Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam mindig bakol vágtában,...

A lovam mindig bakol vágtában, és többször le is estem. Most már nem merek rajta vágtázni! Valaki segítsen. Hogy lehet ezen túllépni? újra megbízni magamban és a lóban?

Figyelt kérdés

Saját ló, szabadon van, de ha akar be mehet az istállóba. Ha akarna, kiszaladhatná magát, és csak akkor bakol, ha rajta ülök.

Most már felülni is félve ülök rá, és imádkozok, hogy ne gyorsítson. A vágta meg még futószáron is nagyon ijesztő.

nagyon szeretem a lovamat, de így a lovaglás nem élvezet, hanem feszültség.

Lóra termettem, 4 hónaposan van rólam egy kép, ahol apa előtt már nyeregben ülök, pár éves koromban is folyton nyújtózkodtam a lovakhoz, a helyett, hogy féltem volna tőlük, és a másik lovon, minden megy,a vágta, lépés, ügetés, minden.

Én etetem, teljesen határozott vagyok vele, ha rosszat csinál kellő időben, kellő mértékben büntetem, ha jól csinál valamit, akkor simogatás, vagy répa.


Ezek ellenére lehet, hogy a fejemre nőtt? Ha igen, akkor mit lehet vele tenni?

Köszönöm a válaszokat!



2017. dec. 19. 16:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Keress valakit, aki személyesen meg tudja nézni a lovat vágta közben. Másnál is bakol vágta közben?
2017. dec. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Alázat, edző, hozzáértő ember. Ebben a sorrendben.
2017. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
79%
Drágaságom, olyan nincs, hogy valaki lóra termett, és csakmert felcsesztek 4 hónaposan egy álló lóra még nem tudsz lovagolni. Szóval lehet, hogy először de baromi sürgősen vissza kéne venni a nagyképűségből, elmenni egy lovardába és megtanulni lovagolni, mert ha félsz az eséstől, az egyértelmű jele a tapasztalat hiányának.
2017. dec. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

Te vagy a haflingis kérdező?


Ahogy nézem SZAKÉRTŐ segítségére lenne itt szükség. Lónak is, de neked is, hogy az arcodat egy kis tudásra váltsd.

Nevelni is kell a lovat nem csak höcögni rajta. A lónak a kaja nem jutalom. Pölö. A jutalom a nyomás/terhelés megszüntetése. Munka abbahagyása. De ez csak egy kis segítség volt. Szerintem a lovat nézze meg egy állatorvos és egy belovagló. Téged meg egy edző.

2017. dec. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja, engem is feltettek 7 hónaposan a csikó hátára, én is imádtam őket, mégsem mondanám a tudásomról hogy "lóra termettem"...tudod, az ember holtáig tanul.

Szerintem meg nem,nem vagy vele határozott úgy ahogy kellene, nem tudod mi az hogy egy ló rosszat csinál és azt sem, hogy neki mi a büntetés és jutalom. Ahogy már írták, a ló a rá gyakorolt nyomás megszüntetéséből tanul, neki az a legjobb, a jutalom, amikor végre békén hagyod és foglalkozhat a saját dolgaival. Ezek alapján amiket neked és válaszként nekünk is le kellett írnunk, nem értesz a lovakhoz. Az internet millió ismeretanyagot kínál a lovak viselkedéséről, szociális habitusairól, kutasd fel és olvasd el ezeket(ha tudsz angolul, akkor pofonegyszerű dolgod van). Időközben kérd szakember segítségét aki a lovat megtanítja a megfelelő válaszokra, téged pedig arra, hogy hogyan kell jól kérdezni. Ugyanis igen, egészen biztosan a fejedre nőtt.

2017. dec. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Bocsi, a lóra születettséggel nem felvágni akartam, csak megemlítettem, hogy mit mondtak mások. Nem csak "hencegek", tudok lovagolni.


3 nap alatt napi 30-40 km nyíregyházától Garbolcig ( 120 km) ketten felváltva egy lovon, tehát sétában megtéve az út egy részét, beton úton, föld úton, erdőben, réten túráztunk apával, tehát szerintem az állóképességgel nincs baj, nyilván sokat lehet még javítani, fejleszteni a lovaglásomon, ülésemen, nem is írtam, hogy profi lennék, csak azt, hogy tudok, szeretek lovagolni.

És egy rakat pénzt nem fogunk elkölteni arra, hogy egy lovardában egy fogalmunk nincs milyen lovon( közismert, hogy sok szenya iskolaló van, akin mindig más lovagol, ezért nem tudja már, mit kell, és hogyan, és direkt, lerázza, felkeni a korlátra stb... a lovasát, h pihenhessen, arról nem is beszélve, amikor meghúzzák a hasi hevedert, és akkor felfújja magát a ló, aztán később kienged, és a lovas a nyereggel együtt beesik a ló hasa alá. Tudom, ennek a folyamatnak a kicsinyített változata természetes, ezért kell meghúzni a felrántószíjakat egy kis mozgatás után) egy fogalmunk nincs milyen edző mellett, esetleg, még javítsanak valamit a technikámon, ülésemen stb... úgy, hogy az oda utazás is pénzbe kerül, akár autóval is ( benzin).

Nem azok a dúsgazdag szülői háttérrel rendelkező, pink mániás lovas vagyok, aki lókefét, lócitromot, lónyálat még életében nem látott, és vízzel kéne fellocsolni a padlóról, ha megkérnek, hogy csutakoljam, ganézzam ki a lovam istállóját, sőt önként vállalom, mert nekem rám és a lóra is jó hatással van pl. a csutakolás(kapcsolat építés)


egyébként nem beszólásokat kértem, hanem segítséget, normális válaszokat.

2017. dec. 19. 17:26
 7/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó,és a második válaszolónak, hogy konszolidált módon leírta a véleményét, ezeket sokkal inkább megfogadom, befogadom, mint azét, aki modortalanul, csúnyát, leugatóan vágja bele a szövegét a képembe.
2017. dec. 19. 17:29
 8/30 A kérdező kommentje:
az elsőnek is köszönöm a kúltúrált választ, még nálunk más nem ült rajta vágtában, mert apa 180 centis, a ló meg 142 cm-es marmagasságú, tehát nem akarja terhelni. Lépésben már ült rajta egy kis ideig, nem azt mondom, meglehetősen hülyén nézett ki egy ilyen magas ember egy kis lovon. :P
2017. dec. 19. 17:32
 9/30 A kérdező kommentje:

tudom, hogy az internet tele van új infókkal, de kevés oldal lehet amit még nem olvastam, mert éjjel nappal a lovas oldalakat, könyveket bújom, de azért köszi.

Január-Február táján jön Spekker Mariann, ő fogja megnézni, ő már tanított be lovat, ő ki fogja tudni próbálni vágtában, mert vékony, könnyű nő.

2017. dec. 19. 17:35
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül azért bakol, mert nem tudja máshogy levezetni az energiáit (ugye mondtad, hogy szabadon van)


Egyszerűen nem akar dolgozni. Ül rajta egy bolha (ne értsd rosszul, a paci minimum 10x nehezebb nálad :D)

Érzi hogy aggódsz, félsz, és ha cirkuszol, akkor hamarabb szabadulhat.

(gondolom már te is majdnem örülsz, hogy végre leszállhatsz a bakolás miatt, nem?)


Én is azt ajánlom, hogy keress egy JÓ szakembert, ő jobban rálát a problémára, és okosabbat is tud mondani mint mi látatlanban.

2017. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!