Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez milyen "ág" a lovaglásban?

Ez milyen "ág" a lovaglásban?

Figyelt kérdés
Bocsi a kérdést kicsit hülyén fogalmaztam meg. Szoktam látni olyan képeket, videókat ahol ugranak a lovakkal, de csak kicsi akadályokat, a nyeregalátét az ilyen nyeregre szabott vagy nyeregformályú, nemtudom hogy kell írni, és az érdekelne hogy ez díjugratás vagy milyen szakág?

2021. aug. 25. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hunter. Amerikában divat

Normális lovasok látják, hogy ez csak pucsítós utazás a ló hátán. Viszont a lovak jól képzettek!

2021. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de miben más mint a díjugratás, valamit máshogy kell csinálni?
2021. aug. 25. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Kis angoltudás kell, de ez egy jól átlátható összefoglaló az alapvető különbségekről (nyilván jobban is utána tudsz nézni, ha érdekel).

https://www.youtube.com/watch?v=fgH5xDXcoE8

2021. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos kis videó 3mas, és abban igaza van, hogy ott a szépségez pontozzák, de normális díjugratók, akik nem csak végigkergetik a lovat a pályán, azok stílusosan is lovagolnak. A vadászlovaglássorán pedig szemmel láthatóan alig zajlik lovaglás. Irányítani tudják a lovat, de valódi hatásuk nincs rá. Alig ér a lábuk a ló oldalához.

Nálunk is van stílusverseny, bár ott sokszor szintén gyengébb lovasok indulnak mint magasab szinteken nem stílusban.


Amúgy tudom hogy nem álltál egyik mellé sem, de szerintem a videó torzít

2021. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
2021. aug. 25. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Igen, arra a mondatra, hogy a díjugratóknál nem számít semmi, csak a rohanás, meg a rudak, én is felhúztam kicsit a szemöldököm... De lényegében a hunter szerintem megpróbálja követni a hagyományokat, az "elit" kilovaglásait, ugye az erdőben 1-1 ugrással. Az ugróban meg nyilván ugye mást pontoznak, főleg magasabb kategóriákban. Bár, akinek nincs stílusa, úgyis lepereg a magasabb akadályok felett, úgyhogy egy adott kategória felett ez is egyfajta pontozás.. :)

Ami viszont nem tetszett a videóban: egy tisztességesen összelovagolt lovat nem láttam az akadályok között (bocs, én díjlovas istállóban dolgozom). Valaki fogatos/voltizsáló/westernes, stb esetleg hozzászólna, hogy teljes legyen a kép? :D

2021. aug. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4es vagyok. Teljesen igazat adok 6os :'D

Se az ugróknál, se a huntereknél felhozott videókban nem volt egy normális lovas se..

2021. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!