Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem ugrik be futószáron vágtába?

Nem ugrik be futószáron vágtába?

Figyelt kérdés

Mentettünk egy kancát vágó elől, ës mellé hoztunk egy nagyon szép küllemű, sportló x shagya kancát.

11 éves. De nincs belovagolva.

Viszont be van kocsizva, de kb. ha évi 1x - 2x ment kettesbe.

Az egész életét egy kis homokos, poros karámszerűségben töltötte, semmi fekadata nem volt.

Egy masfel hete itthon van, elkezdtem futoszarazni. Kantárral.

Ügetésben nagyon szépen megy, ütemesen, nagyon szépen ellazul,megy le a feje, a "foldet szaglássza".

De vagtába képtelen vagyok beemelni.

Gondolok én itt arra, hogy mivel csak kocsizva volt, a kocsiban meg ritkán vágtáztatják a lovakat, (jó nem nagyin érték a fogathajtáshoz, kocsizáshoz, de sztm ez lehet az oka.

Hogy tudom elérni hogy beugrassam?

Nem szeretném belehajszolni, de tegnap már muszály volt. De nem ertem el vele semmit, akk azt h feláfaskodott.



2020. ápr. 30. 09:31
 1/4 A kérdező kommentje:

*csak azt, hogy felágaskodott.


(telefonr írok :/)

2020. ápr. 30. 09:33
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak egy hete vetted és nyers akkor ne kérj tőle sokat.. Először csak ügessen és lépjen majdnem egy hónapig hogy nyugodtan ki a alakuljon az egyensúlya körön és legyen egy kis edzettsége is. Ha pedig ez után se megy muszáj addig bele hajtani míg meg nem érti, tanulja hogy igen az a feladat hogy vágta. Közben sokszor ismételd a vezény szavakat hogy minél hamarabb megtanulja. De lehet fájdalom oka is hogy nem akar vágtázni.
2020. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ugyanazt ajánlom , mint az előző válaszoló , szépen lassan dolgozz vele . Viszont , ha ez sem válik be akkor ne erőltesd nagyon tovább , mert vannak olyan lovak , akik akármilyen ügyesek is , futószáron nem ugranak be vágtába .
2020. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ki kell alakulnia az izomzatának és az geyensúlyánam körön, meg persze a feladatot is meg kell értse.

Ha eddig sosem csinálta akkor még nem megy neki testileg, ilyen egyszerű. Dolgozz vele és egy idő után már elér ő is erre a szintre :)

Illetve egy doki sem ártana, fájdalom is kiválthat ilyet.

2020. ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!