Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a fiatalok, akik ilyen...

Azok a fiatalok, akik ilyen 200 ezres cipőkben meg egyéb hasonló árú ruhákban járkálnak, ők ilyen gazdagok vagy tényleg másra nem tudnak költeni?

Figyelt kérdés

Itt letisztáznám, hogy nem akarok más pénztárcájában nyúlkálni, pont nem érdekel mit vesznek, illetve irigy sem vagyok.

Sok embert követek instagramon, sima átlag pesti embereket is akik nem is influencerek vagy valami, de egy csomó 200 ezres cipőben jár, 50 ezres öv van rajta meg ilyenek, azt meg nem hiszem, hogy alapból ilyen gazdagok lennének, hogy sima ruhának is ilyet vesznek. (egyébként ilyen 14-17 körüli emberekről van szó). Én is szeretem a cipőket, van egy 70 ezer körül ami tetszik, de egyszerűen képtelen lennék ennyit költeni egy ruhára, mert egyből jönnek az ilyen gondolatok, hogy hú, ebből vehetnék pár új gumit a biciklire a következő versenyre, vagy vehetnék egy új cintányért a dobomhoz meg ilyenek, ezért inkább maradnak nálam az olcsó ruhák, még ha mások ezért ki is néznek meg csórónak hisznek. Bár ez más téma, csak néha picit idegesít, hogy csak a ruhái alapján ítélik meg más anyagi helyzetét, én is járhatnék sok száz-ezres cipőkben meg ilyenekben, csak tudom hasznosabb dolgokra is költeni a pénzem.

Visszatérve, akik ilyen drága ruhákat hordanak, azoknak tényleg nincs semmi hobbijuk, amikre költhetnének vagy akármi? Mert én egyszerűen nem tudnék egy cipőre 20 ezernél többet költeni, mert egyből előjön belőlem hogy mi másra költhetném, azt meg kötve hiszem, hogy olyan gazdagok lennének, hogy alapból ilyeneket vesznek sima ruhának. Nekem inkább jellemtelen embereknek tűnnek, akik azon versenyeznek az iskolában, hogy ki tudja az összes pénzét elcseszni a legdrágább ruhákra.


2020. szept. 14. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az értékrendedtől függ. Nekem volt olyan barátnőm, aki tényleg olyanokra verte a nyálát, higy elsők között vett AirMax cipőt, amit a szülei fizettek neki késői huszonévesen... Ezek a drága márkák igazán nem a gazdagokat célozzák meg hanem akik azok szeretnének lenni.
2020. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Valószínűleg vállalkozók gyermekei, sokezer (tízezerszán) család él itthon is, ahol a legkevésbé sem tétel egy 3 kilós ruha.


Aztán persze, biztos van olyan is, ahol aránytalan.

2020. szept. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Ne lesd az influencereket...


leírod, hogy nem akarsz más buxájában turkálni, de mégis azt teszed.

(lsd. utolsó bekezdésed)


Foglalkozz a saját dolgaiddal.

2020. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Az irigység szóla vala te belõled húgom.
2020. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
"Itt letisztáznám, hogy nem akarok más pénztárcájában nyúlkálni, pont nem érdekel mit vesznek"... és ez után a frappáns nyitó mondat után további két bekezdésen keresztül nyúlkálsz mások pénztárcájában és fejtegeted, hogy mit vesznek :D Egy vicc vagy, már bocsi.
2020. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
A szüleik gazdagok.
2020. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

"nem akarok más pénztárcájában turkálni" - De, azt teszed.


"pont nem érdekel, mit vesznek" - De, olyannyira, hogy egy elég hosszú kérdést szenteltél a jelenségnek.


"irigy sem vagyok" - De, pont ezért vártál olyan, megerősítő válaszokat, hogy "ezek csak ruhára költenek, közben meg nincs mit enni", "a cipő százezres, a vacsora meg zsíros kenyér", stb.


Volt olyan évfolyamtársam, aki használt, akkori értékén is 15 milliós kocsival járt. A legkevésbé sem érdekelt, hogy honnan és miből, csak megdicsértem. Nem szaros ruhák, hanem újonnan 20 milliós autó.

Utólag tudtam meg, hogy az elhunyt édesanyjuké volt, de nem adta el az apuka, megkapta a gyerek.


Az sem érdekelt, hogy aki előre mondta, hogy van lakása Pesten, azért megy oda egyetemre (szintúgy nem szaros ruha, hanem 30+ milliós ingatlaj), annak vajon miért és miből.

Ott speciel a nagyszülőké volt.

Szerintem mindketten elcserélték volna a tárgyat a személyre...


Ilyen szaros ruhákon meg gondolkozni is kár.

Tudod te, hogy hány jólmenő klub, üzem, gyár, étterem, cukrászda, ügyvédi iroda, mérnöki iroda, agrárcég, építőipari cég, stb. van az országban?

Ezeknek van tulajdonosuk is, nem a jóistené. A tulajdonosnak pedig vab gyereke.


Nem kell Mészáros Lőrincnek lenned, hogy havi 1-2 százezret rászánj a gyereked hülyeségeire, elég egyetlen jólmenő étterem, vagy bármi egyéb.

2020. szept. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Azok a fiatalok akik draga cuccokban nyomulnak:


1. Nem ok a penzesek, hanem a szuleik.

2. Qrvak.

3. Drog dilerek.

2020. szept. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy szo: Dhgate. :D

Egyebkent en is ismerek ilyen embereket. Van egy reteg, aki tenyleg ennyire gazdag es komoly hatter van mogotte - a tobbi meg vagy hamisitvanyt hord/az uj Offwhite cipocskere ment a segely

2020. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jó, akkor egy kérdés erejéig foglalkoztatott ki miért vesz ilyet. Azt meg nem hiszem, hogy az irigység szólna belőlem, mire lennék irigy? Én is simán elverek havonta ennyit, szóval nem igazán vagyok irigy. Például a biciklim is majdnem az 1 millát veri, ha Fox telót rakatok bele, bőven át is lépi. Gondolom te sem vagy irigy arra, hogy mondjuk xy fényképésznek milyen fényképezőgépe van, mert egyszerűen nem érdekel téged valószínűleg ez a téma, mint ahogy engem se a drága cipők meg a ruhák.
2020. szept. 15. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!