Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat tényleg csak a gazdagok...

Lovat tényleg csak a gazdagok tudnak tartni?

Figyelt kérdés

A kérdés nem szó szerint értetendő.


Csak nagyon jó módú embereknek érdemes lovat tarni?

Mondjuk egy középkategoriás ember, akinek van elég ideje, és van pénze amir félretesz baj esetére, az is tarthat?



2021. okt. 7. 21:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
95%
Annak érdemes tartania lovat, aki tisztában van vele, hogy milyen felelősségteljes és drága 'mulatság'. Szerintem itt mindegy, hogy milyen kategóriába sorolja bele magát az adott ember. Ha van elég ideje, pénze, kedve, örömét leli benne és helyesen tudja gondozni, megfelelő életkörülményeket tud neki biztosítani, akkor természetesen tarthat.
2021. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Hát a részeges Gazsi, aki az utcasarkon lakik egy kartonpapíron, nem igazán tud lovat tartani.
2021. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Inkább úgy mondanám, hogy aki stabil anyagi helyzetben van. Ez úgy értendő, hogy nem feltétlenül van ott a számláján milliós összeg félretéve orvosi vészhelyzetre, de ha mégis történik valami, akkor tud kitől kölcsönkérni vagy legalábbis nem vágja oda a zsebét egy részletfizetés miatti pluszkiadás... Milliókat amúgy sem érdemes sok éven át tartalékolni, mert értékét veszti az infláció miatt. Az ügyes pénzgazdálkodás a lényeg.
2021. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Én inkább úgymondanám, hogy aki ki tudja csengetni az árát, az tarthat, nemtől, kortól, stabilitástól és felelősségtől függetlenül. Ahol én lakom, ott van több roma család. 2-3-nál lovak is vannak, olyan 5-6 biztosan, házanként. Lovaskocsival járnak, a ház viszont lassan össze dől felettük, putriban élnek...
2021. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Tény hogy lovat tartani nem olcsó mulatság, én úgy tartok lovat hogy megtanultam körmölni, a szénát és takarmányt én termelem, úgy ahogy a gyümölcsöket, és a kezelésére használt gyógynövényeket is.

Így jelentős mennyiségű pénz spórolható meg de ott vannak a felszerelések,szerszámot,amire szintén kell költeni. Baleset, betegség esetén viszont mélyen a zsebbe kell nyúlni, erre jó ha van tartalék és nem a kajapénz megy rá.

2021. okt. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Igen, legyen stabil anyagi helyzetben. Nekem pl 3 lovam van. És már 3 évesen is volt lovam. És barátnőméknek is van lovuk. Másik barátnőmnek is van lova, szinte mindenkinek, mert jó módúak vagyunk. De persze az nem jó sztem ha a félretett, baj eseti pénzhez nyúlunk azért, mert "lovat akarok". Sztem legyen meg ra a pénz, ne a bajt félretették koltsuk el ilyemre
2021. okt. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Igen, legyen stabil anyagi helyzetben. Nekem pl 3 lovam van. És már 3 évesen is volt lovam. És barátnőméknek is van lovuk. Másik barátnőmnek is van lova, szinte mindenkinek, mert jó módúak vagyunk. De persze az nem jó sztem ha a félretett, baj eseti pénzhez nyúlunk azért, mert "lovat akarok". Sztem legyen meg ra a pénz, ne a bajt félretették koltsuk el ilyemreilyenre
2021. okt. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem. Úgy gondoltam, hogy van x összeg ami ott van tartalékban ha bármi baj van akkor abból tud kivenni
2021. okt. 7. 22:47
 9/14 anonim válasza:
52%
Figyelj ez olyan dolog mintha autót akarnál venni van a Suzukinak is egy bizonyos fogyasztása és van Bugattinak is. A lónál is van 1000 fajta és mindnek egyedi igényei vannak nyilván a Hafling nem olyan mint az arab telivér de úgy magunk között szólva megüti a mércét vagy nem?
2021. okt. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem feltétlen úri passzió lovat tartani, de persze kell hozzá elég sok pénz. Megkockáztatom, hogy nem ketül többe lovat tartani, mint egy autót fenntartani, amit azért rengetegen megengedhetnek maguknak ma magyarországon, csak sok munka van vele, törődést igényel, jókora területet, istállót , és az igény nincs rá akkora. Bár azért nemcsak kiadás lehet egy lovon, hanem bevételt is tud hozni, ha a gazdája jól csinálja a dolgokat. Pl bérlovagoltatás, lovaglásoktatás, lovastúra( bár ahhoz több ló kell) Na meg ha tenyészted, abból is keletkezik pénz, ha jóféle csődöröd vsn, akkor a fedeztetésből. Vannak lovaskocsihoz köthető lovak, azokkal szállítani is lehet, szántani, boronázni. A falusi turizmusban nálunk pl van kocsikáztatás is, de a díjugratásról ill egyéb pénzdíjas versenyekről se feledkezzünk meg.
2021. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!