Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyszeuren nem tudom hogy mi...

Egyszeuren nem tudom hogy mi a jo isten baj van velem?? Nem tudok vagtazni!

Figyelt kérdés
5 eve lovagolok, már két eve gyakorlom a vagtat, és egyszerűen nem megy. Mostanaban már ugy tunt, hogy menni fog, már egyszer egy atlovaltast is sikerült csinalnom két hete, nagyon boldog voltam. Tegnap voltam lovagolni, és a vagtam egy siralom volt. Olyan szinten pattogtam hogy mar szinte olyan volt mintha szandekosan csinalnam, én is éreztem de egyszerűen nem tudtam hogy mit kene csinálnom, próbáltam elengedni jobban a felso testem de meg jobban pattogtam ugy. A sarkam minden utemnel ki-be csuszkal a kengyelbe, egyszer beleszorul, másszor meg kiesik . A ló is rohan alattam, nem tudtam megállítani, és mikor nagy nehezen vegre megallt akkor utana kiesett megint a labam a kengyelbol, megint beugrott, panikoltam, teljesen szetestem, az edzo aki amugy nagyon rendes mar torkaszakadtabol ordibalt velem, aztán vegre nagy nehezen megallt de utana meg ketszer megint beugrott. Majdnem elsirtam magam és az edzo is elegge letolt. Es elegem van, hogy két éve gyakorlok es egyszerűen nem megy stabilan. Pattogok, a lovat akaratlanul bokdosom a sarkammal aki ettol rohan. Teljesen elment most a kedvem az egesztol, egy siralom amit csinálok. Valami tanacs, mit csinaljak?

2021. okt. 26. 18:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
93%
Hello, ne ess kétségbe ennyire. Ha futószáron megy, akkor szabadon is! lehet az a gond, hogy szabadon másik/kényelmetlenebb lovon ülsz, illetve amit írtál, hogy rohan. Nyugisabb/lassabb lovat nem tudsz kérni? Tényleg óriási különbség van ám, van olyan ló ami totál fotel, és van ahol azért követni kell a mozgást. De idővel belejössz nyugi. Én is ülni szoktam inkább, de ha nagyon kidob esetleg megpróbálhatsz kicsit könnyíteni, hátha úgy jobban menne...2-3 ütemet aztán abból leülni. Ne a felsőtested lazísd szerintem, inkább a derekad, de nem vagyok edző. DE alapból lehet érdemes lenne másik helyet keresni, pl ahol nem üvölt az edző és nem olyan lóra tesz amit alig bírsz megállítani. Ilyenkor jó lehet egy "vonatozós" hely ahol automatán szépen vágtázik a lovad a sorban akármit is csinálsz, pont addig amíg a edző mondja. Ne add fel, sok sikert!
2021. okt. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
45%
Tedd lejjebb a kengyelt
2021. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Probald meg egy masik lovon, amelyiknek kenyelmes a hata. Nekem is van olyan lo, ahol csak kikonnyitve kenyelmes, mert nagyon gyorsan szedi a labat es rovid is a hata.
2021. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
69%
Próbálj meg másik lovat kérni, vagy kikönnyítva ülni, úgy tuti nem pattogsz. Jól szorítsd oda a lábad az oldalához, szinte öleld át, a felső részed meg legyen laza. És agyban dől el a legnagyobb része. Ha rástresszelsz, a ló is érezni fogja, és rohanni fog. Érezd azt, hogy te uralod a lovat, te iranyítod. Meg tudod fogni akkor is, ha elrohanna. Bízz magadban
2021. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez a video hasznos lehet! Kis angoltudás nem árt, de be is mutatja, mit gyakorolj.

https://www.youtube.com/watch?v=wHRu20KsxZk

2021. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Volt már olyan ló akin csodaszépen, összeszedetten tudok menni, de rajta csak ketszer ültem összesen. Neki tényleg olyan a háta mint egy fotel. Ennek a lónak elég kemeny és pattogós a vagtaja szerintem, mástól még nem hallottam, hogy erre panaszkodna. Nem tudom hogy miért csak ezt a lovat adja már vagy jó három hónapja az edzőm, megkérdezni meg nem merem/akarom, mert ha szerinte jó lenne alám a fotelhátú ló akkor biztosan adná őt is
2021. okt. 28. 18:55
 17/31 anonim ***** válasza:
36%
Valoszinuleg azert adja, hogy ezt az akadalyt is megugord, probalj ki tobb lovat. Ha egy kenyelmetlenebb lovon kiulod a vagtat, akkor barmilyet megulsz. Ezen a lovon milyen a tanugetes? Veletlenul nem lipicai a paci? :D
2021. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Nem lipicai, pont a lipicain megy nagyon jól a vágta, rajta ültem vagy kétszer. A pattogós lovon nagyon jól megy a tanügetés is. Szerintem az van, hogy nagyon befeszulok és szorongani kezdek mert felek hogy nagyon fog rohanni, mert megállítani is nehezen tudom vagtabol. Emiatt befeszulok és katasztofalisan szetesek
2021. okt. 28. 19:22
 19/31 anonim ***** válasza:
75%
Akkor meg esetleg kengyel nelkul is megprobalhatnad vagy nagy koron. Ha rohan, akkor szukited a kort, lassitani fog, mert kenyelmetlen lesz neki.
2021. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

És így ezeket hogyan kellene megcsinálnom majd, ha az edző kengyellel keri teljes lovardbán? Mondjam neki hogy nem próbálhatom e így meg, hátha jobban megy?

(Egyébént a múlt alkalommal mikor egyszer nagyon be akart ugrani ugetesbol, nagyon rohant velem en pedig fel kengyellel próbáltam visszatartani, az edző ott kiabált velem, en pedig kis körre fordítottam hátha belassul, erre a végén beugrott vagtaba, pedig már nagyon erősen húztam vissza)

2021. okt. 28. 19:39
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!