Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Láncos vezetőszár mire jó?

Láncos vezetőszár mire jó?

Figyelt kérdés
Sokszor latom h meneken ilyen van es bagyon tetszik, olyat is szoktam latni h racsavarjak az orrukra a lancot, h jobban meg tudjak oket fogni. Ha a kancamra veszek egy ilyet kirohognenek? Nem tudom h ez csak divat miatt van ott vagy special meneknek van

2022. jan. 21. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Arabokra szokták tenni, amolyan show kötőfék, kiemeli az ívet, és a pofájukat. Plusz valamivel jobban fog, mivel az orrnál szorosan ráhúzódik, mivel nem fix, de nem számít ez annyit, elenyésző.
2022. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, remélem a kötőfékre gondoltál, nekem az ugrott be, de most újra olvastam és látom hogy vezetőszárat írtál
2022. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1es, én a vezetőszárra gondoktam de vegukis majdnem ugyan az a ketto. Tudsz valamit a vezetoszarrol?
2022. jan. 21. 11:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha az orrára tekerik az régen rossz. Max a cigány kupecek csinálják, szerintem nettó állatkínzás. Még ha a sima vezetőt az orrára tekered az ok, ha nagyon nem bírsz vele, na de láncosat?!

Én mint kikötő találkoztam vele, pl patamosónál 2 oldalról lánc van, ami egy műanyagcsőben/borításban fut, mert hogy az elvileg erős (bár hozzá kell tenni, acélsodronnyal is kikötheted a lovat a leggyengébb pont ilyen a kötőfék valamelyik varrása, csatja vagy karikája lesz).

2022. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Orrára nem tekernék láncosat, mert felesleges és kellemetlen. Az orra érzékeny, arra bőven elég, ha csak sima kötél, de ha olyan ló, ami kiképzés alatt áll, és még nehezen kezelhető, akkor egy opció a teljesen kötél vezetőszárat az orrára tekerni, a másik opció a speciális kötőfék, Monty Roberts fejlesztette ki, de azt meg kell tanulni helyesen használni is. De a láncot rátekerni tényleg felesleges kellemetlenség a lónak, mert ugyanazt éred el, mintha a kötelet tekered rá egyszer, és nem olyan kellemetlen, esetleg fájdalmas, mivel be is csípheti a bőrét.
2022. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A show kötőfék pl nem olyan lánc, mint ami a vezető száron van, egyrészt az gyenge, nem fogja meg a tanulatlan lovat, mert elpattan, illetve mivel sokkal kisebbek a szemek, nem is csípi be a bőrét. De annak tényleg csak a design a lényege, felvezetésnél, fotózásnál, de pl munkára már alkalmatlan.
2022. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehezen kezelhető lovakat és méneket szoktak vele vezetni, ha rátekered az orrára kétszer is meggondolja a ló, hogy elrántson-e. Lehet szadistának tartani, de egy szabadon rohangáló mén több kárt tesz (saját magában is) mint egy láncos vezetőszár.

Divatozni nem vedd meg, mert nem néz ki jól, csak erős.

2022. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7es erre van az ágaskodó zabla.
2022. febr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az is jó, csak azzal picit nagyobb kárt lehet tenni a ló állkapcsában.
2022. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!