Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most akkor óvatos vagyok vagy...

Most akkor óvatos vagyok vagy gyáva?

Figyelt kérdés
Van egy lovam, de csak akkor ülök rá, hogy ha az oktatóm is jelen van. Vele megyek terepekre is. Nos terepre egyedül nem merek vele menni. Sokan gyávának tartanak emiatt, de valahogy biztonságosabbnak érzem, ha az oktató is ott van. Én ezt óvatosságnak hívom.
2012. okt. 8. 18:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%

"a ló hátán van a földi mennyország..."

nem szeretsz te lovagolni, ha csak az oktatóddal mész ki.

2012. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha nem mersz ráülni akkor ne is ülj rá oktató nélkül hiszen a ló megérzi ha félsz és akkor tehetetlen leszel irányításilag. 600kg-val pedig nem lehet küzdeni. Szóval fölösleges a ló hogyha félsz. vagy leküzdöd a félelmed vagy szerintem hanyagold a lovaglást mert félelemmel nem lehet csinálni! De ha te foglalkozol a lóval és kialakítottad a bizalmat kettőtök közt akk meg felesleges félned!!
2012. okt. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem bízol a lovadban, az baj. De lehet, hogy az elsőnek van igaza és nem igazán szeretsz lovagolni. Ha nekem lenne egy lovam egész nap lovagolnék, főleg, ha van tereplehetőség.
2012. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
63%

sok hülyeség....


először mindenki így van vele ne aggódj,én is mikor tanultam lovagolni úgy éreztem magam biztonságba ha volt ott valaki akiről tudtam ,hogy szükség esetén be tud avatkozni.Terepen is fostam ha messzebb került tőlem az oktatóm,sebezhetőnek éreztem magam és féltem is sokszor. De aztán az idő előrehaladtával már ezek a problémák elmúltak és egyre magabiztosabb lettem és végül már nem azért kellett az oktató ,hogy vigyázzon rám,hanem ,hogy ténylegesen javítsa a lovaglásra vonatkozó hibáimat. Ez egy természetes reakció,nincs ebben semmi különös,fogadok még nem lovagolsz olyan régen.

2012. okt. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
14 éve lovagolok, hol oktatóval, hol anélkül, a lovamtól nem félek, de valahogy bennem van az a tudat, hogy bármi történhet velem terepen és nincs aki segítsen, ha bajba kerülök vagy leesek
2012. okt. 8. 19:21
 6/23 A kérdező kommentje:
csak eddig birka hobbilovakon lovagoltam és most egy ügetőm van, álmaim lova, 1 hónapja van meg, csak még nem érzem úgy, hogy egyedül is elboldogulnék vele
2012. okt. 8. 19:22
 7/23 anonim ***** válasza:
9%
szerintem se nem óvatos, se nem gyáva vagy, hanem béna. az a gyökere az egésznek. ha béna vagy, jó hogy nem mersz kimenni egyedül.
2012. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
54%
Az furcsa,hogy ennyi idő után még bizonytalan vagy de még azért van remény,inkább legyél óvatosabb ha nem vagy biztos magadban.
2012. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
Egy ló hatalmas felelősség, és igen kiszámíthatatlan állat. Semmi probléma nincs azzal ha csak az oktatóddal mész ki, ha úgy érzed magad biztonságban akkor úgy mész ki is kész, senkinek semmi köze hozzá. Idővel úgy érzem majd változni fog a helyzet, egyedül is ki fogsz merni járni, de semmi baj nincs azzal hogy egyelőre egy nagyobb tapasztalatú jelenléte és felügyelete alatt lovagolsz, még ha a saját lovadról is van szó. :)
2012. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Terepre egyáltalán nem gyávaság kimenni egyedül. Ha netalán történik valami, ki fog segíteni? Ez annyira nem " bízok a lovamban meg ő is bennem" dolog, a ló bármitől megijedhet attól hogy bízol benne. Az edzőm sem megy egyedül terepre, pedig nem sok esély van rá, hogy ledobja a ló, de akkor is. Igen valószínű hogy gyáva, azért lovagol több mint 30 éve.
2012. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!