Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet a pálcához...

Hogyan lehet a pálcához szoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy ló a lovardában ahova járok, aki nagyon fél a pálcától. Vágóhídról mentett ló, gondolom nem túl jól bántak vele korábban. Ha hozzáér a pálca már megriad, ki akar ugrani a lovas alól, menekül. Ha oda is csap neki valaki, akkor megiramodik. Hogyan lehetne ezt nála korrigálni, hogy elfogadja a pálcát?
2022. jan. 19. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ami azt illeti nem az a célja a pályának, hogy megiramodjonba ló?
2022. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene pálcát használni egyáltalán?
2022. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ha szépen fokozatosan van hozzá szoktatva, mint a heveder pl, akkor nem lesz vele problémája. Akkor is fél, ha látja, vagy csak ha hozzáér?

Előbbi esetén mondjuk oda lehet rakni a kaja mellé. Amúgy meg evés közben simogatod, és elkezded a pálcával simogatni. Aztán kaja nélkül is lehet azzal birizgálni. Majd egyszer csak megszokja. A kulcs a türelem. Még nem volt ilyen problémám, ezért tapasztalatom nincs, de remélem ez hasznos volt, igyekeztem segíteni.

2022. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Szoktatás, ahogy az érintéshez is. Simogatni kell vele, amíg az inger közömbös nem lesz neki. Persze ezt is fokozatossággal kell, mivel ha nem engedsz a nyomásból, túl sok terhelést adsz neki, bepánikolhat (hanyatvágja magát, úgy érzi nincs menekülési helye és rúg vagy harap). Ezután kicsit nagyobb mozdulatokat lehet csinálni, hogy ne ijedjen meg ha a válla mellett mozogna, de ne érjen hozzá. A következő lépés úgy lovagolni, hogy ott a pálca nálad, de nem használod, illetve ha kell akkor is maximum odaérinted, ha arra reagál akkor békénhagyod. És így tovább.
2022. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A csizmamra szoktam vele csapni, attol is kicsit megiramodik. A latvanya nem erdekli, csak attol riad meg, ha hozzaer. Egyebkent nagyon lusta, nagyon hajtos, azert kell hozza a palca, de en nem szoktam hasznalni nala, maximum igy, hogy a csizmamra csapok vele. Mostanaban mar palca nelkul lovagolom, de jo lenne idomitasra is, ha nem felne tole ennyire. Egyszer probaltam vele a combravalot foldrol megmutatni, de akkor huzta el a feneket.
2022. jan. 19. 16:14
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon fontos, hogy ne a pálcával akard előrehajtani. Mindig csizmasegítség után (ha nem reagál) jöjjön a pálca (akár ahogy csinálod, a csizmádra, hogy csak hangja legyen), és ha legközelebb a csizmára reagál, akkor nem használsz pálcát. Így meg fog tanulni figyelni a csizmádra.

Mindenképp meg kell tanítanod neki, hogy tisztelje a csizmát, reagáljon rá, ha ez megvan, nagyon ritkán fog kelleni a pálca (hajtós lovaknál is, igen).

2022. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Az is jó lehet ha azt csinalod mintha pálcáznád de nem érinted hozzá csak a mozdulatot csinalod meg, akár elősször földről, de ha lovardai ló akkor nem biztos hogy te így foglalkozhatsz vele, de a mi lovardánka is volt egy ló aki nem szerette a pálcát és bakolt ha megpálcáztam sőt néha csizmára is és nekem is ezt mondta az edzőm hogy ne érintsem hozzá.
2022. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 7es!

Lehet hogy félreértetted az edződ, vagy butaságot mondott. A csizmádnak mindig érintés szintjén a ló oldalán kell feküdnie. Biztonságérzetet és keretet ad a lónak.

2022. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok, azt nem mondtam hogy nem kell csizmázni, nyilván nem megpálcázom a lovat csizma helyett, hanem ha nem reagál csizmára akkor pálcázom. én csak azt mondtam hogy van olyan ló aki pálcára bakol vagy akár csizmára is de a csizmát nem helyettesítheti a pálca és még a leg rohanósabb lovakat is kell csizmázni.
2022. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így már érthető 9es, nem volt tiszta amit írtál :). Köszi, hogy elmagyaráztad.
2022. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!