Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyot csalódtam magamban,...

Nagyot csalódtam magamban, hogy ilyen rosszul teljesítettem. Mi lehetett a hibám?

Figyelt kérdés

4 éve hagytam abba a lovaglást, pár hete kezdtem újra. Mielőtt abbahagytam volna, szépen tudtam ügetni, és párszor vágtáztam is. Már jópárszor ügettünk az újra kezdés óta, tanügetésben, amivel semmi gondom nem volt, nagyon szépen kitudtam ülni, az ülésemen is éreztem, hogy stabil, és büszke is voltam magamra, hogy ennyi év kihagyás után még mindig képes vagyok erre.

Ma viszont jött a könnyített ügetés. Éreztem, hogy a lovam sokkal gyorsabban üget a megszokottnál, én meg hirtelen picit bepánikoltam és teljesen elvesztettem az irányítást felette is, meg a testem felett is. A kengyelben folyamatosan túlcsúszkált a lábam, mikor kiemelkedtem a nyeregből, éreztem, hogy túl magasan vagyok a nyereg felett, és inkább szorítottam a térdemmel a lovat, mint a combjaimmal, amivel hogy őszinte legyek, nem is tudtam volna, mert a lábaim szerintem kicsit magasan helyezkedtek el a kengyelben (ami nem lett hosszabbra állítva még az óra elején, mert az edzőm szerint az nekem is jó méret). Ráadásul valamiért túl gyorsnak éreztem a ló mozgását az enyémhez képest, annyira, hogy össze-vissza ,,elvesztettem az ütemet", tehát kész katasztrófa volt az egész. Nem tudom hol rontottam el ennyire. Kicsit túl nagy lett az önbizalmam úgy érzem, hogy még mindig tudok úgy lovagolni, mint régen. Az edzőm elmondta a hibákat közben, hogy tartsam a lábam egy helyben, gyorsabban emelkedjek ki a nyeregből, stb. De ezekkel én is tisztában voltam, azzal nem, hogy mi lehetett a problémám gyökere. A megszokottnál rövidebb kengyel? A ló gyorsabb tempója? Bármilyen tanácsot megfogadok, mert sajnos úgy érzem, hogy az edzőm nem valami segítőkész már velem



2022. jan. 17. 18:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

8as vagyok

Ha pipiskedve terheli a kengyelt akkor a súlypont 'eldől'ezért egy bakolásnál nagyobb a valószínűsége hogy nem tudja kiülni mivel a sarok a legmélyebb pont. Ezt a térd 'odaragasztós módszert" nem úgy értettem hogy térdből nyomja fel magát, hanem hogy ne csúszkáljon a térde 'stabilan maradjon

2022. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem félreértettél. Sosem mondanám senkinek, hogy pipiskedve lovagoljon. Azt akartam, hogy értsd, hogy nem attól nem csúszkál a kengyelben a lába, hogy felhúzza a sarkát, hanem hogy nem terheli a kengyelt. Ha terheled rendesen a kengyelt, akárhogy tartod a sarkad, egyszerűen a súrlódás törvénye miatt nem fog elcsúszni a lábad.

A térd szorítás nem is feltétlen a felnyomásról szól, hanem arról, hogy összefordítja a térdcsontjait az érdekében, hogy szorítson, ezáltal feljebb kerül a lába, kevésbé mély az ülése.

2022. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondom a térd befordítására, hogy úgy kell ülni, mint akinek nagyon kell pisilni.
2022. febr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, de én ezt az ülést nem támogatom, külföldön is szólnak érte.
2022. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

8as meg 11es vagyok

#13as.ebben az esetben is a súlypont eldől, és a térdnek sem tesz jót

2022. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!