Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni és lovas magasság különbség?

Póni és lovas magasság különbség?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyi kéne legyen egy 145 cm-s póni és lovasa között a magasság különbség úgy hogy normálisan nézzenek ki? (Úgy hogy pl tudjon segítségeket adni lábbal stb normálisan)

2021. nov. 17. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy a póni aránya sem, mert 170 cm vagyok szoktam lovagolni egy hafit, mivel kicsit kerekebb, ezért nem gond a magasságom, még pont jól tudok segítségeket adni, de egy vékonyabb pónin már a hasa alá ér a lábam.
2021. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb 30 centi különbséggel jó meg.
2021. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Barátnőm profi szinten versenyez ekkora kislovakkal 176-177 cm-esen (vékonyka hozzá, ilyen 55 kg körül).

Tökéletesen meg tudja őket ülni, bár tény, hogy a felső határon van, 180-al már nem biztos, hogy kényelmes lenne neki.

Szóval ilyen 140-175 közt bármi jó lehet, ha maga a ló kényelmes, nem csontos a háta meg ilyenek. Na persze ne 80-100 kg legyél mellé, pláne kezdőként.

Az nem jó, mikor az ilyen futószalag lovardákban a 140 centis gyereket felültetik a 170 centis lóra, aztán segítségeket alig bír adni. Tudom, hogy ez az alap sok helyen, de nem ennek kéne lennie.

2021. nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kb 1-2 éve az előző előtti lovardámban felülettek egy kb 175-180 cms lóra, imádtam, bár szerintem akkor ilyen 140 valahány körül volt a magasságom. Bár az egy elég érzékeny ló volt, a legkisebb nyomásra is vágtázni tudott. Szájra is érzékeny volt, a járása pedig olyan kényelmes volt mintha fotelben ültem volna. Ő volt az egyetlen ló akin jól éreztem magam 100%-ban.
2021. nov. 24. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!