Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől lessz óvatos egy ló?

Mitől lessz óvatos egy ló?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a lovam egyáltalán nem óvatos ezért az 1 métert is leüti. Szeretnék vele hibátlant menni nagyobbon is de nincs értelme, mert mindig üt. Milyen feladatokat lehet vele csinálni amitől jobban fog a lábaira figyelni?

2022. febr. 15. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Cavaletti, akár körön. Nem figyel a lábára. Ha íven teszel le cavalettit vagy rudakat, muszáj lesz figyelnie (és neked is, hogy az ív jó részén menjetek), mert ha nem, botlik. Ott meg kell tartani a jó tempót, a jó ívet, az egyensúlyt ÉS emelnie kell a lábait. Az én lovamnak ez segített, de lehet a tiédnek nem fog, nem mindnen ló egyforma. Milyen fajta, milyen a testfelépítési?
2022. febr. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Edző gondolom nincs, a póni pedig veled együtt próbálja megtanulni az ugratást. Vedd meg legalább a Lovasiskola sorozatot.
2022. febr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van edzőm meg ezzel a lóval mentem már 120on de mindig ver.

Oldengurgi 7 éves. Egy kicsit el van hízva de fogy. Valószínűleg ezért is nehezebb nagyot ugrani vele.

2022. febr. 16. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azert nem ut és nem ovatos mert nincs meg a loban sajnos az a képesség amit akarsz tole.

Nem elég “jo” ló.

Biztosan lehet kicsit “fejleszteni” leginkább barolni,de hosszutavon sajnos nem fog jol teljesíteni magasabban.

2022. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ugorj sokat ugetesbol, cavalettibol, ugyelj arra h ne rohanjon bele, ne siesse el, hanem erositse a hatizmat. Valoszinu nem fogtok belebukni de azert ovatosan, biztos tud o akkorat ugrani. A barolas meg nem akkora kinzas amekkoranak hangzik. Az a legcelravezetobb, mert a beleborultok 50 cmbe az sakkal roaszab minthogy egyszr megbaroljatok
2022. febr. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a furcsa nekem, hogy ugrott már 150et hibátlanul pályában és otthon azt bármikor megugorjuk, de versenyen üt. Barolas helyett inkább pálcával rácsapok egy kicsivel a válla alá és akkor óvatos a következő két ugráson de annyi.

Annyit kell még róla tudni, hogy nem áll meg de pl az ostor vagy a pálca nagyon megilyeszti.


Az is működik, hogy pl 4 vágta helyett 4,25öt rakok és nagyon előre lovagolom hogy leusse mert utána jobb. De ezt nem szeretem sokat csinálni mert eddíg nem állt még meg de bármikor megtörténhet.

2022. febr. 18. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!