Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egyszeuren nem tudom hogy mi...

Egyszeuren nem tudom hogy mi a jo isten baj van velem?? Nem tudok vagtazni!

Figyelt kérdés
5 eve lovagolok, már két eve gyakorlom a vagtat, és egyszerűen nem megy. Mostanaban már ugy tunt, hogy menni fog, már egyszer egy atlovaltast is sikerült csinalnom két hete, nagyon boldog voltam. Tegnap voltam lovagolni, és a vagtam egy siralom volt. Olyan szinten pattogtam hogy mar szinte olyan volt mintha szandekosan csinalnam, én is éreztem de egyszerűen nem tudtam hogy mit kene csinálnom, próbáltam elengedni jobban a felso testem de meg jobban pattogtam ugy. A sarkam minden utemnel ki-be csuszkal a kengyelbe, egyszer beleszorul, másszor meg kiesik . A ló is rohan alattam, nem tudtam megállítani, és mikor nagy nehezen vegre megallt akkor utana kiesett megint a labam a kengyelbol, megint beugrott, panikoltam, teljesen szetestem, az edzo aki amugy nagyon rendes mar torkaszakadtabol ordibalt velem, aztán vegre nagy nehezen megallt de utana meg ketszer megint beugrott. Majdnem elsirtam magam és az edzo is elegge letolt. Es elegem van, hogy két éve gyakorlok es egyszerűen nem megy stabilan. Pattogok, a lovat akaratlanul bokdosom a sarkammal aki ettol rohan. Teljesen elment most a kedvem az egesztol, egy siralom amit csinálok. Valami tanacs, mit csinaljak?

2021. okt. 26. 18:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Futószáron kéne addig vágtázni, amíg nem ülsz fixen. Szóval ott tanulod meg az ülést, a beugratást... Stb mindezt kengyel meg szárak nélkül, majd kengyelben is gyakorolni amíg pattogsz.
2021. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Tanüges sokat hogy ne pattogj és biztosabb legyen az ülésed. Velem is ez volt, sőtt még volt pár csúnya esésem is ami miatt féltem vágtázni. Rengeteget tanügettem futószáron (szárak nélkül is) és szép lassan jó lett a tartásom, a lábam, és sikerült vágtázni is.
2021. okt. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Futószaron már nagyon jól megy a vágta. Kb 5 hónapja vissza is tett rá, de egy óra után levett mivel ott jól ment, utána meg szabadon megint kb elrepultem annyira pattogtam. Tanugetni nagyon jól tudok, minimálisan sem pattogok
2021. okt. 26. 19:01
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld meg nagy körön mint amikor futószáron vagy. Gondolj arra hogy futószáron vagy. És mielőtt elkezdenél bármit is csinálni gondold végig a lépéseket. És szépen sorban menj végig rajta. Ha így se megy akkor megint futószár. 1-2kör aztán nélküle. Gyakorolj és fejben szedd össze magad
2021. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg próbálj ki egy másik nyerget, díjlovaglót, mélyebb ültetésűt. Az nem dob ki annyira magasra, jobban tudod kontrollálni a pattogást.
2021. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem én mondom meg ott hogy milyen nyeregbe ülhetek, egy nyereg van minden lóra és azon kell ülni
2021. okt. 26. 21:06
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz kérni másik lovat? Van különbség a lovak vágtájában is, én pl. ügetőkön nem szeretek vágtázni, nagyon kellemetlenül szaporázzák. :D
2021. okt. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj másik edzőt, mert lehet az máshogy magyarázva jobban átadja hogyan csinálj. Egy próbát megéri, több edzőt is kipróbálhatsz
2021. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem a kérdezonek, hanem az egyik hozzászólónak- ügetom van, és nagyon kényelmes a vágtája🤗amelyik jól átvan lovagolva igenis tud normálisan osszeszedetten vágtázni a tévhittel ellentétben...
2021. okt. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtam, hogy ÉN nem szeretem, azt nem mondtam, hogy nem tudnak normálisan vágtázni.
2021. okt. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!