Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen felelősséggel tartozik...

Milyen felelősséggel tartozik a lovarda tulajdonosa a bértartók felé? Felelős-e a lovakért? Ki a felelős, ha bértartásban van a lovam és baja lesz?

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van szerződésetek?
2022. márc. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Két évvel ezelőtt írtunk alá valami szerződés félét, de azóta már más a bérletidíj összege és újabbat nem írtunk alá.
2022. márc. 1. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi van benne a felelősségről?
2022. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
CSAK AZ számít, ami a szerzödésben benne van.
2022. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kimész a lovaddal terepre, ott felbuktok, és eltörik a ló lába, az a te felelősséged. Ha a lovarda tulajdonosa viccből összeengedi a lovadat egy másikkal, akivel egyértelműen nem bírják egymást, és ennek következtében a lovon súlyos külsérelmi nyomok, vágások, szakadások lesznek, az a lovarda felelőssége.

Amúgy meg pont az ilyeneket kell beleírni a szerződésbe.

2022. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valójában a szerződés több pontban leírja, hogy semmi felelősséget nem vállal a lovakat illetően. Érdekes. Ha nem írom alá a szerződést, akkor keressek másik lovardát. Ha a lovam lába tönkre megy, mert a karám nem biztonságos, akkor ki a felelős? Ha a szeme sérül, mert fennakad a drótkerítésben, akkor ki a felelős? Ha a lovam ki tud szökni a karámból és baja lesz, akkor ki a felelős? Engem ilyenek érdekelnek.
2022. márc. 1. 15:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszenek a szerződési feltételek, akkor nem viszed oda a lovad. Ennyire egyszerű. Vannak korrekt helyek, nyilván az az árban is meglátszódik. A te döntésed.
2022. márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A szerzödés alapján a lovarda NEM FELELÖS, vagy elfogadod, hogy esetleg sérül a lovad, vagy keresel olyat, amelyik feltételei neked is megfelelnek.

A szerzödést aláírtad, akkor az rád nézve is kötelezö, ha nem tetszik, akkor nem kell elfogadni, meg odavinni a lovat

2022. márc. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A lónak semmi baja. Jól érzi magát, pedig már 17 éves, csak néha kijön belőle, hogy fiú (herélt), ezért aggódtam.Jelenleg elég jó lovardában van a paci, ez miatt nem váltanék lovardát és a tulajdonossal sincs gond. Csak nem tudtam, hogy mi a menet, mert egy ilyen szerződést írtam csak alá egész életemben. Nemsokára elköltözünk és máshová kerül majd a paci, legalább így tudom, hogy nem baj, ha ilyenek vannak a szerződésben, mert máshol is ez van. Köszönöm.
2022. márc. 3. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!