Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki ért a lovakhoz, ez ugye...

Aki ért a lovakhoz, ez ugye most valami vicc?

Figyelt kérdés
[link]
2021. szept. 7. 14:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, a természetes ló kiképzés nem az, hogy megsimogatom a lovat. Felfoghatod úgy is, mint a kutyáknál, mi volt a megoldás? Megverik ha rosszat csinál. Miközben van más megoldás is, nem csak veréssel lehet nevelni. Nem buta állat, nem is olyan, amelyik leszarja az embert, ha jól van felépítve a kapcsolat, még odaadóbb mint egy kutya.

Azt a lovat is helyre lehetne hozni, csak nem úgy, azzal a módszerrel amivel eddig csinálták.

2021. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
63%
#12 amiről te beszélsz az a nevelés hiánya. Amiről én, az erőszak mentes nevelés, amit ha jól csinálnak, és nem csak kontárkodnak, 100%-os bizalmi kapcsolat a vége. Ha bekötöd a ló szemét is lovagolható teljes mértékben. El lehet ezt érni.
2021. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy agyon kell verni a lovat, de ha a videóban szereplő "ütés" miatt, ami inkább közelebb áll a simogatáshoz, az öttusa szövetség kiképzésre küldte az oktatót, akkor ott valami nagyon nagy agybaj van.
2021. szept. 7. 14:36
 14/34 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván hülyeség emiatt továbbkézésre küldeni az eddzőt, de az edzőt sem értem miért gondolta hogy azzal ha megüti a lovat, az jobban fog engedelmeskedni akár neki, akár a lovasának, úgy hogy mindketten ismeretlenek számára. Bár én csak 2,5 évet lovagoltam így nincs komoly tapasztalatom.
2021. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
77%

#14 nem, nincs baj. Nem dicsérhetik meg azt, hogy nyilvánosan, az egész világ előtt megütnek egy állatot azért, mert az edző nem bír magával, vagy mert a becsülete ezt követeli. Ez nem helyes hozzáállás. Amelyik edző megengedi ezt magának az egész világ előtt, nem merem elképzelni, mit csinál akkor, amikor nem látja senki.

Attól még, hogy a ló nagy állat, érzékeli azt, ha megütik, és még sokkal többet is. Azt is érzékeli ha az ember fél tőle, és azt is ha dühös rá. Érzékeli, hogy ez támadás volt felé, akkor is, ha te így véled ez felért egy simogatással. Igenis legyen következménye, mert mit rakunk az emberek elé ha nincs? Azt hogy nyugodtan üsd meg az állatot, ha neked úgy jól esik? Pont hogy le kéne zárni már ezt a korszakot.

2021. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
62%

Az ütést én elsőre nem is láttam, mikor először néztem ezt a versenyt, csak mikor a cikkek ezzel kezdtek foglalkozni, és kiemelték ezt a részt.

Kb. azért csapott oda, hogy ne hátráljon neki, szerintem ha tenyérrel paskol oda, nem dühében ököllel, fel se tűnik senkinek.


A mostani cikkek fényében én azt mondom, nem is (csak) az öklözést fújták fel ennyire, hanem hogy közben a pálcázásra biztatta a versenyzőt, üsd keményebben meg ilyenek. Ugye a csajt is pellengérre állították, hogy mennyire bántotta a lovat, de aztán megállapították, hogy nem pálcázta agyon.

2021. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

"nyugatabbra a veszélyes ideggyenge kutyákat"

Ez a ló nem volt sem veszélyes, sem ideggyenge. Szakemberek egybehanzó véleménye volt, hogy a lovak megfelelően voltak felkészítve. A probléma a versenyzőkkel volt. Az orosz versenyző nem bírt a lóval, nem tudta irányítani, már a bemelegítésnél sem. A ló már idegesen állt fel a második versenyhez, a német lány is ideges volt, mert tudta, hogy mi történt előtte, és ez kihatott az állatra is. Ha ő egy határozott lovas lett volna, akkor amikor a ló mégis megindult alatta, végigmennek a pályán. Az öttusa a többi összetett sportághoz hasonlóan azzal jár, hogy mindenkinek megvan a legerősebb és leggyengébb száma - ez utóbbi többnyire a lovaglás.

2021. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
16%
Igen, ők mindig tévedhetetlenek. Mint az esküdt szék.
2021. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
70%

Az edzőnek inkább helyet kellett volna cserélni a versenyzővel és menni pár kört a lóval. Az órán nálunk is így szokott lenni.

Ha egy versenyló a versenyen leblokkol vagy nem akar elinulni az nem véletlen. Nem szabad még verni is, amikor láthatóan ideges és fél.

2021. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
51%
Eleve idegen lóval nem lépnék pályára sehol. Már ebben hibázott az illető. Az meg a helyzet netovábbja, hogy beleboxolt egy vadidegen lóba, ami másnak a tulajdona. Te mit szólnál, hogy ha belerúgna a kutyádba egy vadidegen? Szerintem te is elküldenéd tanfolyamra.
2021. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!