Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdagok jobban tudnak...

A gazdagok jobban tudnak bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés

Amikor gyerek voltam, az átlag alatt éltünk. Ha volt egy kis spórolt pénzem, addig kuporgattam, és két apróság közül (pl tusfürdő) direkt a drágábbat vettem meg, mert attól "gazdagnak" éreztem magam.

Anyukám mindig mondta, hogy a gazdagoknak azért van so, mert nem szórják, és nem ilyesmire fektetik a hangsúlyt, mint ami az én szememben a gazdagságot jelenti.

Amióta van saját keresetem (messze nem vagyok gazdag), már nem érdekel, drága-e, amit veszek, inkább igyekszem megfontoltan bánni a pénzzel. (2 hónap alatt 150 ezret tettem fére)


2015. jún. 5. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az a 150 000 nagyon távol áll a gazdagságtól.
2015. jún. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
havi 75e-et felretenni azert nem rossz teljesitmeny.
2015. jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha ilyen megfontoltan élsz, kb 10 év alatt lesz egy lakásod. Ezzel nem téged bántalak, ez a magyar valóság, én még ennyit se tudok félretenni. :(

Mások meg nem azért lettek gazdagok mert így spóroltak, hanem volt nekik valami okosság.

Becsületes úton senkinek nem jön ez össze, kivéve ha nem dolgozott pár évet külföldön.

2015. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pont írtam, nem vagyok gazdag, első. Csak azt, hogy van saját keresetem.
2015. jún. 5. 22:20
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Tapasztalatom szerint a gazdagok szórják jobban a pénzt, meg sokmindent ki is dobnak, ami számomra érthetetlen. Te is csak addig tudsz ennyit félretenni, míg szülőkkel élsz! Becsüld meg!
2015. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
26%
Kedves kérdező, a te szemszögedből ki számít gazdagnak? Szerintem nem minden gazdagról lehet elmondani, hogy jól bánnik a pénzzel. Akinek nagyon fontos a külsőség valószínűleg kevesebb is marad a zsebében. Van sok ember akit tudnak támogatni a szülők, úgy persze sokkal könnyebb. Ha viszont te erődből és becsületességedből szerzed meg ami van, az sokkal értékesebb.
2015. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Senki nem attól gazdag, mert jól bánik a pénzével, hanem azért, mert jó a keresete. Akkor is gazdagnak számít a gazdag, ha minden hónapban totál lenullázza magát.

Szerintem ez emberfüggő, hogy ki mennyire bánik jól a pénzével. Aki megtapasztalta már az igazi szegénységet, az általában spórolósabb akkor is, amikor jobban megy. Aki egész életében gazdag volt, az biztos nem a legolcsóbbat veszi mindenből, mert hozzá van szokva, hogy anélkül vásárolhat, hogy nézegetnie kelljen az árcímkét.

2015. jún. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Természetesen külön élek, nem szülökkel
2015. jún. 6. 13:24
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy jó könyv a válaszodra :)

Akik hosszútávon gazdagok tudnak maradni, azok egyik fő ismérve az előrelátás. Apránként készülnek fel mindenre. Lakás, Gyerek, nyugdíj.


És szép teljesítmény. 1 év alatt, az majd 900.000 forint. (mínusz kamatadó, és egyebek)

2015. jún. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!