Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem ugrik be a lovam...

Miért nem ugrik be a lovam vágtába?

Figyelt kérdés

12 éve lovagolok, másfél hónapja vettünk egy lovat. 5 éves kisbéri herélt, volt már néhány kisebb díjugrató versenyen, láttam róla videót, azokon smemi baj nincsen vele, tökéletesen vágtázik. Amikor az előző gazdája bemutatta (ismerős itt a lovardában, úgyhogy ideghozta a lovat, hogy próbálgassam aztán döntsem el, hogy kell e) akkor is tökéletesen vágtázott, majd én is felültem és semmi probléma nem volt vele. Nem volt benyugtatózva, se semmi, többször is kipróbáltam. Aztán megvettük, még 2-3 edzésen keresztül egyre jobban ment, elsőre beugrott vágtába, stb. Aztán kb egy hónapja egyik pillanatról a másikra következő edzésen egyszerűen nem volt hajlandó beugrani, ha nagy nehezen sikerült, akkor egyből visszaált ügetésbe. (De amikor végre sikerült beugratni, akkor is úgy kellett belehajszolni vágtába.) Azóta egyre rosszabb, már túlhajszolásból sem ugrik be. Kb 2 hete viszont egyik napról a másikra volt egy csoda edzésünk amikor újra beugrott elsőre lépésből is. Egyszerűen nem értem mi van vele, mert azóta megint egyre rosszabb pedig én mindent ugyanúgy csinálok rajta. Egyébként amikor elkezdőttek a “vágta-gondok” és rosszabbodott a helyzet, utána már ügetésbe se akart elindulni, vonszolta magát akkor is ha előtte több napot pihent. Akkor már aztán elegem lett és megcsapkodtam pálcával (normális keretek között), azóta olyan lendületesen üget mindig mint a kisangyal, viszont vágtázni még mindig nem hagyja magát (nem szeretném erősebben megcsapni, mint a múltkor). Soha nem volt még lóval ilyen jellegű problémám, pedig a 12 lovas évem alatt dolgoztam már a 150-et ugró versenylótól a 3 éves nyers csődör csikóig mindenféle lóval, és nem volt még olyan, hogy ne tudtam volna beugratni egy lovat vágtába. (Oké, hogy a lovamat még nem ismerem annyira, de amikor azokra a lovakra ültem először akkor is ment-nem mellesleg, amikor a lovamra ültem első alkalmakkor akkor is tökéletes volt).

Futószáron egyébként úgy dolgozik mint a kisangyal, ostor nélkül, szinte gondolatra beugrik vágtába.

Kérlek ne írjátok, hogy lovagoljak edzővel, meg edzőnek kell látni, márciustól lesz edzőm, addig sajnos nem tudjuk megoldani. Tavasztól egyébként el szeretnék kezdeni ugrani vele, aztán jöhetnének a versenyek, de azért a fennmaradó 2 hónap alatt meg kéne oldanom vele a vágta problémát.


2022. jan. 14. 16:54
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Mindenképpen meg fogom kérni, hogy üljön fel, de mint mondtam, márciusig nincs edzőm. Addig akkor ne is próbálgassam a vágtát vele?
2022. jan. 15. 15:15
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem elsőnek doki (lóhoz értő, teljes átvizsgálás). Ha ez oké, akkor próbálkozhatsz. Vagyis ha van megfelelő tudásod akkor lehet megoldod a problémát egyedül is, ha meg nincs akkor csak tovább rontod a helyzetet. Viszont ezt látatlanban nem lehet megítélni.


Egyébként nem fog belehalni, ha most 1-2 hónapig nem vágtázol vele. Szinte mindent meg lehet csinálni ügetésben és lépésben is, fejlődik/lemozogja magát a ló úgy is

2022. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!