antalnak, hogy túlélted a napot!

2021. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én nem éreztem menekülést rajta, nem volt ijedt, csak menős ló.

Az edzőm csak annyit mondott, hogy azért kapar, mert szeretne már menni. Ezért nem tudom miért idióta.

De köszönöm a választ!

2021. aug. 13. 11:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a ló előtte 1-2 napig nem dolgozott és fel volt pörögve. Vagy csak ideges volt mert érezte hogy te is az vagy és esetleg nem voltál vele elég határozott. Vagy félt valamitől még edzés előtt és nem nyugodott le. Szerintem ha ennyire ideges, vagy be van pörögve, óra előtt futószárazd le vagy kérd az edződ segítségét és akkor lehet nyugodtabb lesz. Én is ültem egy ilyen lovon nemrég aki nagyon ment, egyszerűen nem bírtam megállítani, ráadásul pálca is volt nálam azt később eldobtam és jobb lett egy kicsivel, viszont ő se akart beugrani vágtába, mikor meg végre sikerült, szinte rögtön visszaesett. Lehet csak fel volt pörögve, ha amúgy is nagy a munkakedve 1-2 nap kihagyás már nagyon számít.
2021. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Válts edzőt. Nem akarom minden pontot kivesézni, egyszerűen higgyj nekem...
2021. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyedul voltam a karamban, az edzom kint volt ket masik lannyal, a legelejen volt velem, akkor kicsit lenyugtatta a lovat, de egy ido utan csak menni akart. Ahogy elmondtam, hogy mi volt, azt mondta, hogy naponta ketszer megy a lo, es hogy menos lovat nem erdemes visszafogni, mert minel jobban tepem a szajat annal jobban menni akar. Meg hozzatette, hogy "a lo felelme az en felelmem, az en felelmem a lo felelme", latta es mondtam is neki az elejen, hogy fosok, szerinte valamilyen szinten atvette a lo a feszultsegemet, nem voltam ellazulva a nyeregben. Van meg egy ilyen lany, aki nagyon merev, alatta is az egyik lo allandoan vagtazna, mert a merevseget azzal koti ossze, hogy a vagta a feladat. Igen amugy, a futoszarazas jo lett volna, de mar csak este jutott eszembe, ott akkor nem.
2021. aug. 13. 14:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt is mondta, hogy a hatarozottsag is hianyzott. Hogy minden lo toleralja a hatarozottsagot, de azt, ha valaki fosik, azt nem, mert falkaallat, es vezer kell neki, aki biztonsagot es hatarozottsagot ad, ha ez nincs meg, akkor atveszi o az iranyitast.
2021. aug. 13. 14:23
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Az edződ felelőtlen, menedékes idézetekkel sem lesz jobb helyzetben. Nincs elég szaktudása
2021. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Akkor legközelebb futószárazd le és próbálj kicsit lenyugodni
2021. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Első vagyok. Az edződ azért idióta, mert még mondta is, hogy látta, hogy neked erre a lóra nem lett volna szabad felülnöd, de aprópénzért az életed tette kockára! Nyers, rosszul belovagolt ló, valaki, aki hónapokig lovat sem látott, ráadásul látszik rajta, hogy bizonytalan. Hagyjuk ott, hadd hulljon a férgese! Gratula
2021. aug. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hat csak azt latta, hogy izgulok. Lovagoltam mar ezen a lovon parszor, akkor nem volt semmi problema. Akkor is menos volt, de akkor nem bantam, hogy elenk.
2021. aug. 13. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!