Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak hogy ne fázzak...

Mit csináljak hogy ne fázzak télen lovagláskor?

Figyelt kérdés
Na, télen amikor a lovamon lovagolok, folyton lefagy a lábam. Thermo csizmát szándékozok vetetni. Vélemény, tapasztalat a thermocsizmáról? És mi a véleményetek, jó ha síaláöltözetet veszek fel, rá egy polár pulcsi, és rá egy polár bélésű kabát?

2021. aug. 30. 03:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem az érzést, amíg csizma(segítségek) nélkül lovagoltam az első 6 évben, nekem is mindig ez volt a gond. Kipróbálhatod a thermocsizmát, nekem a duplazokni/triplazokni sokkal hatásosabb volt. De mióta rendesen használom a lábamat, nem vagy le a talpam se :P
2021. aug. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó a thermocsizma, de nem egész napra, illetve a kengyel se mindegy. Pl a fémkengyel nagyon át tud hűlni, ezért télen műanyagban lovagolok, illetve 1 óra után le szoktam szállni sétálni 1-2 kört, hogy kicsit

meginduljon a vér a lábamban.

Amúgy attól függ az öltözetem, hogy meddig tervezek lovon lenni. Pl ha pályán lovagolok, akkor thermo lovaglónadrág+sí alöltözet, felül síalöltözet, vékonyabb pulcs, thermo pulcsi, vastagabb mellény, és leszállás után egyből kabátot húzok. Ha terepezek, oda mellény helyett kabátot húzok, illetve a zsebében mindig tartok 1-2 pattintós melegítő párnát, ha kell.

2021. aug. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lovaglócsizmába bélést is venni.


De amúgy a thermocsizma jó. Én régen mikor lovagoltam akkor úgy vettem ruhát, hogy ne fázzak és nem is fáztam. Pl. mivel nekem a fülem érzékeny a kobak alá fülvédőt vettem de van aki sapkát is vesz.


Bár ez nem lovaglás, de mikor olyan nagyon zimanko idő volt és biciklin kellett mennem, akkor volt rajtam két fülvédő két sapka és a kapucni. :D

2021. aug. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy én nagyon vastag téli térdzoknit vettem a csizma alá, és így nem fáztam.
2021. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as, 4-es. vagyok. Volt thermo csizmám is vagy hótapsó inkább, de azt nem használtam lovagláshoz, mert annak a lábfej része be se fért volna a kengyelbe.
2021. aug. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legjobb téli lovascuccom a Decathlonos téli thermonadrág, az a szél -és vízálló. Sokan nem gondolnak rá, de a térdet is védeni kell, mert téli átfagyások később bosszulják meg magukat. Haverom motorozott sokat télen és ráment a térdére. Igaz, hogy lovaglásközben a térdízület mozog valamennyit, de egy hosszabb lépés szakaszon át tud hűlni, szóval én combzoknit szoktam húzni, az nem zavaró plusz rétegnek. Csizmába még jó egy bariszőrös talpbetét is, nagyon fázós lábúak meg tudnak venni fűtőszálasat is. Egy 30-90 perces intenzív lovagláshoz jók ezek a thermocsizmák. Én oktatni is szoktam télen, mivel egész nap kint vagyok, meg futószárazáskor minimálisat megyek, így az nekem az már hideg volt, szóval van egy bélelt keskenyorrú bakancsom, +vastag zokni+ combzokni+ alöltözet+ decathlonos nadrág+ lábszárvédő, ami bevált kombó.
2021. aug. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
sose lovagoltam még, úgy írok, de szoktam hideg időben kint dolgozni. a sok réteg nem biztos hogy segít, ha elszorítja a lábadat, nem megy elég vér oda, akkor akárhány réteg van rajtad, fázni fogsz. lehet venni csizmába tehető melegítő párnákat, de ezek egyszer használatosak. mozgasd a lábujjaidat, ez meglepően hatásos.
2021. aug. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Fel akarta készülni a téli szezonra!
2021. aug. 30. 11:27
 9/12 anonim ***** válasza:

6-os en testhezallo nacit vettem a lovaglo nadrag ala nem harisnya nem jut eszembe a neve, es ra a vastag teli terdzoknit, felulre hosszu ujju, pulcsi, gyapju pulcsi es egy dzseki melleny ket kesztyu, fulvedo, kobak a terdemen meg volt amikor volt terdvedo amikor erzekenyebb volt.


De amugy ha veszel téli alkalomra valo alpaka kardigant vagy pulcsit ami draga ugyan de szerintem egy lovasnak erdemes beruhaznia ilyenekre, abba tuti biztos nem fogsz fazni. De az igazi gyapju téli pulcsi, kardigan, sapka is ugyanigy melegen tart.

2021. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9-es

Köszi

2021. aug. 30. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!