Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyszeuren nem tudom hogy mi...

Egyszeuren nem tudom hogy mi a jo isten baj van velem?? Nem tudok vagtazni!

Figyelt kérdés
5 eve lovagolok, már két eve gyakorlom a vagtat, és egyszerűen nem megy. Mostanaban már ugy tunt, hogy menni fog, már egyszer egy atlovaltast is sikerült csinalnom két hete, nagyon boldog voltam. Tegnap voltam lovagolni, és a vagtam egy siralom volt. Olyan szinten pattogtam hogy mar szinte olyan volt mintha szandekosan csinalnam, én is éreztem de egyszerűen nem tudtam hogy mit kene csinálnom, próbáltam elengedni jobban a felso testem de meg jobban pattogtam ugy. A sarkam minden utemnel ki-be csuszkal a kengyelbe, egyszer beleszorul, másszor meg kiesik . A ló is rohan alattam, nem tudtam megállítani, és mikor nagy nehezen vegre megallt akkor utana kiesett megint a labam a kengyelbol, megint beugrott, panikoltam, teljesen szetestem, az edzo aki amugy nagyon rendes mar torkaszakadtabol ordibalt velem, aztán vegre nagy nehezen megallt de utana meg ketszer megint beugrott. Majdnem elsirtam magam és az edzo is elegge letolt. Es elegem van, hogy két éve gyakorlok es egyszerűen nem megy stabilan. Pattogok, a lovat akaratlanul bokdosom a sarkammal aki ettol rohan. Teljesen elment most a kedvem az egesztol, egy siralom amit csinálok. Valami tanacs, mit csinaljak?

2021. okt. 26. 18:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
En mindig mondom az epp aktualis otletemet az edzomnek, aztan vagy helyesel ra vagy nem. De nalunk mindenki igy van. Ha nem megy teljes lovardaban, akkor megprobalhatjuk-e eloszor nagy koron, nem szokott ellenvetese lenni. Bar nem ismerem az edzodet, de szerintem ez az o munkajat minositi valahol, es azt se ertem, hogy minek kiabal.
2021. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Igen, eleg meghatarozhatatlan a stilusa, osszessegeben altalaban kedves, viszont igazan komolyan csak a jobbakat veszi, aki kezdobb vagy benabb (mint én) azzal hajlamosabb kisse tavolsagtartobb lenni, és kevésbé foglalkozik vele szemelyesebben, mint azzal aki pl tud ugratni. Nem tudom miért kiabalt, szerintem már neki is elfogyott a turelme mert siralmasan szetestem a multkor, de akkor is, eleg erzekeny vagyok arra amikor valami ennyire nem sikerül, azota is sokszor beugrik ahogy ott küzdök azért fel kengyellel hogy a ló ne ugorjon be vagtaba és kozbe o meg ott orditozik…holnapután megyek és elegge gorcsolok hogy most hogy fog menni, pedig tudom hogy nem kene rastresszelni mert onnan kezdődik minden baj
2021. okt. 28. 20:18
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam, komolyan mondom, próbálj ki más helyeket, más edzőket.
2021. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
72%

eloszor is, ne panikolj!! menni fog, csak sokat kell gyakorold.

a legfontosabb dolog, hogy beszelj az edzoddel, hogy neked ez igy nem megy es valamit modositsatok, mert az, hogy pattogsz se nekwd, se a lonak nem jo. kerd meg, hogy mehess a masik lovon, amig stabilan tudsz menni teljes palyan is.

ezen kivul ha van ra eselyed probalj meg voltizsban, illetve kengyel nelkul lovagolni, vagtazni.

a terdeddel mindig jol szorits, tarts, mert ha ott tartasz es a csipod ellazitod, nem fogsz pattogni. a sarkad mindig nyomd le.

ne porgesd fel az agyad, maradj nyugodt.

gondolj bele az egesz vagta dologba logikusan. kepzelj magad ele egy kepet, ahol eppen vagtazol. itt kell lasd, hogy ha a sarkad lenyomod es a tefdeddel szoritasz, melyen bele tudsz ulni a nyeregbe es nem fogsz pattogni.

meg egy fontos dolog: a lo nem tud elrohanni. vagyis de, el tud, de nem kell tole megijedni, mert egyszeruen csak vagtazik egy bekeritett helyen es egy ido utan igyis-ugyis megall. ha nem tudod megallitani egyszeruen emelkedj ki a nyeregbol es varj, amig megall magatol -mert egyszer ugyis megall. amugy meg ha huzod a belso szarat, felveszed kiskorre es ugy is megall. addig mesz korbe-korbe, amig egy helyben fog korozni, igy nem tud tovabb menni.

tudom, hogy ezt igy vagta-kezdokent elegge nehez mind megcsinalni, nekem is az volt. viszont egy ido utan belejossz, es latni fogod, hogy milyen egyszeru is ez a dolog.


illetve itt van meg sztory, csak mert kapcsolodik a temahoz:

3 eve tortent, hogy egy olyan lora rakott az edzom, akin meg soha nem lovagoltam, mert egy elegge nehez lo, rengeteg segitseget ker es ha nem adsz eleget, nagyon rohan. en ugye 1 eves lovaglo tudassal meg nem nagyon tudtam a segitsegadasrol, illetve arrol se, hogyan kell megallitani egy lovat, aki el akar rohanni. jaj es hogy jobb legyen a helyzet, meg soha nem vagtaztam (akkor). a lo elindult vagtaba, mind ment korbe-korbe, en meg nem tudtam megallitani. ugye ez volt eletem elso vagtaja. aztan sok kor vagta utan kiesett a kengyelbol az egyik labam, es meg egy kor utan en is leestem. igen, ez mind szep es jo, viszont eltortem a karom, es egy fel evig nem lovagolhattam :/


na ebbol ne vonj le semmi rosszat, ez egyedul az en tudatlansagom es az edzom felelotlensegenek szulemenye volt, illetve csak egy pelda. kellemes lovaglast tovabbra is, kivanom hogy sikeruljon az a vagta, aztan pedig tudd ereszteni full sebesseggel terepen<3

2021. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
85%

Edzőként mondom, az edző-tanítvány kommunikációnak 2 irányúnak kell lennie. Kivagyok attól, hogy a lovasnak baja van és nem szól, csak azt látom, hogy szét van esve, bár akkor ha rákérdezek, hogy mi a baj, akkor azt mondja, hogy semmi. És ilyenkor nem tudom hova tenni a dolgot.

Bármi nyűgöd kérdésed van beszélni kell róla. Inkább szenvedsz hetekig meg vadidegenektől jössz tanácsot kérni, akik se téged nem láttak lovagolni se a lovat nem ismerik, tehát normális tanácsot senki se fog tudni adni.

Te vagy a fizető vendég, neked kell szólni, ha valamivel nem vagy elégedett. Az edző se mindig gondolatolvasó, bár a jó edző ráérez dolgokra, de amikor te vagy aznap a 10+-odik ember úgy nehéz már.


Szóval ha legközelebb mész, szólj, hogy nem megy a vágta X lovon, elmondod mitől tartasz és hogy emiatt szétesel, nem érzed magad biztonságban és szeretnél kicsit kontrolláltabb körülmények között gyakorolni az adott lóval, pl körkarámban vagy nagykörön lovagolva.

Azt is tudom, hogy sok kolléga leszarja az ilyen igényeket, főleg ha osztályba lovagoltat, pedig néha pár perc különfoglalkozás nagyon sokat lendíthet az adott lovas sikerélmény és fejlődésén.

Nyisd ki a szádat, ketté harapni tán nem fog, ha meg mégis, akkor keress egy másik lovardát vagy helyen belül egy másik edzőt.

2021. okt. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van 25, ugyanakkor szerintem az edzőnek is olyannak kell lennie, hogy lehessen tőle kérdezni. Sokáig olyan edzőnél voltam, akitől azt sem mertem megkérdezni, hogy hogy van. Ennek ellenére nem kérdezősködtem máshol, de nagyon megnehezítette a dolgomat...
2021. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
78%
Ez azert edzotol is fugg, hogy csak az a celja, hogy penzt szedjen be, vagy az, hogy normalisan megtanuljon az ember lovagolni. Videki vagy?
2021. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Nmnmnm ***** válasza:
100%
Szia nekem mindig azt mondta az edzőm hogy úgy próbáljam meg hogy le felé és előre mozgatom a csípőm nekem ez nagyon sokat segítet mostmár azon a lovon is pattogás nélkül tudok vágtázni amelyik a legnagyobat dob.
2021. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Voltam tegnap. Most egy kicsit jobban ment mint az elozo alkalommal, de már rájöttem hogy mi a baj. Teljesen bepánikolok attól hogy gyorsan megy a ló. Visszatartom a levegőt, teljesen megfeszül a felső testem, és eldobom a labam. A sarkammal pedig emiatt megbököm, és ettol állat módjára rohanni kezd a ló, hiába tartom vissza. Az edzőm már mondta, hogy ne hajtsam, tartsam el a sarkam ami így egyszeuren hangzik, de valahogy abban a tempóban mikor szétesek, mindig megbököm véletlenül. Hogy kellene összeszedett maradnom? Egyszeuren már sokszor a pánikroham szélén állok.
2021. okt. 31. 12:45
 30/31 anonim ***** válasza:
88%
Egy normális edzőnél kéne lenned, aki tudja ezt kezelni. Azok alapján amiket leírtál nem tudja a mostani.
2021. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!