Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyek azok a lofajták amik...

Melyek azok a lofajták amik western es angol lovaglasra is alkalmasak?

Figyelt kérdés
Vannak olyan lofajták amelyek mindkét stílusban megalljak a helyüket?

2022. ápr. 10. 23:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

10-es a lényegen nem változtat, hogy az angol stílusra kitenyésztett fajtáknak a western lovaglás alkatilag is meg gondolkodás módban is megterhelő, ha átlovagolják. Ha nyersen lovagolják westernre, akkor meg fizikálisan megterhelő egy angolnak pláne ha olyan versenyszámot várnak tőle.


Amúgy két válasz nem épp szakmai volt a támaszkodásra vonatkozólag, de attól még a többi jó választ adott. Lehet amugy 1-es is válaszolt ahhoz a kérdéshez, és jó válaszokat adott 1-es, de azzal nem értek teljesen egyet, hogy minden ló alkalmas westernre, mert ahogy írtam egy falabella vagy olyan fajták amiknek teljesen másra lettek kitenyésztve vagy lomhábbak mozgásra nem.


Pl. nem tudom a Clydesdale vagy a Shire ló alkalmas-e,bár én nagyon favorizálom a clydesdale-t de szerintem a western nem hozzá való, és lehetne sorolni, mivel hogy egyrészt óriás lovak másrészt kocsi lovak, harmadrészt lomhábbak is. Illetve a belga igásló? Illetve a hidegvérű lomhább típusú fajtákból is lehetne sorolni tovább a sort. A miniatur fajták között is van amelyik nem alkalmas. De mivel én még csak most kezdtem tanulmányozni a western szakágat, bár régóta érdekel egy jó pár éve, és elkezdtem volna anno western lovaglást tanulni csak nem jött össze, ezért nem tudok ilyen lovaglás ügyileg szakmai kérdésre válaszolni,mert amikor lovaztam, akkor én pl. western szakágról se tudtam gyerekként.


Én tanultam ugyan pl. lótenyésztést is, de lovaglásban csak újra kezdő szinten rekedtem, de már rég lovaztam. Inkább a lovagláson kívüli dolgokhoz konyítok de azért vannak bőven dolgok amiket frissítenem kéne a tudást amit tanultam mert az sem most volt. Persze én is azért úgy olvasom itt a válaszokat, hogy nem mind szakmai, mert ugye gyk-n vagyunk, de abból a válaszból nekem az jött le, támaszkodásügyileg, hogy az angolnak lovagláskor feljebb van a feje.


De a belinkelt válaszokat nem én írtam, nekem írták és érződik, hogy gyakorolja legtöbbje ezt a szakágat, vagy ebben dolgozik. De az, hogy az az egy válaszadó úgy válaszolt, úgy fogalmazott nem biztos hogy nem ért a lovazáshoz, mert ő írta, hogy nyersen bármelyi lóból lehet western lovat képezni. Én úgy értelmeztem, hogy csak próbálta konyhanyelven elmagyarázni nekem, de lehet neked van igazad, nem is baj, hogy ez is jelezve van. De abban igaza van, ha egy kívülálló megnéz egy videófelvételt, hogy az angolnak a feje fent van, a western lónak meg ha megnézed jóval lejjebb.


Illetve beszéltek még a segítségadásokról western részéről. Lehet ezen lovagolni, de akkor is én speciel ott akkor megértettem, hogy max. az ember aki birtokolhatja ezeket a két különböző stílusú lovaglást, de ha mindkettőt akarja lovagolni ahhoz már két ló kell.

2022. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
81%

*mert ő írta, hogy nyersen bármelyi lóból lehet western lovat képezni.

Bocsi elírtam, belekavarodtam a kérdező kérdésébe és az én általam egy kérdésnél kérdezett kérdésbe.

Úgy írta,hogy nyersen bármelyik stílusra képezhető de western ló fajtáról volt szó.


Szóval én azzal az eggyel nem értek egyet, hogy bármelyik lófajta alkalmas a westernre.


Amik leginkább igazán alkalmasak : appalossa, pinto, quarter, de ugye régen a cowboyok a musztánggal is dolgoztak belovaglás után.

2022. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!