Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyenre szerintetek van...

Ilyenre szerintetek van lehetőség?

Figyelt kérdés

Sok ismerősömtől és nem ismerősömtől hallom, hogy x embernek vagy x lovardában segítenek és cserébe lovagolhatnak.

Pl. Egy versenyzőnek van több lova is és neki segít be és cserébe edzést kap érte.

Sajnos ilyen téren egyáltalán nincs ismerettségem, ezért ezt kizártnak tartom, hogy Random valaki csak úgy ezt bevállalja. Akiknek sikerült, nekik ismerősök által.

Viszont arra is gondoltam, hogy akár már egy lovardában is jó lenne egy edzőnél aki azért szakképzett.

Járok lovagolni egyébként több helyre is, viszont úgy érzem nagyon hiányzik az, hogy képzett lovakon esetleg ex versenylovaktól tanulhassak, szerintem sokat jelentene.

Szerintetek van ilyenre lehetőség? Először nyilván elkezdenék járni ahhoz az edzőhöz. Viszont hogyan hozzam ezt fel? Nem akarok emiatt bunkónak tűnni.



2021. aug. 14. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Én is így lovagoltam gyerekkoromban, de én tanultam a szakmát, így megkerestem a városomban lévő lovardát, első alkalommal fizettem a lovaglásért, aztán ott maradtam körülnézni segíteni, megkérdeztem, hogy nem e tudok segíteni, mert nekem meg kellene a szakmai tapasztalat, és aztán a lovarda tulajdonos mondta talán, hogy jöhetek segíteni és cserébe ingyen lovagolhatok, nagyon sokat segítettünk ott neki, nem csak én, ott ismertem meg két gyerekkori jó barátot. Nekem ott jól jött a szakmai tapasztalat, de pl. lovaglás oktatásban kevésbé léptem előre, amit ott tanultam nagy részben magamtól, és a többi segéd segítségével, de arra jó volt a tudasom, hogy szüretibe tudjam vinni a lovat és visszahozni is vissza tudtam, természetesen nem egyedül, mert csoportosan mentünk és vigyáztunk egymásra, aztán volt egy másik lehetőségem és átmentem oda miután megbeszéltem az előző hellyel hogy átmennék, ott versenypályáról lehozott ügető lovat lovagoltam, és az egyik bácsi a szüleim ismerőse volt, évtizedekkel később meg edzőnél fizettem a lovaglásért, ott már komolyabban tanultam, és most jelenleg szüneteltetem, majd mikor lesz rá pénzem és edzettségem.


Versenyzőnél nem tanultam még amúgy, csak anno szóba került az első helyen hogy foglalkozna velünk és versenyekre is vinne, de csak szóba került, a két jó barát aztán nem jött én maradtam egyedül, voltak újabbak, de én sem maradtam ott sokáig, aztán később visszamentem, segítettem akkor is, táborban is, de egy ideig maradtam csak, de már nem akarok oda visszamenni. A második helyen ott csak versenyekre jártunk nézni, és lóvételnél vittek engem is hogy véleményezzek. Mindkét helyen díjugratást lett volna a verseny lehetőség, de engem a díjlovaglás érdekelt akkor. Azóta a második helyen lévő ismerősöm versenyezteti is díjugratásban a lovait.


Én inkább már szakedzőknél akarok majd tanulni újrakezdőként, aztán díjlovaglást, és western stílust, de nem ingyen.


Figyi, ha jársz edzőhöz akkor előbb utóbb mindig lesz egy-két lehetőség aminél vagy te mondhatnád, vagy ő fogja mondani, de nem biztos, hogy olyan nagy figyelmet kapsz ha ingyen lovagolhatsz, mert attól is függ mennyien dolgoznak ott, van-e ideje rád és van még millió ok ami befolyásolja, hogy ha ingyen lovagolsz mennyire fognak veled foglalkozni és stb.

2021. aug. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy ha tanulsz belovaglást, akkor ingyen lovagolhatsz. De természetesen ugye a te feladatod a ménesbe vagy lovardába az lesz, hogy belovagold a már belovagolható lovat.


De olyan tapasztalatom nincs amit te írtál, lehet egy versenyző jobban odafigyelne rád is, de szerintem versenyző saját lovát időszakos elfoglaltság miatt csakis szakképzett lovasemberre bízná, nehogy elrontsa egy nem annyira szakképzett ember.


Szerintem érdemesebb lenne ilyen képzést tanulnod vannak OKJ-s képzések a belovaglótól, a lovászig, az edzőtől a lovasoktatóig, és a turavezetőig és stb.

2021. aug. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es, 2-es vagyok.
2021. aug. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kappel Edit szokott ilyet hirdetni 3 hónapos etapokra. Vállalni kell, legalább heti 3 nap munkát, cserébe tanít. Igaz ő a Working Equitation világában van otthon, de amit idomításban ott tanulsz, az bármelyik szakágban hasznos.
2021. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is jó megoldás lenne neked, ha jól tudsz lovagolni, hogy egy versenyzővel felestartasz egy lovat mert mondjuk több lova van és nincs ideje heti 5x-6x lovagolni, és rajta lovagolsz, mert ő nyilván egy képzett ló és többet lehet vele fejlődni, és ha esetleg segítesz az ottani lovardában az edzőnek, nyergelni, csutakolni...akkor valószínű olcsóbban adja az edzést
2021. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!