Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Titeket mi idegesít fel?

Lovasok! Titeket mi idegesít fel?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem ha pl valaki nem szedi ki a ló patajabol a retket. És úgy meg vele valahova. Ilyesmire gondolok

2022. márc. 10. 10:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Indokolatlan, helytelen pálcahasználat, túl erős szárhasználat (amikor tépik a száját), amikor a szülők hagyják baromkodni a kisgyereket a lovak körül (láttam egy videót, a kisgyerek a kikötött ló hasát csapkodja, miközben videózzák. A ló próbál arrébb menni, aztán figyelmeztetően rúg egyet a levegőbe, végül megrúgta a kissrácot. Úgy tűnt, nem lett nagy baja ahhoz képest, amit egy komoly rúgás okoz)


Akinek a ló kifárasztása kimerül abban, hogy kilovagol a határba vágtatni egy kört és vissza.


Az a videó, amikor két nagyon túlsúlyos ember ül egy lovon, és még lejtőre is mászatják szerencsétlent. Le is pottyantak róla.

2022. márc. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Engem az, ha nem csutakolja le rendesen, akár munka előtt, akár utána.

Meg az indokolatlan kényszerítő eszközök.

2022. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
ha szamarat kapok ló helyett
2022. márc. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
19%
Egyszer hintalovat adtak, a lejtőn észre se vettem, de az emelkedőn gyanús lett a dolog, hogy nem akart ügetni.
2022. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kötfőkét hagyni a kántár alatt nagyon igénytelen. Ha túrázni is mentem vagy kötőfék-kantárt használtam vagy vittem magammal pluszba kötőféket a nyeregre akasztva vagy borjúkötelet raktam a nyakába.

Indokolatlanul erős segítségek(szájtépés, rúgdosás).

Segédszárak indokolatlan használata.

2022. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Sssaszem ***** válasza:
21%
Hajts ló, meg lusta ló hajtása. Meg hogy folyton csizmázni kell a lusta lovat. De már szerencsére ez múlté.
2022. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Idegesítő lovas lyánykák, akik azt hiszik, hogy azért, mert a gazdag szüleik befizetik őket heti kétszer lovasórára és/vagy táborba, attól ők máris a világ első számú szakértőjévé avanzsáltak, mindenhol ott vannak és ott élik az életüket a lovardában, mindenféle klikkeket kialakítva és kéretlen tanácsokat osztogatva (pl. nekem, felnőtt bértartónak...), és ami a legrosszabb, engedély nélkül ezt-azt csinálva másnak a lovával ("csak egy répát adtam neki", "csak befonom a sörényét, jó?")

Ilyenek miatt vittem el magán tanyára a lovamat, ahol nincs lovagoltatás, azóta csend van és nyugalom.

2022. márc. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Régen lovagoltam egy kis családi lovardában gyerekként párszor.

Számomra furcsa volt:

-elszedték alólam a lovat, ha kisgyerek(1-4 éves) jött és akart menni egy kört lovon, és én voltam a genya, ha sajnáltam tőle, mert nem volt annyival hosszabb az óra

-Féltem szőrén, hiába könyörögtem egy nyeregért, főleg miután estem is

-Akik fizettek, megkapták a makrancos kis pónikat, a tulajdonos unokája meg a rendes nagy lovat, és csak vele volt foglalkozva Te örülj, hogy sétálgatsz, néha ügethetsz


Már nem lovagolok, felnőttem, de néha értetlenül vagyok, hogy babákat, 6 év alatti gyereket lovagoltatnak (nem pár percre gondolok). Több helyen, szak könyvben olvastam, hogy 5-6 évesen lehet elkezdeni. De lehet azóta változott az állás pont, ebben ha tévedtem, elnézést.

2022. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Szintén a lovas kislányok. Biztos van itt, akinek ismerős a "szemébe néztem és éreztem hogy mi egymásnak születtünk, ő a lelki társam" féle skizofrén Julcsika. A ráadás, amikor követelni próbálják a lovat ilyen alapon, hogy ők lélekben kapcsolódtak :D A lovardában ahová jártam szerencsére csak egy ilyen lányka volt, de állandóan baj volt vele. Mindig próbáltam belógni és "kiszabadítani" a lovat. Egy pár alkalom után kitiltották a helyről, volt ám sírás meg veszekedés.
2022. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
*próbált
2022. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!