Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyszeuren nem tudom hogy mi...

Egyszeuren nem tudom hogy mi a jo isten baj van velem?? Nem tudok vagtazni!

Figyelt kérdés
5 eve lovagolok, már két eve gyakorlom a vagtat, és egyszerűen nem megy. Mostanaban már ugy tunt, hogy menni fog, már egyszer egy atlovaltast is sikerült csinalnom két hete, nagyon boldog voltam. Tegnap voltam lovagolni, és a vagtam egy siralom volt. Olyan szinten pattogtam hogy mar szinte olyan volt mintha szandekosan csinalnam, én is éreztem de egyszerűen nem tudtam hogy mit kene csinálnom, próbáltam elengedni jobban a felso testem de meg jobban pattogtam ugy. A sarkam minden utemnel ki-be csuszkal a kengyelbe, egyszer beleszorul, másszor meg kiesik . A ló is rohan alattam, nem tudtam megállítani, és mikor nagy nehezen vegre megallt akkor utana kiesett megint a labam a kengyelbol, megint beugrott, panikoltam, teljesen szetestem, az edzo aki amugy nagyon rendes mar torkaszakadtabol ordibalt velem, aztán vegre nagy nehezen megallt de utana meg ketszer megint beugrott. Majdnem elsirtam magam és az edzo is elegge letolt. Es elegem van, hogy két éve gyakorlok es egyszerűen nem megy stabilan. Pattogok, a lovat akaratlanul bokdosom a sarkammal aki ettol rohan. Teljesen elment most a kedvem az egesztol, egy siralom amit csinálok. Valami tanacs, mit csinaljak?

2021. okt. 26. 18:31
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez így baromi veszélyes. Mindenképp szólj az edződnek, mert előbb utóbb az lesz a vége,hogy elvisz a ló, aztán végképp benned marad a para. Amíg ezt nem rendezitek, addig vágtázz kontrollált körülmények között körkarámban vagy futószáron.
2021. okt. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!