Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első ló kipróbálás?

Első ló kipróbálás?

Figyelt kérdés
Szombaton megyünk el megnézni az első lovamat. Amikor kipróbálom akkor a tulajdonos mondja hogy miket csináljak a lóval, vagy azt amit én 'akarok'😅?
2022. máj. 3. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem fogja hagyni hogy megrugdosd ha azt akarnád. Tudsz már lovagolni?
2022. máj. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. Nyilván nem úgy értettem. Hanem hogy mintha saját magamnak tartanék edzést
2022. máj. 3. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megmutatja,hol tudsz vele lovagolni. Próbáld ki mind a 3 jármódot, ha tudsz annyira lovagolni, meg akár kiskör és társait.
2022. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben felül rá valaki aki szokta lovagolni, bemelegíti neked, megmutatja miket csinálnak vele. Ezután felül rá az edződ, és eldönti megfelelhet-e neked, vagy esetleg túl erős/idomítatlan stb. Ezután ülsz fel rá te, és vagy önállóan. Vagy az edződ utasításaira dolgozol a lóval.
2022. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Ez változó, meg sztem meg is tudod kérni, hogy tartson/ne tartson. Szerintem az a legideálisabb, ha egyedül melegítesz be, ismerkedsz a lóval, aztán ha pl ugrását próbálod, akkor hallgatsz a tulajra, meg ő rak fel neked akadályokat.

De az a legjobb, ha viszed a saját edződet.

Nekem sokat segít, ha egy új ló előtt látom, hogy a tulaja hogyan lovagolja(mert minden ló kicsit más), és utána ülök fel.

Lehetőleg együtt szereljétek fel, nézd hogy nem rúg/harap, nem karórágó/kehes, nem rúgja szét a boxát stb... Ne derüljön ki meglepiként otthon.

Sok sikert:)

2022. máj. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!