Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepen meg áll a lovam. Se...

Terepen meg áll a lovam. Se előre se hátra... ?

Figyelt kérdés
Van egy herélt lovam, akit terepen lovagolok. Az istállóból szépen ki megy terepre, jól dolgozik. Viszont haza felé már ideges és ahogy beérnék a faluba (közel az istállónkhoz), ott el kezd bakolni, és egyszer csak megáll. Nem megy se előre se hátra. Pár perc mulva tolat. De nem megy előre. Csak forgatni lehet. Tartok tőle, hogy addig farol hátra, még nem hanyatt vágja magát. Ezt, hogy meg áll és nem mozdul, csinálta már más helyszínen is. Ha le szállok róla, lehet vezetni. De ez nem megoldás. Mit lehet tenni ilyen esetben ha megáll a ló és sehova tovább? A ló idegesebb természetű Régebben versenyeztek vele. Talán bántották és fél valamiért vissza menni. Megjegyzem ha még egy ló jön ki, akkor még rosszabbul viselkedik, meg akar szabadulni a lovastól. Tehát párban nagyon rossz. Ha egyedül lovagolom, akkor nem mindig áll meg. De ha pl. meg lát a határban egy másik lovat, lovas kocsit bepánikol, bakol és megáll. Szóval kb. Ő akkor jó ha nyugalom van a határban. De ez így nem jó,mert bármikor találkozhatunk másik lóval. Mit ajánlatok? Tapasztalatok?

2022. márc. 8. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Megáll csodálni a tájat...

Másik útvonalon nem próbáltad hazavinni?

Bértartás? Másik istálló nincs a közelben?

2022. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Tuti verték vagy még mindig verik bent! Én átvinném másik helyre, ha nem tudod, akkor menj hozzá sokszor, simizd, gondozd, beszélj hozzá, menjetek csak úgy gyalogosan is sétálni, vigyél nasit..
2022. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A mi istállónkban van a ló, tehát nem vinném el más helyre. Most megyünk ki 2 lóval. Megírom mi volt. Addig is köszii.
2022. márc. 8. 16:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Tegnapis szintén be blokkolt, de el mentem más irányba. Külön váltam és úgy jöttem haza. De ez sem megoldás. Nem tudom mi okból blokkol le. Mintha el veszne és nem tudja merre. Pedig haza megy. Más ló siet haza. Nincs bántva a ló. Mindent megkap. Jól el van látva takarmánnyal. Szerintem az előző gazdánál valami történt. Mert úgy tudom, hogy versenyen, nem ment fel a pályára, leblokkolt.
2022. márc. 9. 08:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ugyan ott áll meg az adott útvonalon vagy van hogy közelebb is megy, vagy távolabb leblokkol?


Ha mindig ugyan ott áll meg, akkor esetleg előre tudod simogatni a nyakát, szavakkal bíztatni, hogy minél nyugodtabb legyen, mire az adott ponthoz értek. Esetleg érdemes lehet vinni magaddal nasit, leszállni és elvezetni, alaposan megdícsérni, adni neki répát, vagy valamit, hogy egy idő utân megszokja, hogy te nem fogod bántani, nem kell aggódnia.


Egyébként szerintem is jó ötlet lehet, hogy szàron vezetve sétáltatva gyakorolni. Esetleg olyan gyakorlatokat végezni karámban, hogy benned minél jobban bízzon és akkor talán könnyebb lesz.

2022. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!