Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovarda Budapesten és környéké...

Lovarda Budapesten és környékén, ahol lehet dolgozni, segíteni esteleg lovaglásért cserébe?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen helyeket? A 13 éves lányom nagyon szeretné, neki keresnénk valamit 🙂

2022. márc. 6. 12:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Kizártnak tartom, hogy egy 13 évest jelenleg így beengednének az istállóba. Gondolom nem ért a lovakhoz sem, így nincs szinte semmi, amit rá lehetne bízni. Az, hogy felseper az istállóban nem segítség. Túl fiatal is, legalább középiskolás korúnak kellene lennie (fizikailag nem lehet terhelni).

Mondom ezt úgy, hogy 15 éves koromtól ingyen jártam hajtani az ügetőre segítségért cserében.

2022. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
1es szerintem ez hülyeseg én csomó olyat ismerek ahol 13-15 évesek segítenek. honnan tudod hogy nincs tapasztalata ezt a kérdésbe nem írták le. ha meg valóban nincs tapasztalata akkor azt lehet csinalni hogy 1-2 hónapot jár oda lovagolni pénzért megtanulja hogy melyik lóra melyik nyerget kell tenni, mikor mit kell csinálni stb és elég hamar ki lehet ezt tanulni. ez nem annyira fizikai terhelés hogy nyerget tesz a lóra, kiviszi a legelőre vagy felkantározza. egyébként szerintem elég sok lovardában van erre lehetőség, el kell menni vagy felhívni őket és megkérdezni. budapesten elég sok helyen van lovarda, ami szinpatikus vagy közel van ott meg lehet próbálkozni. ahhoz hogy ingyen lovagoljon viszont nem heti 1x-2x kell kimenni hanem szerintem legalább 4x-5x egy héten hogy tényleg érjen valamit. az is lehetséges hogy azt nem tudják biztosítani ogy ingyen lovagolj náluk, de lehet alkudni, beszélgetni és olcsóbban biztosan járhatsz ha rendszeresen segítesz.
2022. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Azért mindenhol van lovász, a nyergeléshez meg nem kell segítség. Láttam olyan lovardát ahol ilyen 14-15 éves lányok lábatlankodtak nyergelésnél és ló csutakolásnál de szerintem teljesen felesleges. Minimum egy jó ismerősnek kéne lennie ott hogy ingyen lovagolhasson. Esetleg egy kisebb inkább tanyasi lovardában megpróbálhatjátok de nem sok esély van rá.
2022. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
2es vagyok, nálunk a lovász nem nyergel, kantároz hanem eteti a lovakat, trágyázza őket és karámozza. Én is szoktam menni segíteni, olyankor az edző elmondja hogy melyik lovat hányra kell felnyergelni és miközben ő órát tart én nyergelek, behozom a lovakat stb, és volt már 1x-2x hogy sokat segítettem és nem kellett fizetni a lovaglásért. Az edzőnek nem mindíg van ideje és szerintem minden lovas örömmel segít aminek a többiek is örülnek. Miért lábatlankodnának, ha segítenek? Nyilván élvezik és a lovaglás nem csak abból áll hogy odamész lovagolsz és hazamész, hanem segítesz a lovak körül stb. Ha meg az adott lovardában nincs ilyen lehetőség akkor keresel másikat. De szerintem sok lovarda örülne ha lenne egy "fix" ember aki segít. És én sem egy tanyasi lovardába járok.
2022. márc. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

De pont erről beszélek 2es, hogy a lovaglásnak a része a ló lecsutakolása, nyergelés stb. Egy valamilyen helyen ezt a lovas csinálja aki felül.

És pont hogy az etetésnél, trágyázásnál kéne el a segítség de erre van a lovász.

2022. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is alap az, hogy mindenki magának szerszámol, csutakol/mos, járat. Az érdemi segítség ott kezdődik, ha a mester keze alá dolgozol, de neki csak akkor tudsz segíteni, ha mindennel abszolút képben vagy és megbízhatóan dolgozol.
2022. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Egy 13 éves kezdő nem fog tudni értelmes segítséget adni, pl a trágyázásban, etetésben...Miért nem fizetitek ki az órát? Ha nem is rendszeresen de néha csak belefér nektek.
2022. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
szerintem is tudna segíteni a lány, nyilván nem mindenben de meg lehet kérdezni a lovardát. minden lovarda máshogy működik lehet hogy sehol nincs ilyen lehetőség és ezért irják a többiek hogy nincs ilyen viszont ha megkérdezed lehet pont abban a lovardában tudna segíteni
2022. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem egy 13 éves lány nem sok mindenben tud segíteni az állatok körül.
2022. márc. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
A mi lovardánkban is van hogy segítenek pl annak aki még nem tud nyergelni vagy még nem érkezett meg csak az óra előtt 5 percel annak nyilván nem lesz ideje kihozni a lovat, lepucolni és felnyergelni. De gondolom ez minden loardában máshogy működik. Kinézel egy lovardát felhívod őket, érdeklődsz és elmondják milyen lehetőségek vannak, ennyi
2022. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!